Prurit gravidic

Sarcina
Intrebare postata de mirelaG cu 14 ani in urma

Buna
Primul pas ar fi sa mergi la doctor pt a sti sigur cu ce te confrunti
daca este posibul sa fie giardia toata familia care a intrat in contact cu tina va trebui sa-si faca analizele.te sfatuiesc sa nu mai amani si sa mergi macar la medicul de familie
Astept vesti
Sanatate tie si bebelului:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

mirelaG (acum 14 ani)

Sunt insarcinata in 28 de saptamani si mi-au aparut pe burta niste bubite mici , ca niste intepaturi de insecta, care imi provoaca mancarime. Am citit pe net ca este vorba de prurit gravidic. Ati avut asa ceva, recomandari?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Citat:
Sunt insarcinata in 28 de saptamani si mi-au aparut pe burta niste bubite mici , ca niste intepaturi de insecta, care imi provoaca mancarime. Am citit pe net ca este vorba de prurit gravidic. Ati avut asa ceva, recomandari?

buna
daca este prurit gravidic e cam complicat, din cate stiu mancarimile vor trece abia dupa ce vei naste. Poti incerca cu alcool mentolat, altceva nu prea se recomanda.Mergi si la doctor pt a fi sigura ca asta ai

Sarcina usoara si un bebe sanatos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buibui (acum 14 ani)

Citat:
Sunt insarcinata in 28 de saptamani si mi-au aparut pe burta niste bubite mici , ca niste intepaturi de insecta, care imi provoaca mancarime. Am citit pe net ca este vorba de prurit gravidic. Ati avut asa ceva, recomandari?

sa mergi la medic si vezi ce-ti recomanda..
multa sanatate si sarcina usoara in continuare!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirelaG (acum 14 ani)

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si va doresc sanatate, am fost la un cabinet de dermatologie.
Din fericire, nu este ceea ce credeam eu ci pur si simplu o alergie de la haine sau mancare. Mi s-a recomandat advantan milk, dp doua zile de aplicatie mi-au disparut toate bubitele si mancarimile.
O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: