Insarcinata????

Sarcina
Intrebare postata de Cico2000 cu 13 ani in urma

Buna.aseara[31 dec] am avut contact sexual rotejat cu prietenul meu.totul a fost foarte scurt...nu au apartu probleme,prezervatiuvl nu s a rupt.problema este ca in acea zi,dupa calculele mele,eram intr una din zilele fertile ale ciclului menstrual.dupa ce am incheiat contactul sexual protejat,el s a sters pe maini,din cate mi a spus nu avea sperma,dar s a sters ptr orice eventualitate[doar s a sters,nu s a spalat cu apa si sapun].la vreo jumatate de ora dupa acel contact, el m a penetrat cu degetele.imi este frica ca nu cumva din cazua faptului k eram in perioada fertila sa fiu insarcinata.ma gandesc ca daca nu s asters...stiu eu,poate a raams sperma pe degete,cu toate k el aspus ca nu avea deloc ptr ca totul era in prezervativ.pastila de a 2a zi...sincer nici nu m am gandit sa o iau ptr ca mi se pare totuis prematur sam gandesc la asta atata timp cat el nu a ejaculat in mine.astept raspunsurile dumneavoastra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (14)

Marina (acum 13 ani)

Daca ai ramas gravida...cu degetul, ai sa nasti un Degetel. Poti sa-i spui numele Tom Degetel, poate stii povestea. Doamne, mare-i Gradina Lui Dumnezeu. Si drobul de sare putea sa cada. Alta data pune-i manusi chirurgicale, ca sa fii sigura.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cico2000 (acum 13 ani)

haha.am ras,marina!pun pariu ca nici tu nu ai trecut prin asemenea situatii.:))in fine,eu am doar 19 ani.ar fi pacat ca tu sa fii mai in varsta ca mine si sa scoti asemenea porcarii pe gura.nu crezi?;;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marina (acum 13 ani)

Porcarie mai mare mi se pare sa ai contact sexual si sa nu te speli pe ...organul implicat si pe maini. Ma mir ca la varsta ta, accepti asta. Nu i se naclaie daca nu se spala???Nu sta lipita de lenjerie, murdara fiind?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cico2000 (acum 13 ani)

ma,da'' ce colorat vorbesti.:))nu,nu i se ''''naclaie'''' ptr k a existat doar un signur contact.si atat:)s a spalat dar mult mai tarziu ptr ca in momentul ala nu avea unde.stai asa,ca tu oricum nu esti doctor.pot sa pariez si asta.:))eu asteptam raspunsul unui doctor si nu al unei persoane care pe lanaga faptul ca are un vocabular foarte colorat,reuseste sa fie si ''''dizgratioasa'''',ca sa nu folosesc un alt termen.:)asa ca,see ya'' or not.:D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marina (acum 13 ani)

Mai degraba ''''colorat'''' decat ''''murdar''''. Nu trebuie sa fii medic ca sa dai sfaturi despre igiena. Sunt dr al sufletului, nu al trupului. Entendu? Sau mai bine ''''understdood?''''

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cico2000 (acum 13 ani)

am certificat si in engleza si in franceza.:Dasta ca sa nu-ti faci cumva griji ca n-as intelege ce-mi spui in franceza,doamna dr a sufletului.

P.S.understood,NOT understdood.:P

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Spermatozoizii sunt rezistenti in medii umede, in vagin, pe penis, dar nu pe degetul sters. Evita totusi astfel de situatii pe viitor, ca sa puteti sta linistiti, pentru ca nu se stie niciodata. Si nu uitati sa umpleti prezervativul cu apa dupa contact pt a-l verifica. In alta ordine de idei incercati sa nu aveti contact sexual daca nu aveti posibilitatea de a va spala in urmatoarea ora deoarece pot aparea probleme de sanatate.

La multi ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cico2000 (acum 13 ani)

da,asta e unul din raspunsurile pe care le asteptam.mersi,iuli!
o sa tin cont.

LA MULTI ANI SI TIE!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marina (acum 13 ani)

De aceea ti-am pus cuvantul intre ghilimele, ca sa vad daca stii limba engleza. Vad ca stii, ca ai si''''cercificat''''!Bravo! Fa niste cursuri de sexologie in aceasta limba. Vezi ca '''' Spermatozoizii sunt rezistenti in medii umede, in vagin, pe penis'''' dar si degetul spalat este umed, deci e mai bine sa nu se spele. Puteai cauta raspunsul la dilema ta pe Google. Noapte buna si GRIJA MARE LA DEGET! Poate fi periculos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cico2000 (acum 13 ani)

o sa am.:Dnoapte buna si tie,si data viitoare cand mai dai sfaturi,nu mai da asa...''''cu bocancii''''.pune ti si tu sandale.esti femeie doar.toate stim ce inseamna asta.
la multi ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sapphire (acum 13 ani)

Mda, interesanta discutie, ce pot spune? legat de sarcina, am si eu o intrebare. Poate imi raspunde cineva, cu sau fara bocanci :P
cat de repede poti afla daca ai ramas sau nu? am inteles ca sunt niste teste care iti spun din a doua zi, si nu ma refer la analiza Beta HCG...
Stiti ceva despre asta???

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Testele de urina din farmacii se pot face la 1 sapt de intarziere sau 3 sapt de la actul sexual consideRat cu risc. Poti face mai repede dar sansa sa fie fals negative si deci nerelevante este prea mare. Faptul ca pe ambalaj scrie ca le poti face mai repede nu inseamna ca e asa.

Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sapphire (acum 13 ani)

Multumesc mult, Iuli. Evident ca am incercat si a fost degeaba, desi eu sunt 70% convinsa ca am ramas. Am avut contact neprotejat, a terminat in mine pe 24 decembrie noaptea si pe 25 ziua, in contextul in care ultima data mi-a venit ciclu pe 9 decembrie, si din ziua a 14a pana in ziua a 25a iau Duphaston, din cauza unei insuficiente ovariene.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

salut Sapphire!
in cazul meu, ultima zi a menstruatiei a fost 29 octombrie...am avut contacte sexuale in decursul urmatoarei luni..inclusiv in zilele fertile. ciclul trebuia sa-mi vina pe 25 noiembrie, dar asa cum n-a venit, pe 26 am facut testul..care a aratat negativ...un alt test repetat a aratat sarcina doar peste 9 zile...facind un calcul: exact la o luna de la ultima zi a menstruaitiei am putut vedea ca sint insarcinata..asa ca orienteaza-te spre data de 9 ianuarie si fa un test ca sa vezi ce ti-a adus mosul!!! succese!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: