Menstruatie peste sarcina

Sarcina
Intrebare postata de MIHA21 cu 14 ani in urma

Buna tot eu sunt olimpia si am si eu o intrebare se poate veni menstruatia peste sarcina.FIINDCA ASTAZI DUPA O INTRZIERE DE O LUNA MI-A VENIT SI MIE MENSTRUATIA DARE EU REFUZ SA CRED IN CONTIUNUARE CA NU SUNT INSARCINAT SI CRED CA SUNT INSARCINATA ASTEPT RASPUNSURILE VOASTRE CREDETI CA AM O MENSTRUATIE PESTE SARCINA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

cristina (acum 14 ani)

sa vrea sa stiu de ce nu pot ramane insarcinata.am fost la ginecolog si mi-a spus ca trebuie sa am contact liber ca sa pot ramane insarcinata,eu am acest contact dar nu raman. ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

va rog sa imi raspundeti urgent la intrebarea de mai sus pentru ca eu si sotul meu ne dorim tere mult un copil va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Meli (acum 14 ani)

Cred ca cel mai bine ar fi sa incerci un test de sarcina, am trecut si eu prin asta in 2007 si nici pana in ziua de astazi nu stiu daca a fost avort spontan sau nu.Eu am facut testul de sarcina mi-a iesit pozitiv si al doilea in saptamana urmatoare a iesit negativ, ciclul imi intaziase doua saptamani la primul test iar la cel de-al doilea 3 saptamani, la sfarsitul celei de a 4 saptamani au inceput sangerarile si au tinut cam 30 de zile. Pentru ca era in mijlocul lui iulie si eram in concediu am fost si dupa primul test de sarcina la ginecolog care mi-a recomandat o ecografie transvaginala la care mi-am facut programare in 2 saptamani, adica cand au inceput sangerarile.
Nu mi-au spus daca a fost sau nu un avort spontan, iar la ecografie mi-au gasit doar uterul marit.Atat. Asa ca mare grija, mai bine faci un test si te duci si la ginecolog, nu trebuie sa iti fie rusine ca ai sangerari poate nu e ciclu. Sanatate multa! Meli

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Meli (acum 14 ani)

Depinde de cat timp incerci si ce varsta ai. Eu am 29 de ani si incercam de trei ani si in afara de ce am scris mai jos nu am crezut ca am alte probleme. Hormoni erau la nivele normale, sperograma si sperocultura sunt foarte bune, ecografile aratau ca am ovulatie, am urmat tratamentele cu Pregnyl. Si tot nu am ramas. Bomba cea mai mare a venit saptamana trecuta cand dupa ce mi-am facut analizele premergatoare insemninarii artificiale am descoperit ca am un prediabet. Acum tin regim si speram ca pana la sfarsitul anului sa putem sa facem inseminarea artificiala.Acum nu se poate din cauza prediabetului deoarece creste riscul de avort spontan.
Deci in ultimi 2 ani am vazut mai mult de 10 doctori si nu spun cati bani am cheltuit si fiecare are alta parere. Eu mi-am facut un dosar cu toate analizele, ecografiile si toate retele prescrise caci foarte rar am vazut un medic caare sa imi intocmeasca o fisa. Sa speram ca nu o sa ai un drum atat de lung de parcurs si iti doresc multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rusu cristina (acum 14 ani)

nustiu ce se intampla dar eu nu am ciclul am avut luna trecuta acum nimic am facut un test de sarcina la care razultatul e k nu sant insarcinata dar,nu am idee ce se intampla poate ma ajutati voi!!!!!!!!!!1111

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: