Pot ramane insarcinata? raspuns medic

Sarcina
Intrebare postata de Giuliya cu 10 ani in urma

IntrebareBuna ziua! Pe data de 22 iulie am avut un contact sexual iar pe data de 25 iulie mi-a venit ciclul,pot ramane insarcinata? Mentionez ca ciclul este neregulat. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Lau (acum 10 ani)

Hei .
Nu ar trebui sa ramai insarcinata,daca ti-a venit ciclul . Adica,in mod normal,daca ai fii ramas insarcinata,nu ti-ar mai fii venit ciclul,chiar daca e neregulat .
Desigur,daca vrei sa "poti dormi linistita" , ti-as recomanda sa-ti faci un control ginecologic .
Toate cele bune " :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Giuliya (acum 10 ani)

Multumesc de raspuns :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lau96 (acum 10 ani)

Nici o problema !
Mi-as dori sa te fii putut ajuta mai mult ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Nu, doarece nu erati in perioada ovulatorie, care este la ~ 14 zile inainte de menstruatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sarcina.

Maria02 (acum 9 ani)

buna ziua .Am avut relatii sexuale pe 22 mai neprotejat,shi pe 23 mai mi sa inceput ciclu .Pot ramine insarcinata ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria02 (acum 9 ani)

Ce efecte sau simtome pot ashtepta sau ce trebue sa fac ..ashtept rs ..ms mult !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corina (acum 9 ani)

Pot ramane insarcinata inaine cu o zi de la menstruatie, desi nu am un ciclu regulat, imi intarzie si cate o luna. de exemplu am avut ultima menstruatia 1 aprilie, mai nu am avut apoi iunie pe data de 3, va rog un raspuns!..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulia (acum 9 ani)

Buna , am si eu o intrebare!Am intretinut un conract sexual in a 3 sau a 4 zi dupa ciclu ,(nu e regulat) am folosit prezervativ dar s-a rupt,partenerul abia acum mi-a spus.Pot ramane insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ALINA (acum 8 ani)

DA ASA AM RAMAS EU INSARCINATA AM TERMINAT CICLU SI A LASAT IN MINE UN PARTENER SI AM RAMAS GRAVIDA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ciortab catalina (acum 7 ani)

Buna ziua. Am facut sex neprotejat pe 4 luna asta si azi mi-a venit ciclu. Pot sa fiu insarcinata ? Mai devreme de ciclu am avut o scurgere roz , chiar azi. Si aseara temperatura.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: