Buna ziua! am o mare dilema : am facut sex neprotejat pe data de 15 oct. (a 27 zi din ciclul meu menstrual), cu ejaculare pe abdomen. menstruatia mea e de 27 de zile in general, dar nu e mereu regulata. de data aceasta mi-a intarziat 4 zile(a venit pe 20 oct., cea anterioara fiind pe 19sept.)-timp in care am fost stresata la maxim dupa ce am citit niste chestii infioratoare despre existenta spermei in lichidul pre-ejaculator.partenerul m-a asigurat ca nu a mai ejaculat in ziua respectiva, deci teoretic n-ar fi trebuit sa existe sperma in lichidul pre-ejaculator. a fost o sangerare abundenta in primele 2 zile de un rosu-inchis cu cheaguri sau resturi de tesut placentar (nu stiu exact), medie in a 3-a zi, usoara in ziua a 4-a si in ziua a 5-a ultimele scurgeri maronii. in aceasta perioada m-am mai linistit, apoi iar am inceput cu stresul dupa ce am aflat ca poti ramane insarcinata chiar inainte sau in timpul menstruatiei si sa ai menstruatie in luna respectiva. in dimineata de azi, 26 oct. (deci cam la 11 zile de la actul sexual) mi-am facut 2 teste de sarcina Barza ultra-sensibile. le-am facut ca la carte, dimineata devreme cu prima urina si ambele au iesit negative. intrebarea mea este : exista sanse sa fiu totusi insarcinata? ar trebui sa repet testele si daca da, cand? p.s. nu folosesc anticonceptionale, nici n-am luat pastila de a 2-a zi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului (acum 6 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: