Sarcina sau menstruatie?

Sarcina
Intrebare postata de pisymarya24 cu 10 ani in urma

Ma numesc Maria si am si eu o nelamurire de ceva timp...Eu si sotul meu lucram intens in proiectarea unui bebe deaceea facem fff des... :X . am un ciclu regulat de 29 de zile....pe 26 februarie am avut menstruatie normala 4-5 zile... iar pe 29 martie am facut un test de sarcina care a iesit slab pozitiv...adica a 2à liniuta era slab vizibila...ffff pala,acest test l-am facut la amiaz, iar seara am ami repetat inca unul care a iesit negativ...a 2-a zi pe 30 trebuia sa fiu la ciclu...de dimineata m-am trezit cu o scurgere maronie.... sub forma de pete ...cam o pata la 5 ore..care ma tinut 2-3 zile.fara nici un fel de durere,nici de burta ,nici de spate, nici o modificare si nici o durere la sani..Nu stiu ce sa mai cred...exista sansa sa fie sarcina??? Simptome nu am...acum de 2 sapt m-am trezit intr-o dimineata si am vomat direct....ma simt putiin obosita..noaptea am insomnii si ziua as dormi incontinuu...Si da....merg ff des la baie ,daca ma scapa si nu merg am impresia ca ma apasa ceva pe vezica...test de sarcina nu am mai facut pt ca mi-e frica de un rez negativ...la medic merg doar peste o sapt... Ce ziceti? Acele pete maronii sa fi fost de implantare???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Carmen (acum 10 ani)

Testele de sarcina din comert testeaza calitativ hormonul de sarcina, iar daca sarcina e in stadiu incipient testul poate fi fals negativ sau intre negativ si pozitiv.

Iti recomand un test de sange beta HCG cantitativ, care detecteaza cantitatea exacta de hormon de sarcina din organism. E cel mai sigur test, asa afli exact care e situatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pisymarya24 (acum 10 ani)

Multumes mult carmen...la medic am programare doar saptaman viitoare...ma gandeam sa mai repet azi un test de sarcina... sunt ff nerabdatoare...si speriata sa nu fiu iarasi dezamagita...o sa revin cu vesti...sper eu sa fie bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GeorgianaR (acum 10 ani)

Testul se face dimineata,cu prima urina.Eu cred ca esti insarcinata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pisymarya24 (acum 10 ani)

Buna ... am facut ieri un alt test...intradevar l-am facut ieri dupamasa...nu am mai avut rabdare pana dimineata ..sure ceck si mi-a iesit linia de control rosu aprins si restul testului sa colorat aproape tot intr-un roz pal....incepand de la jumatatea liniei C pana la T pe diagonala....nush ce sa mai cred....oare sa fie ceva??? nu mai am randare... sa fi afectat testul cum ca l-am facut dupamasa??? am baut si ff multa apa inainte de test..sa se fi diluat urina?si sa nu aiba putere pe a 2-a liniuta??? sunt innebunita pana sapt viitoare nu mai am pace...:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Crystyna (acum 7 ani)

Buna am si eu o problema dupa o saptamana si un pic am avut contact sexual neprotejat si dupa 3zile mi sa intarit sanii si ma dor .. acum dupa 2saptamani ii am la fel tari si durerosi am inceput sa vomit dimineata ... am dureri de burta jos da o durere ff usoara ... am dureri de cap am sani la sfarcuri cate odata se fac un fel de rosu inchis apoi cand se face mai moape e inspre roz ... am stari de somnolenta si sunt obosita astept menstruatia dar nu am nici o durere de burta asa cum aveam inainte am ciclul regular ... va rog ajutatima e posibil sa am un bebe

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: