Neprotejat in ziua ciclului

Sarcina
Intrebare postata de pleasca cu 12 ani in urma

Buna ziua,am o problema...io si prietena mea am facuto in ziua in care trebuia sa ii vina ciclu neprotejati.problemele sunt 2:1.prietenei mele ii vine ciclu odata la 2 luni si 2.am impresia ca mi-am dat drumu in ea in ziua in care trebuia sai vina ciclu foarte putin dar nu sunt sigur.ce sfaturi miati putea da sunt foarte nelinistit tiiand cont ca avem amandoi o varsta foarte mica pentru a fi parinti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

laura (acum 12 ani)

Pai in primul rand ar trebui sa mearga la medic,sa-si rezolve problema absentei menstrei,nu mi se pare normal sa-i vina 1 data la 2 luni,la varsta ei,teoretic daca ati facut-o chiar in ziua in care trebuia sa vina,nu ar trebui sa ramana,dar cum ciclul este neregulat exista riscuri..daca tot intarzie sa faca un test de sarcina..dar neaparat sa mearga la medic pt un consult amanuntit...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corina (acum 12 ani)

Cateva sfaturi:ea sa mearga la medic iar tu sa-ti cumperi prezervative ,ca daca sunteti prea mici pentru a fi parinti,n-aveti nevoie de astfel de stresuri...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pleasca (acum 12 ani)

multumesc mult de raspunsuri hai sa zic si varsta asa poate ma ajutati cu niste sfaturi despre ce sa facem in continuare:io am 16 si ea 15 deci nici nu se pune vorba de parinti:):))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Si de pfrezervativ ati auzit? De el de ce "nu se pune vorba"?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pleasca (acum 12 ani)

sa pus vorba dar io nu pot sa o fac cu prezervativ.am incercat de 4 ori si ca pe romaneste imi "moare la intrare" :( deaia am renuntat la el

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Asta pana te obisnuiesti. Fa exercitii cand esti singur. Altfel sa vezi ce o sa iti moara de tot cand o sa afli ca vei fi tatic la 16 ani. Este inadmisibil sa nu folositi nici o metoda de protectie. Stii ca chiar fara sa ejacukezi elimini spermatozoizi, si ca ovulatia ei poate avea loc oricand? Deci poate ramane insarcinata absolut oricand. Viata sexuala vine si cu responsabilitati nu numai cu placeri. Asa cum sute de milioane de barbati pot folosi prezervativul, il poti folosi si tu. Oricum ii vei cumpara un test de sarcina la 3 saptamani de la contact. Sper sa nu va fi distrus viata singuri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pleasca (acum 12 ani)

asta sper si io.ce prezervativ miai recomandat????am incercat numai cele clasice nu si alte modele:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Durex. Oricare model, dar sa te uiti intai la circumferinta, sa nu fie prea larg sau prea stramt. Unele au 52, altele 53, altele 56 mm. Penisul tau este oricum in creestere. De ce sa nu incerci alte modele? Incearca orice! Dupa parerea mea esti prea mic pt a avea viata sexuala insa daca tot o faci fa-o cu cap, protejat, sa nu iti dai apoi pumni in cap. Iti recomand extra safe in perioada fertila si in rest la alegere. Cele mai bune sunt elite, dar sunt mai scumpe cred. Ia-le la rand. Mai dai jos prezervativul cand o sa ai 30 de ani si o sa vrei un copil. Pana atunci niciodata. O singura penetrare poate fi suficienta pt o sarcina! Imi pare rau ca nu v-ati informat inainte de a face acest pas, nici tu, nici ea.

Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pleasca (acum 12 ani)

ne-am imformat si mam imformat chiar de la parinti mei pt ca ei sunt singuri care stiu.am avut si prezervative cum am mai zis leam incercat dar am renuntat la ele din simplu motiv ca nu reusem sa fac nimic cu el.dar o sa incerc si alte tipuri.de ex pentru un penis de 13cm aproape 14 ce circumferinta miai recomanda ca pana acum am avut 52 si tin sa cred ca nu am reusit sa fac nimic cu ele din cauza circunferintei prea mica:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Da, probabil. Incearca cu 56. Extra safe de exemplu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: