Testul de sarcina

Sarcina
Intrebare postata de IuliaLya cu 13 ani in urma

Buna ....am si eu o mica-mare problema, m-am gandit ca poate voi ati putea sa ma lamuriti cat de cat.
Luna trecuta mi-a venit ciclu mensurual pe data de 14 iar luna asta nu mi-a venit, sani mii simt mai umflati, mai grei si ma cam dor, mi-am facut un test de sarcina dar nu de dimnineata asa cum se spune ca e mai bine facut testul ci l-am facut dupa-masa, mi-a iesit o linie roza clara si a doua linie e si ea acolo prezenta dar roz mult mai stearsa. Sa fie pozitiv trebuie sa iasa amandoua de aceeasi claritate sau nu conteaza ci ceea ce conteaza e ca sunt doua.
Eu spun ca e pozitiv si ca sunt insarcinata, sunt tanara casatorita sper imi doresc sa fie asa. Astept parerile voastre.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

ionela (acum 13 ani)

FELICITARI.......esti insarcinata.....asa am patit si eu si pana la urma a fost pozitiv,,,,,,,,,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionascu Andreea (acum 13 ani)

Hehe, fix asa a fost si in cazul meu. Esti insarcinata! Sa fie intr-un ceas bun! Alege-ti medicul obstetrician care sa-ti urmareasca sarcina, ia acid folic, daca n-ai facut-o deja, mananca sanatos si bea cat mai multe lichide. O sarcina usoara si un bebe sanatos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucica (acum 13 ani)

Felicitariiiiiiiii!!!! Esti mamica! Asa a fost si in cazul meu, la primut test, cea de-a doua linie numai cat se vedea, dupa o saptamana am mai facut un test (am cumparat unul scump ca sa fiu eu mai sigura) si a iesit pozitiv, pozitiv fara niciun dubiu. Acum suntem in luna 4! Asa ca sarcina usoara si succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IuliaLya (acum 13 ani)

multumesc fetelor ....nu stiti cat ma bucura confirmarea voastra. va pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 13 ani)

Buna...As vrea sa va pun o intrebare..... am ramas insarcinata...prima sarcina am pierdut-o! Iar acum sunt din nou...si mi-e frica sa nu o pierd si pe asta...Ce parere aveti? Imi doresc un copil din tot sufletul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta (acum 13 ani)

buna iulia am patit si eu exact la fel anu trecut in august am pierdut sarcina iar acum sunt din nou insarcinata si mie imi este teama pana o sa merg la medic sper sa fie totu bn
trebuie sa avem incredere si totu o sa fie bn

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 13 ani)

Buna! Doamne Doamne ne-a dat si noua un bebelus, l-am descoperit acum 2 saptamani.Sunt insarcinata pentru prima oara. Ce ma sfatuiti? Cand ar fi momentul propice sa mergem la medic? Nu am mers pana acum deoarece nu m-am hotarat in privinta medicului care ne va supraveghea! Va pup.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

coco (acum 9 ani)

Buna ziua am facut un test de sarcina si prima liniuta a iesit mai pronuntata si a doua de culoarea roz mai stearsa .i

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena (acum 9 ani)

Nu imi mai vine menstruatia am facut 3 teste si au iesit o linie inchis si una deschis nu stiu ce sa cred e pozitiv sau negativ daca ar fi o eroare ar putea sa iasa toate la fel ajutati-ma va rog astept raspunsul vostru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona (acum 8 ani)

Buna am Si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta...menstruatia a inatrziat o saptamana am facut test de sarcina a iesit pozitiv.dupa 2 zile a aparut menstruatia am facut din nou alte 5 teste Si toate au iesit pozitiv...Azi fiind cea dea doua zi de cand sangerez ma pregateam sa merg la doctor Si am mai facut UN test...a iesit negativ..Ce parere aveti???

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona (acum 8 ani)

Buna am Si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta...menstruatia a inatrziat o saptamana am facut test de sarcina a iesit pozitiv.dupa 2 zile a aparut menstruatia am facut din nou alte 5 teste Si toate au iesit pozitiv...Azi fiind cea dea doua zi de cand sangerez ma pregateam sa merg la doctor Si am mai facut UN test...a iesit negativ..Ce parere aveti???

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simonadenisa (acum 7 ani)

Si eu am pățit cam la fel si as dori sa stiu răspunsul medicului daca ai mai fost

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simonadenisa (acum 7 ani)

A întârziat menstra luna aceasta 12 zile si la 2 zile după ce a trecut menstra am avut un test pozitiv însoțite de dureri de burta am luat imediat tratament si au trecut durerile dar acum la o saptamana sunt aceleasi simptome de sarcina care le-am avut de durere de sani dar trei teste au iesit negativ.va rog un raspuns

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: