Poate fi sarcină?

Sarcina
Intrebare postata de madelene cu 9 ani in urma

Luna aceasta menstruația mi-a întârziat o zi, menționez că din panică, am făcut un test care a ieșit negativ și înainte să îmi vină cu 2 zile am făcut sex, iar prezervativul s-a rupt. Datorită acestui incident, m-am hotărât să iau pastile. Zis și făcut, drept urmare în prima zi de menstruație, care a venit după ce am făcut sex, am început să iau Rigevidon. Menstruația a ținut 3 zile cât îmi ținea în mod normal, iar acum, în a7a zi de luat pastile, a început să curgă iar. Menționez că de la incidentul cu prezervativul rupt, nu am mai făcut sex. Poate fi o sarcină sau pur și simplu reacția corpului la anticoncepționale ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

luminita270 (acum 9 ani)

RIGEVIDON-ul instaleaza singerarile intermenstuale,daca este luata a 7-a zi(pastiluta maro).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madelene (acum 9 ani)

Chiar azi e a7a zi. La ora 20:00 am luat pastila. Crezi că am făcut bine ? Îți mulțumesc din suflet. M-ai salvat de la o noapte nedormită.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madelene (acum 9 ani)

Păi am luat normal. Pastila albă. Pentru că sunt numerotate de la 1-27, ultimele fiind maro. La mine fiind prima oară când le folosesc, am început din prima zi să iau de nr 1 care sunt cele albe.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luminita270 (acum 9 ani)

Inainte de a administra anticonceptionale,este bine de stiut ca trebuie consultat un medic ginecolog,anumite tratamente instituie in prealabil istoric de boli,analize ,recomandari cu atentionarile de rigoare(atentionari,reactii adverse in cazul folosirii„x” medicament).Niciodata,dar niciodata,nu folositi medicamente pe care vi le prescriu„n” prieteni,fiecare individ reactionand individual la un tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: