Sangerare in timpul srcinii

Sarcina
Intrebare postata de ionut_roxy cu 13 ani in urma

Buna ziua, in urma cu 3 zile am carat o greutate de 8 kg vreo 20 de metrii si a doua zi seara am avut scurgere de sange dar nu mult...sunt insarcinata in 6 saptamani! am mers la medicul ginecolog si mi-a dat fiole ca sa imi opreasca sangerarea si mi-a recomandat repaus total! este vreo posibilitate sa pierd sarcina? astept raspunsul dvs!
Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

ina (acum 13 ani)

depinde cum te menajezi pe viitor.
Prietena mea are aceasta problema din prima luna de sarcina, nici o sticla de 2 litri nu putea ridica, sangera. O perioada mergea zilnic pentru perfuzii, a reusit sa ajunga in luna a 7 a si au inceput contractiile, sper ca noul tratament o va ajuta sa duca sarcina pana in luna a 9a .

Evita sa depui efort, discuta cu medicul si intra in concediu medical.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sherlady_miha (acum 13 ani)

Nu stiu ce fiole ti-a dat dar pentru mentinerea sarcini este foarte bun dupfastonul luat cate doua capsule de trei ori pe zi si no spa cu scobutil dimineata si seara si binenteles repauz la pat si se continua cu 2 capsule de dufaston pana la 7 luni dupa disparitia sangerari ,si sa nu uitam acidul folic 1 capsula la zi pana in saptamana 16-a . Multa sanatate si sa faci un bebe frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionut_roxy (acum 13 ani)

multumesc esti o scumpa:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ioana (acum 9 ani)

Buna ziua.Am fost la o nunta am dansat toata noaptea si am dansat si dansul pinguinului,care iti solicita mult corpul,zbori mult.Imdiat a doua zi am avut dureri abdominale,nu le-am prea luat in seama desi erau persistente zilnic dimineata si seara,nu erau insuportabile,iar ziua incetau,dupa o saptamana au inceput pierderi vaginale cu Putin sange.Medicul ginecolog mi-a recomandat repaus si Arefam 200 mg pe cale orala de 2 ori pe zi,plus Magne B6

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 8 ani)

Buna ziua e prima data cand sunt insacinata sunt in 4 saptaman si pana acum nu a fost probleme dar de o zi sangerez si am dureri oare e posibil sa pierd sarcina pana acum nu am fost la medic va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: