Ce ma fac?

Sarcina
Intrebare postata de melcyu cu 10 ani in urma

Toata lumea imi spune ca spermatozoizii in contact cu aerul mor.am inteles.dar totusi, nu ramaneau pe hartia igienica? intrau ei fix in vagin spre ovul sa-l fecundeze? Pun intrebarea aceasta nu stiu a cata oara, am primit sfaturi care nu m-au lamurit.Va rog sa nu radeti, am facut o p***ae, sunt mare, dar am minte de copil.Nu trebuia sa fac asta, dar am facut-o.Acum am nevoie de sprijinul vostru.Eu greu cand tu iti faci griji de ceva si altul face misto de tine.Am facut p***aa sa-l masturbez pe prietenul meu, am folosit prezervativ, dar l-a pus cand a simit ca ii vine si l-a pus doar pe capul penisului. Problema este ca am avut o cearta mica, la 5 minute dupa ce a terminat de ejaculat, am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca mai mult m-a obligat sa fac asta.La 5 minute dupa ce terminase de ejaculat, dupa ce se stersase m-am dus la toaleta, am facut pipi, dar nu m-am spalat pe maini dupa ce l-am masturbat.Mi-e frica tare ca atunci cand m-am sters la toaleta, probabil aveam lichid seminal pe mana si l-am imprastiat pe acolo si poate ajung spermatozoizi in vagin.Ma gandesc pe de alta parte ca ei puteau muri in contactul cu aerul sua ramaneau pe hartia igienica.Stiu, sunt o p***a, am 19 ani.Sa-mi fac un test de sarcina? Mai este nevoie? sunt sanse sa raman insarcinata sau sunt eu nebuna? menstruatia trebuie sa-mi vina, dar am inteles ca, chiar daca iti vine menstruatia sansele nu sunt inexistente.deci au trecut 21 de zile d ela intamaplre, sa fac test de sracina sau ma ingrijorez prea mult?(eu nu aveam un ciclu regulat, imi intarzia mai mereu, dupa calculele mele ieri azi ar trebui sa vina, dar ma gandesc ca de la stres de aia intarzie)...ce sa fac? este nevoie sa mai fac test? sau sunt nebuna de legat? Toata lumea imi spune ca spermatozoizii in contact cu aerul mor.am inteles.dar totusi, nu ramaneau pe hartia igienica? intrau ei fix in vagin spre ovul sa-l fecundeze?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Jora (acum 10 ani)

Tat ii bine nu iti fa griji. Nu esti insarcinata. Si de ce ma rog p***ae? Daca il iubesti si l-ai facut sa se simta bine asta e ceva normal. In sex e ca si la razboi: Toate metodele sunt bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Jora (acum 10 ani)

Sansele sunt nule. Daca crezi ca poti astfel ramane insarcinata ap ciar esti cu ai spus:" nebuna de legat"........................................................................................... Ei, da de legat se poate, de taiat sa nu fii... :-)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: