Problema menstruatie?

Sarcina
Intrebare postata de EmilieA cu 13 ani in urma

Buna seara, am o mica problema si nu stiu ce anume sa inteleg din ea. Saptamana trecuta, pe data de 16 mi-a venit menstruatia, care a fost in limite normale si s-a terminat acum mai putin de o saptamana.

Astazi insa am constatat ca am secretii colorate, insotite de sangerari f slabe, si dureri asemanatoare perioadei pre-menstruale. Am facut recent un test de secretii si a iesit f bine, iar ultimul contact sexual a fost acum mai mult de 2-3 saptamani in urma.(si atunci a fost protejat si verificat)

Ati putea sa imi dati va rog un sfat, sau o idee cam ce ar putea fi? Am mers destul de des la ginecolog in ultima vreme, si momentan sunt f solicitata si nu pot ajunge din nou prea repede. Mi-am schimbat insa ocupatia, si sunt intr-un mediu mai solciitant si obositor, ar putea avea legatura?

Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

danutza.. (acum 13 ani)

inceraca sa-ti faci timp sa mergi la doctor pentru ca doar el iti poate spune cu exactitate ce se intampla (sau macar da-i un telefon pana cand ajungi la el, ca sa-ti spuna daca e ceva grav sau nu). eu una cred ca e o infectie sau o dereglare hormonala dar cel mai bine e sa nu mai amani consultatia pt ca sanatatea nu e de gluma. te pup si ai grija de tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

EmilieA (acum 13 ani)

Buna, multumesc pentru raspuns

Dupa cum am zis, stau deosebit de prost cu timpul, si de la ultima consultatie a trecut destul de putin, si atunci am fost ok.

Ieri imi trecuse, insa azi am avut un fel de secretie "murdara", de o culoare cenusiu-maroniu-rosiatica, de o consistenta ca a secretiilor vaginale si fara absolut niciun miros. Nu am dureri, nimic altceva, insa mi se pare putin dubios.

As aprecia enorm un raspuns in cazul in care ati avea o idee ce ar putea fi. Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

EmilieA (acum 13 ani)

O mica intrebare in plus: dat fiind faptul ca a trecut o saptamana de la ultima menstruatie, aceste secretii ar putea fi un semn al ovulatiei? Ma indoiesc ca ar putea fi sarcina, am luat toate masurile de precautie si nu am absolut niciun sindrom..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 8 ani)

buna ziua am si eu o intrebarea in urma cu 2 luni am avut o sarcina molara iar menstruatia mia venit regulat ultima menstruatie am avuto in data de 12 ian si ma tinut pana 16 iar dupa 4zile mia curs un lichid maroniu spre cenusiu oare ce e imi puteti da un sfat va rog multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: