Cuza voda iasi-bataie de joc

Sarcina
Intrebare postata de irina253 cu 15 ani in urma

Buna ziua!
Ma numesc VALENTINA ,am 22 de ani,sunt din Iasi si doresc sa va aduc la cunostinta cateva lucruri ce se petrec in spitalele Romaniei anului 2008,o tara ce se doreste a fi civilizata, moderna, o tara in care in schimbul taxelor si impozitelor platite cu varf si indesat nu ti se ofera nimic, nici macar un banal ”Buna ziua”. Acum doua saptamani, dupa analize repetate, mi s-a pus diagnosticul ”TOXOPLASMOZA” in timpul unei sarcini de aproape 3 luni. In urma discutiei cu medicul ce m-a supravegheat de la inceputul sarcinii-dna dr. CARAULEANU MAGDA mi s-a spus ca trebuie sa intrerup aceasta sarcina, efectele bolii putand fi unele ce ar putea da peste cap vietile tuturor:atat al nostru, in calitate de parinti, cat si a viitorului bebelus, ce poate avea diverse malformatii oa nastere sau pe parcursul vietii.Nu stiu daca puteti intelege ce e in sufletul unei viitoare mame, fericita ca va avea un copil, in momentul in care afla ca trebuie sa renunte la sarcina. Am acceptat , gandindu-ma la consecinbte, iar de aici incep cateva zile pe care nu le doresc nimanui, zile de teroare , stres...si bataie de joc.Mi s-a dat internare la Maternitatea ”Cuza Voda” Iasi, unde urma sa fiu sub supravegherea doamnei dr. Carauleanu si unde urma sa fac intrerupere .Incepand cu ziua de joi, 31.07.2008, am stat in spital.Aceea a fost prima zi...si ultima in care am vazut-o pe doamna dr Carauleanu pe acolo.Mi s-au dat medicamente, si pana sambata cand s-a declansat avortul nu am putut face altceva decat sa asist la indiferenta si lipsa de bun simt a cadrelor medicale, in special a asistentelor si a stagiarelor ce,de multe ori, se cred superioare medicilor.Sambata , in urma unor dureri puternice si a unei sangerari,in jurul amiezei, am avut ”indrazneala” de a apela la asistenta de garda , care, in loc sa ma intrebe ce simptome am si sa cheme un medic sa ma consulte, a inceput sa tipe la mine sa ii aduc tamponul pentru a ii arata cat de tare sangerez,vadit deranjata ca am avut ”nesimtirea” de a mi se declansa avortul tocmai in tura ei.Am fost consultata de medicul stagiar si au constatat cu o indiferenta totala ca am avut dreptate, fiind nevoiti sa imi contacteze medicul-dna dr Carauleanu, care a decis ca nu e foarte important sa se deplaseze pentru atata lucru,fapt la care ma asteptam, deoarece , dupa cum au declarat mai multe paciente inainte si dupa patania mea, nu se oboseste sa isi supravegheze pacientele nici macar la nasteri.Nu am primit nici macar un calmant, nu mai zic de anestezie -mi s-a spus ca nu am voie.Mi s-a facut totul pe viu,iar cand am spus ca ma doare si i-am rugat sa imi dea un calmant mi s-a reprosat ca de ce ma plang -ce, eu nu am stiut ce inseamna avort? Nu, nu am stiu, si nu am stiut ca se face pe viu...si mai ales nu am vrut eu...am dorit copilul ala mai mult decat orice, mai ales ca toate celelalte analize facute inainte de internare erau in regula, deci nu m-am asteptat ...si avea sa fie primul meu copil...Dupa o interventie pe viu, dupa un tratament intens cu indiferenta si cu lipsa totala de respect, la sugestia medicului stagiar ce s-a ocupat de mine atunci, ar fi trebuit sa primesc macar niste gheata, dar deja ceream prea mult de la viata...mi-a ”oferit” asistenta o sticla cu glucoza pentru perfuzii de la frigider sa o pun pe burta si...gata , toata lumea era multumita ca a scapat de mine!Am intrebat mai tarziu, la vizita de seara daca, din intamplare ,a vazut ce era :fata sau baiat(nu ca m-as fi asteptat la un raspuns pozitiv, dar am zis ca poate...poate) .Raspunsul a fost pe masura asteptarilor...”Numai grija asta nu am mai avut-o eu...”Dar de ce ati avut grija? Ca de mine sigur nu...A doua zi dimineata mi s-a spus ca nu mai e nevoie sa stau acolo, dar ca e nevoie de aprobarea medicului meu pt a iesi...Am asteptat jumatate de zi...poate o va interesa daca mai traiesc sau nu...dar am ramas cu asteptarea.Daca se intampla ceva grav se trezea el vreo unul sa o anunte.Am sunat eu..si mi-a zis ca pot sa plec linistita,sa continui doar cu antibioticul pentru toxoplasmoza.Nu a luat nimeni in calcul faptul ca la 2 zile mai tarziu nici nu mai puteam sa imi ating sanii, ca incepusem sa fac ca niste pietre ce ma dureau ingrozitor.Revenind la ziua externarii, am anuntat ca am vorbit cu doamna dr si ca pot pleca(daca nu sunam sa intreb cine stie cat mai stateam acolo).Am umblat cel putin o ora dupa asistenta de garda sa imi scoata ”fluturasul” sau cum se numeste acul acela pentru perfuzie(cu care stateam de joi-pus in urma a 3 incercari repetate si, normal, nereusite, ale unei asistente de a-mi face un calciu),dar iar se pare ca ceream prea mult de la viata.Pana la urma am plecat din spital cu tot cu ac in mana, mi-am scos trusa medicala de la masina si am scos eu acul din mana.Ce Dumnezeu, doar pentru asta platim asigurari medicale, sa ne ingrijim singuri, ca in baza altora...zilele ne sunt numarate.
Asa cum spuneam mai inainte , dupa externare au inceput dureri insuportabile de san, am sunat tot la doamna dr Carauleanu, si mi-a dat un medicament pe care l-am cautat jumatate de Bucuresti si de care nu auzise nimeni.Iritat la maxim, sotul revine cu un telefon la doamna doctor iar aceasta, cand a auzit ca nu am gasit, m-a invitat sa trec pe la cabinet.I-a spus ca suntem in Bucuresti, si marea curiozitate a renumitei doamne doctor nu a fost cum ma simt sau daca e totul ok, ci... cum am ajuns in capitala? Dupa raspunsul scurt”Cu masina” a rostit numele unui alt medicament si a rezolvat problema.
Sincer, toata revolta din sufletul meu am vrut sa o las deoparte , gandindu-ma ca poate cazul meu nu a fost atat de important, dar nemultumirile mi-au revenit in momentul cand m-am intors in spital pentru a vizita o proaspata mamica si am constatat cu stupoare ca nu numai eu eram cea neinsemnata...ci toti cei ce calca pragul acestui spital. Incepand de la injectii facute de 2 ori cu acelasi ac de catre asistente,de la doze de medicamente dublate de asistente asa, la voia intamplarii, desi medicii recomanda doza normala, de la laptele cu gandaci oferit nou-nascutilor, de la vanatai de 15 cm in urma experimentelor asistentelor si a incercarilor repetate de a face o injectie, pana la jicniri si raspunsuri date cu impertinenta la rugamintea de a schimba lenjeria murdara de o saptamana...toate le regasesti aici.Un spital fara reguli, parca, un spital in care proaspetii tatici trebuie sa se roage si sa umple buzunarele tuturor in stanga si in dreapta pentru a-si vedea bebelusi, dar unde vanzatorii ambulanti se pot desfasura in liniste si pot umbla unde le pofteste inimioara, ca doar nu au microbi.
Am cunoscut aici o fata de 19 ani cu toxoplasmoza, in 41 de saptamani, pe care nu a bagat-o nimeni in seama-au tinut-o cateva zile si au trimis-o acasa(poate poate o naste acolo si nu o mai deranja pe niumeni)-nu a stiut cui sa dea...si cat.A facut abia la 7 luni testul pentru aceasta boala, iar in spital o tot intrebau de ce nu l-a facut mai devreme.Domnilor, testul acela costa un milion jumatate, iar daca iese pozitiv trebuie repetat.Sa dai 3 milioane cand minimul pe economie e de 5...e greu.
Tot aici era o femeie insarcinata in 7 luni, lovita de sot, care nu a avut bani nici macar de o paine pe perioada spitalizarii, careia i s-a recomandat un medicament pentru varice si la care s-a urla ca la un caine ca de ce nu l-a cumparat?Nu si-a pus nimeni problema daca avea de unde sa dea un milion pe acele medicamente,tinand cont ca mai avea 3 copii acasa.
Asa cum va spuneam , incepand de personalul care te ia in evidenta la internare(care era cat pe ce sa nu ma primeasca, motic***a ca medicul meu era in concediu, desi veneam cu un bilet de trimitere datat cu o zi inaintea internarii),continuand cu 99% din ce inseamna personal medical la maternitatea Cuza Voda Iasi, pana si cu femeile de serviciu care urla la tine sa nu care cumva sa te dai jos din pat pana nu se usuca dupa ce spala ele( netinand cont ca o sarcina apasa pe vezica si ca nu iti programezi ”vizitele”la baie),sunt de un comportament jalnic. E strigator la cer ce se intampla, e bataie de joc.Nimeni nu vine la spital din placere, nimeni nu vine pentru ca nu are ce face acasa.Nu mai vorbesc de un psiholog sau un consiler care sa iti vorbeasca, sa te scoata din acele stari de depresie in care intri fara sa vrei -inainte sau/si dupa sarcina ori in cazul meu din cauza renuntarii la sarcina- (in timpul intreruperii mele de sarcina ei vorbeau de ce saloane de coafura au mai gasit prin oras si ce au facut la mare-nu aveti idee cat ar fi contat o vorba care sa iti aline durerea)Nu indraznesc sa cer asa ceva, dar macar putin respect, putina compasiune, poti arata unui om.Poate candva vei fi si tu in locul lui...dar se pare ca la asta nu se gandeste nimeni.Din indiferenta si din lipsa de omenie mor copii, mor oameni ce ajung in spital pentru banalitati ...sau ajung infirmi.Oare doar banii conteaza pentru dumneavoastra, domnilor doctori de la maternitatea Cuza Voda Iasi?Ce valoram noi in fata dumneavoastra?
Va spun eu:NIMIC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (48)

Elena991510 (acum 15 ani)

e revoltator ce ti s-a intamplat !!!

Posteaza ce ai scris pe cat mai multe forumuri si site-uri din Iasi, ca sa stie lumea de cine si de ce sa se fereasca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Anul trecut, in luna mai, fiica mea a fost operata,in maternitatea Cuza Voda,de chist endometriozic,laparoscopic,de doctorul Onofriescu.Nu pot spune decat ca,am fost ffff. multumiti atat de profesionalismul domnului doctor,cat si de comportamentul cadrelor medii si a infirmierelor.Lenjeria se schimba la cea mai mica pata de sange.In legatura cu banii,am fost refuzata in mod civilizat si hotarat.Am simtit nevoia sa-mi impartasesc si eu experienta avuta in acest spital cu rugamintea de a nu generaliza si a nu arunca cu noroi,in toata institutia.Mentionez ca am ajuns la acest spital fara sa am vreo cunostinta,deci nu pot fi invinuita de nici un interes.DUMNEZEU sa le dea sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 13 ani)

la domnu doctor onofriescu nu intra oricine sau fara cunostinte

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena Daniela6100957 (acum 15 ani)

f rare sunt cazurile cind dr nu primesc bani.valentina bine ca mai esti in viata dupa cite ai infruntat.eu sunt din roman si am fost si eu cu soacra mea la dr aursulesei[ginecolog],dar s-a purtat super,dar am fost la cabinetul lui particular

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Malutan (acum 15 ani)

Eu cred ca secretul este in seful de clinica. Atat curatenia cat si modul in care se comporta angajatii cu pacientii... in plus conteaza atat cei 7 ani de acasa cat si credinta in Dumnezeu. Am mers cu sotia mea intr-un final(dupa 5 luni de sarcina) la un cabinet particular, pentru o vizita la un medic specialist ginecolog. Stiam ca este o problema cu medicii din spitale. Cat sa dai ca sa fie multumit? Se simtea f rau, iar medicul de fam. de cate ori explicam ce se intampla cu ea... spunea ca este normal. Am gasit un cabinet mai aproape de acasa, in care medic specialist in aceasta problema, a invitat-o in cabinet a consultat-o. Dar nu a binevoit sa ma invite si pe mine dupa consult. As fi vrut sa aflu si eu despre ce este vorba. Trecand peste asta am fost invitat sa platesc consultatia care atunci era 35 lei. Am platt fara sa primesc o chitanta. Sa zicem ca nici asta nu m-a deranjat pt ca nu reprezentam legea. Dar revoltarea mea a atins punctul culminant cand am auzit solutiile care d-na dr Manolache le/a prezentat in cazul sotiei mele. Iar acestea au fost: Colebil era solutia... pentru a nu mai voma atat de des, chiar si atunci cand nu era mancata. Daca solutia nu ar fi mers, alternativa ar fi fost perfuzie dupa internarea in spitalul Cuza Voda (pentru ca sunt din Iasi) ducand astfel sarcina cat ar mai fi putut, dc nu se hotara sa renunte la copil. Intrebarea d-neai era asa: "Chiar va doriti acest copil?". In orice caz asta era solutia finala spusa de d-neaei.Cat am stat pe sala in asteptarea verdictului... am vazut preturile afisate pe usa d-nei doctor specialist in obstretica-ginecologie. Consult 350.000 lei, un avort 500.000lei. Asta s-a intamplat in 2000. Este mult de atunci. D-na intre timp s-a mai specializat. Problema cea mai grava este ca eu ca specialist dc nu ma pricep sa rezolv o problema, sun un prieten, ma consult... cu alti specialisti in domeniu... apoi dc nu ma descurc il trimit la altul cu mai multa experienta. Eu nu lucrez cu oamenii, nici macar cu animalele. Ma ocum doar de niste masini mai speciale.... doar niste biete masini. Am sa va spun cum am rezolvat problema. Am ajuns sa povestesc unei colege de servici ce am patit si sa-mi recomande un medic BUN. Aproape ca ne-a luat de manuta, in sensul ca a insistat... Am mers unde credeti la maternitatea Cuza Voda... Unde d-na prof.dr. Aldea a consultat-o . Dupa consultatie raspunsul a fost scurt. Greata si starea de rau in timpul celor 5 luni si jumatate se datora "deschiderii colului" si care numai prin interventie numit sirclaj rezolva problema. Sarcina putea fi pierduta dc mai intarzia 2 saptamani. S-a internat imediat, a doua zi. Pe cine credeti ca a intalnit pe holurile spitalului? D-na dr. Manolache, o vede si o intreaba dc a venit sa se interneze pentru perfuzii. NU, a fost raspunsul scurt al sotiei, m-am internat pt sirclaj. A mai intalnit-o in sala de operatii langa studentii rezidenti la efectuarea sirclajului de catre d-na prof. Aldea Marie Jeane. Dumnezeu sa o binecuvanteze. D-na Aldea tot dr. tot specialist in obstretica-ginecologie, tot la spitalul Cuza Voda. Dupa aceasta interventie vietile noastre au revenit la normal. DA am o fata ca un soare. Sotia mea sub supravegherea d-nei dr. Aldea, si cu grija Maicii Domnului, a nascut o fetita de 4,400Kg, desi in luna a 5 si 1/2 de sarcina scazuse in greutate cu aprox 8kg. Eu cred ca in momentele hotaratoare, de grea cumpana, este bine sa va rugati si Maicii Domnului protectoare a pruncilor, a mamicilor. Sa va scoata in drum "omul" care nu se uita la bani, nu se uita la haina.Dumnezeu sa va binecuvanteze.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Sa va traiasca fetita si sa fiti fericiti si sanatosi.Tocmai asta am vrut sa scot si eu in evidenta...ca omul sfinteste locul.Ceea ce m-a revoltat este usurinta cu care se generalizeaza orice si se arunca cu noroi, in felul acesta,in oameni cu suflet si profesionisti.Ar fi bine ca,atunci cand ne confruntam cu situatii ca a dtr. si a doamnei de mai sus ,sa ne limitam strict la persoanele in cauza.Si eu am intalnit o infirmiera putin mai nervoasa pt, ca o deranjasem de la masa,dar acea persoana nu reprezenta maternitatea Cuza Voda.Adevarul este ca,atunci cand vrei sa aduci pe lume un prunc,trebuie culese informatii,iar in timpul celor 9 luni,intre viitoarea mamica si medicul respectiv trebuie sa se lege o adevarata prietenie.Am experienta a doi nepoti,medicii respectivi au venit imediat dupa internare,au asistat nasterea,iar la ultimul,acum 2 ani si jum.am avut si rezerva.In decursul celor 9 luni nu ne-a costat decat vizitele la medic si ecografiile,dupa nastere am dat ceva ,ca semn de multumire nu ca ar fi fost obligatoriu.Poate am avut eu norocul sa gasesc numai oameni cu suflet.Un astfel de om minunat,medic gin. mi-a salvat viata acum aproape trei ani,aplecandu-se cu seriozitate asupra cazului meu.O binecuvantez in fiecare clipa a vietii mele.Tot ea a fost cea care ne-a adus pe lume nepotica.Multa sanatate toturor!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena991510 (acum 15 ani)

Eu cred ca daca medicul respectiv isi face datoria foarte bine si e respectat in spital, atunci prsonalul spitaului ( asistente, infirmierele) ii respecta si pacientele, iar daca insusi medicul abandoneaza pacientul de la care a luat bani sau taxe de consultatie, isi pierde respectul in fata cadrelor medicale automat repercusiunile le suporta pacienta din pacate...alta explicatie nu gasesc ..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

De la bun inceput vreau sa spun ca, nu sunt din iasi,am plecat din acest oras in urma cu 43 de ani,mi-au ramas acolo parintii,fratele si sora.Eu consider ca, in momente cruciale in viata,avem posibiliatatea de a opta singuri pt.medicii carora le incredintam viata sau viitorul nostru,adica venirea pe lume a unui copil.Nu se poate sa nu observam daca suntem sau nu compatibil cu acel medic.Cand am mers prima data la cabin. medical,in policlinica cu plata,am ales sa merg la un medic care este sef de sectie in maternitate,apare pe tv. etc.In urma consultatiei s-a purtat cu mine ca si cum as fi fost de pe centura,nu o femee cu o anumita varsta, a ramas ca nu am nimic dar sa vin sa ma internez.M-am revoltat si am rascolit orasul pt. a da de o doctorita la care fusesem cu 3 ani in urma.Am gasit-o si-i multumesc atat lui d-zeu cat si ei.In concluzie ce doream sa spun este ca nu trebuie sa aruncam cu pietre in toti si in institutie ci sa-i nominalizam pe cei fara suflet,care nu merita sa se numeasca medici, dar si noi sa mergem la altii,atunci cand nu suntem multumiti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena991510 (acum 15 ani)

Aveti perfecta dreptate, noi trebuie sa ne interesam inainte de a apela la un medic, avem posibilitatea de a alege, mai ales aici in Iasi unde sunt o sumedenie de cadre medicale si profesori universitari

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan246 (acum 15 ani)

Te cred cat ai putut sa suferi, am trecut si eu prin o suferinta mare tot din cauza medicilor care sunt niste oameni fara inima multi dintre ei.Am nascut acum 2 ani la spitalul Municipal din bucuresti ,si mi sa facut cezariana , operatie pe care am simtit-o in totalitate.Dupa ce mi sa facut anestezia si am vazut medicul ca se apropie sa ma taie i-am spus ca nu am amortit fiindca imi miscam picioarele dar nici nu ma bagat in seama a zis ca este imposibil , si a taiat ,va rog sa ma credeti ca pulsul a luat-o razna si asa am rabdat pana au scos copilul si abia cand au inceput sa coasa nu am mai rezistat si am inceput sa tip,atunci medicul a luat un ac si mi la infipt in picior ,cand l-am intrebat ce naiba face de ma inteapa in picior ,abia atunci ma crezut si a luat mana de pe mine cerand sa vina anestezista care nici nu mai era in sala de operatii cu toate ca era obligata sa stea acolo pana la sfarsitul operatiei.Anestezista a venit foarte nervoasa zicandu-mi sa nu ii spun ca simt ceva ca nu ma crede ,ce sa zic imi venea sa o strang de gat ,in final am reusit sa ies din sala de operatii vie,dar stau si in ziua de azi blestemandu-i pe acesti medici ptr ca au trecut 2 ani si eu inca mai am cosmaruri si nu imi trece suferinta psihica,niste nenorociti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona312112347 (acum 15 ani)

Destul de traumatizanta experienta ta. Poate ar fi bine sa mergi la un psiohterapeut expert si in hipnoza, stiu ca astfel de tehnici rezolva traume de genul acesta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert7291 (acum 14 ani)

daca ai vazut tu lapte cu gindaci in spital, de ce nu ai dat un telefon la sanepid? si ace folosite de doua ori? pai fiecare seringa are acum acul ei in tipla si daca o desfaci oricum nu ai ce face cu acul, pare cam ingrosata povestea ta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

wyolett (acum 14 ani)

Robert, povestea e de acum 2 ani...si mai bine nu te bagi in seama daca n-ai trecut pe acolo. Nu avea de ce sa minta..........
Si eu am avut baietelul operat in Iasi si la fel de "minunat" a fost tratat de medici si asistente.... Doctorul l-a vazut doar la operatie si la externare, iar asistentele erau sa mi-l omoare din cauza ca nu
stiu sa puna bine o perfuzie.... asa ca ....ferice de cei ce nu au trait experiente din astea, dar.....nu e cazul sa spui ca cineva minte pt ca asa ti se pare tie.........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert7291 (acum 14 ani)

cum spunea cineva mai sus, depinde de doctor. si sa nu spui ca si tu crezi faza cu gindaci in laptele copiilor. si nu am mai auzit de morti de la perfuzie, dar poate stii tu ceva. si ai dreptate, nimeni nu minte niciodata, sigur, daca spui tu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 13 ani)

asa e, la acest sital tratamentul e in functie de medici si de ture...am fost si eu o victima a tratamentului acestora dar datorita faptului ca medicul meu nu era prezent..chiar si o femeie de servici te trateaza groaznic...sa nu mai vorbim de anumiti medici...recomand cu mare drag si respect pe domnul doctor Doroftei pentru calmul, profesionalismul si modul de a explica orice..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

graviduta (acum 13 ani)

Tocmai vin de la maternitate, unde am platit 100 lei fisa de internare, dar nu mi-au dat nici macar un perfuzor, m-au trimis sa cumpar.Doamna Vicuta, unde se duc banii pe care ii incasati?
Rusine!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

robert7291 (acum 13 ani)

pe mincare. sau nu stiai ca in medicina se traieste exclusiv din spaga? banii pe care-i dam la asigurarile de sanatate se duc pe coruptia din minister. sa traiti bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 13 ani)

am fost si eu la dr.aursulesei si n-am fost multumita.am gustat si eu din plin indiferenta,gandacii si mizeria din spital,in combinatie cu tarifele extrem de piperate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doinita (acum 13 ani)

In luna iulie 2010 am fost operata de fibrom uterin si ovare de doamna profesor Lupascu Ivona si doamna doctor Visan Valeria si am fost foarte multumita atit de comportamentil specialistelor dat si de ingrijirea medicala acordata atit la terapie intensiva cit si in salon.Cinste lor. M-au tratat fara sa astepte nimic in schimb. Toata lumea a lucrat cu profesionism. Multumesc pe aceasta cale personalului de la spitalul Cuza Voda Iasi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi200 (acum 13 ani)

nu mai vb p***ai despre acest spital.De ce nu spuneti cate vieti sunt salvate la cuza-voda,cati copii se nasc cu probleme din vina mamicilor si a obstetricienilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3