Posibila sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de camy11 cu 10 ani in urma

Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.Mia venit pe data de 12 iulie iar in a doua, a treia si ultima zi de la venirea menstruatiei am avut contact sexual neprotejat (mantionez ca a ejaculat in interior deoarece eram 100% sigura ca nu pot ramane insarcinata in perioada menstruatiei). Am coclu neregulat deoarece in luna martie am avut o intrerupere de sarcina si acest lucru mi-a dereglat menstruatia.Ar fi trebuit sa imi vina pe data de 8 august si vad ca tot intarzie.Ma dor foarte tare sanii de nici tricoul nu il suport si sunt foarte umflati. Mantionez ca inainte sa imi vina am dureri ingrozitoare de cap, ma doare burta , spatele si sunt balonata, dar acum...nimic din toate acestea!Cand am ramas insarcinata anul acesta am avut aceleasi dureri de sani. Ar putea fi vorba de o posibila sarcina? Durerile de sani atunci cand ramai insarcinata sunt aceleasi cu cele cand trebuie sa vina?Sau sunt mult mai accentuate? Va multumesc, astept un raspuns!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Mari.ane (acum 10 ani)

Sansele sa ramai insarcinata in timpul menstruatiei sunt destul de mici,cazurile sunt foarte rare si apar mai ales atunci cand ciclul menstrual are durata mica,astfel perioada fertila p***ancide cu sfarsitul menstruatiei si cum un spermatozoid poate trai pana la 5 zile, se intelege. Dar este ceva foarte rar intalnit, cel mai bine e sa iti faci un test, eventual un control,pentru linistea ta. Ai grija de tine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: