Imi este extrem de rau

Sarcina
Intrebare postata de mirona74 cu 13 ani in urma

Buna ziua. As avea si eu o intrebare: de cateva zile imi este extrem de rau (mai precis de 3 zile), am greturi mari dimineata, cu voma, ameteli, vertij extrem de puternic. Nu stiu ce poate fi: m-am gandit ca pot fi simptomele unei spondiloze cervicale (eu lucrand la calculator 8 ore/zi), apoi ca este dischinezie biliara (dar nu stiu clar daca dischinezia poate avea ca simptom si vertijul, eu am mai avut in adolescenta si parca nu aveam asemenea ameteli... - acum am inceput sa iau Colebil si din pacate nici o ameliorare), m-am gandit apoi ca este din cauza cafelei bauta dimineata (am schimbat marca exact acum 3 zile si eu sunt destul de sensibila cu stomacul - dar parca nici chiar sa am asemenea simptome violente si chiar arsuri nu prea cred...), apoi chiar m-am ingrozit cu gandul la o sarcina, desi cu CM sunt "ceas", cum s-ar spune, de-abia am "terminat" cu el, a fost ok d.p.d.v. cantitativ si a tinut exact cat tine in mod normal. Am epilepsie, sunt sub tratament si o sarcina se exclude in cazul meu din start!
Imi voi lua un test de sarcina, desi am folosit si folosesc de 9 ani prezervativul, dar din pacate am intrat in "rutina" si nu il mai verfic cu rigurozitate ca la inceput.
Stiu ca CM poate veni peste sarcina, dar ma intreb daca "raul de dimineata" al unei gravide presupune si asemenea ameteli groaznice si stari de lesin... Poate ma puteti lamuri pana una-alta, inainte de a ajunge eu sa fac acel test de sarcina, ca sa scap de grija ce ma framanta din ce in ce mai tare!
Multumesc pentru ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

sari (acum 13 ani)

Cauta sa mergi la medicul de familie, daca ai incredere in el.
Faptul ca ai epilepsie, te-ar ajuta si consultatii psihologice, s-ar putea ca in ultimul timp sa fii foarte stresata, din diverse motive.Regleaza-ti echilibrul emotional, care sta la baza tuturor bolilor, prin multa miscare, aer curat, liniste, contactul cu natura,cauta apropierea de cei dragi, si nu vei mai avea nimic. Si eu am avut simptomele tale, m-am tratat si merg mult pe calea naturista, Tai Chi - este o forma de sport medicinal traditional chinez, cu efecte excelente.Daca la tine in oras nu exista acest sport, cauta pe YOU TUBE, exista lectii cu miscarile simple care te vor ajuta, pentru tot restul vietii sa fii sanatoasa , frumoasa si fericita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Ce medicamente luati ? Simptomele pot proveni de la medicamente.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Mirona, fa un test de sarcina, sa excludem asta. Pe urma, ma gandesc la o criza de colecist, se potrivesc simptomele, dar 3 zile....cam mult. Ai varsat cumva bila? Ai gust amar in gura sau acru? Te rog fa un test de sarcina si daca vrei, revino aici sa spui ce si cum. Sunt ingrijorata!
Te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Draga Iuli.
Din pacate nu am varsat bila absolut deloc, pur si simplu alimentele nu erau digerate... Nu se potriveste cu ceea ce am avut eu ca si crize biliare in adolescenta... De-aia sunt speriata: este o perioada, asa cum ai spus si tu, f.lunga... Nu am gust amar in gura sau acru; pur si simplu simptomatologia este atipica cu ceea ce am mai avut pana acum, atat in cazul unor crize de colecist cat si in cazul unor indigestii sau deranjamente stomacale: incepe cu un goool imens in stomac, apoi vin niste ameteli cumplite, apoi vin varsaturile. Deja imi este teama sa mai mananc si sa mai consum cafea, mai ales dimineata sau seara. Am o "criza" din aceasta dimineata la prima ora, apoi seara inca una. La serviciu sunt absolut OK, am ajuns sa-mi mbeau la munca cafeaua, desi nu am timp nici sa respir, tot la munca mananc aproape orice si nu mi se mai face rau. Poate doar pot spune ca am unele arsuri, dar nu greturi sau ameteli...
Sunt ingrozita la gandul ca as putea fi insarcinata... Maine dim. fac testul... Ar fi chiar culmea sa raman la varsta mea, ba inca ac***a si uter retrovers, si folosind prezervativ... Si, crede-ma, nu s-a rupt... Nu pot spune ca il mai verific ca in "tinerete", dar nu a fost "facut praf" cat sa sesizez... Doamne, si sotul este ca un catar, cand i-am spus intr-un final azi-dimineata a zis ca "nu e nimic, mare lucru sa avem si noi un copil, lasa ca o sa fie sanatos, ce, noi pentru cine sa muncim? Cui sa lasam casa si toate cate am realizat?". Si avusesem discutia cu "NU COPIL" de cand ne-am luat, si intelesese... I-am explicat ca nu se poate si spusese ca e OK... Abia acum vad ca nu s-a impacat de fapt cu faptul in sine...
Voi reveni negresit sa-ti spun cum a iesit testul! Poate ca e doar o alarma falsa si o fi vreo spondiloza... Dar ce Dumnezeu de afectiune (oricare) poate fi asta, care are simptome doar dimineata si seara???
Te pup,
Multumesc pentru rapuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Of draga mea... astept sa imi spui maine care e rezultatul si daca e negativ, sa cautam in alta parte. Ii dam noi de cap! Si daca e sa fie cu ochisori, sa te gandesti bine ce faci. Eu sunt alaturi de tine!
Te pup mult si sa ai o noapte linistita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Buna... noaptea, Iuli.
Evident ca nu am o noapte linistita (m-am trezit dupa doar 2 ore de somn - am adormit la ora 1.00, m-am desteptat la ora 02.00!). Astept sa adorm din nou si chiar mi-am luat ziua de azi libera, ca nu ma simteam in stare sa merg la munca si sa fac fata cu brio stresului... Nu mi-am facut inca testul caci m-am gandit ca dupa doar 2 ore de somn nu pot considera mersul la toaleta ca si urina de dimineata. Cand voi adormi a doua oara, precis ma voi trezi dupa mai multe ore de somn si abia atunci voi face testul. Desi... pe el scrie ca pot folosi urina din orice moment al zilei, fiind f.sensibil, ca sa fiu 100% sigura il fac cu cea de dimineata (dar cea de dupa mai multe ore de somn, nu doar dupa 2...). Mi-am luat "First Response" de la Real, este un test de productie americana si scrie pe el ca detecteaza hormonul de sarcina chiar cu 6 zile inainte de a-ti veni ciclul. Mi-a inspirat incredere din ce-am citit pe el si l-am luat. Desi n-as fi crezut vreodata ca voi folosi asa ceva, eu fiind maniaca intr-ale protectiei...
Ieri am incercat sa ma programez si la medicul de familie, cand am sunat la policlinica mi s-a spus ca nu mai sunt locuri pentru saptamana asta (adica din ziua de miercuri pana miercurea viitoare, caci asa se fac la noi programarile). Trebuie sa astept sapt. viitoare si sa incerc a ma programa de la prima ora, ca sa prind loc. Adevarul este ca doctorita mea de familie e f.solicitata, fiind un medic care isi da interesul cu pacientii ei, si, pana m-am trezit eu ieri sa ma programez se epuizasera toate orele de programare... Deh, asta e, cand nu te gandesti din timp... Trebuie sa astept si iti multumesc ca ma ajuti sa ii dam noi de cap pana una-alta!
Sper sa nu fie o sarcina, Doamne-sfinte!
Dar am o intrebare: sotul meu se jura ca nu a avut nimic prezervativul (ruptura n-a avut, poate vreo crapatura minuscula, ceva...).
Insa el are de mai mult timp o problema (pe care nu o avea "in tinerete"), pe care si eu am sesizat-o: atunci cand termina "actiunea" penisul devine aproape instantaneu flasc de tot. Este oare posibil sa se fi scurs sperma din el si sa fi luat contact cu mucoasele mele (tinand cont ca in 99% din cazuri eu sunt cea "de deasupra")? El spune ca ar putea fi o explicatie, in cazul in care "am ramas"... Tu ce zici? Eu una chiar nu am fost atenta la acest aspect, desi acum imi dau seama ca ar fi trebuit... Adevarul este ca mi se pare si mie logic... Si daca nu sunt insarcinata ma intreb ce as putea face pe viitor... Cum m-as putea feri...
Multumesc pentru suport si sper sa fie doar o stare pasagera de rau (naiba stie din ce cauze, deja lucrul de care ma tem cel mai mult e o sarcina, altceva pot rezolva prin medicamentatie).
P.S. Si... evident ca iar am "debordat" cam la 15 de minute dupa ce am baut cafeaua! A inceput cu deja obisnuita ameteala, apoi am "dat afara" aproape toata cana de cafea... Si am facut-o chiar sp***a de tot astazi...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Aaa, si am uitat sa mentionez ca tratamentul meu in epilepsie consta in Carbamazepina 1 comprimate/zi + Bromazepam (pentru calmarea sistemului nervos, eu facand crizele NUMAI cand eram dupa o zi de munca f.f.stresanta la serviciu) 1 comprimat de 3 mg./zi.
Acum zi si tu: cum Dumnezeu sa pot lasa eu un copil?????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Scuze, sunt obosita tare, Carbamazepina iau 3 comp./zi. Of, bine ar fi fost sa fie necesar doar unul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

O lista incompleta a efectelor secundare ale Carbamazepinei (acum 13 ani)

SIDE EFFECTS:
.Nausea, vomiting, dizziness, drowsiness, or unsteadiness may occur as your body adjusts to this medication.
Swelling of the ankles/feet, fatigue, fast/slow/irregular heartbeat, persistent or severe headache, fainting, trouble urinating, change in the amount of urine, decreased sexual ability,

unusual eye movements (nystagmus), vision changes, hearing problems, pain/redness/swelling of the arms or legs, numbness/tingling of the hands/feet, sun sensitivity, joint pain, hair loss.

A small number of people who take anticonvulsants for any condition (such as seizure, bipolar disorder, pain) may experience depression, suicidal thoughts/attempts, or other mental/mood problems.

- unusual/sudden changes in your mood, thoughts, or behavior including signs of depression, suicidal thoughts/attempts, thoughts about harming yourself.

persistent nausea or vomiting, severe stomach/abdominal pain, yellowing eyes and skin, dark urine, swollen glands, persistent mouth sores.

- chest pain, trouble breathing.A very serious allergic reaction to this drug is unlikely, but seek immediate medical attention if it occurs. Symptoms of a serious allergic reaction may include: rash, itching/swelling (especially of the face/tongue/throat), severe dizziness, trouble breathing.

This is not a complete list of possible side effects.
-----------------------------
BROMAZEPAM
SIDE EFFECTS: Drowsiness, dizziness, or loss of coordination may occur. Dry mouth, headache or stomach upset rarely occurs. If any of these effects persist or worsen, inform your doctor. Notify your doctor if you develop: rapid/pounding or irregular heartbeat, changes in vision, slurred speech, confusion, depression, behavior changes. In the unlikely event you have an allergic reaction to this drug, seek immediate medical attention. Symptoms of an allergic reaction include
: rash, itching, swelling, dizziness, trouble breathing.
--------------------------------------------------

Dupa cum vezi starea de rau, ameteli, voma ect. este indusa de ambele medicamente, care in combinatie cine stie ce mai fac, caci efectul la 2 medicamente este imprevizibil.
Acum sti de la ce-ti vine starea de rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

M-am gandit ca nu o sa stai asa linistita precum speram :(
Astept sa imi spui rezultatul testului, nu are rost sa ne speriem degeaba. O femeie care face sex chiar si protejat poate ramane gravida, chiar daca riscul este super-minim mai ales daca avem grija. In teorie e posibil daca penisul devine flasc sa alunece un pic prezervativul, insa daca tu esti deasupra, sansele se reduc mult. Sa nu ne gandim totusi acolo degeaba. Daca testul iti iese negativ, atunci ne orientam catre neurologie si endocrinologie, dupa parerea mea, eventual o reevaluare. Intreb si eu in dreapta in stanga ce ar putea fi...
Iti tin pumnii daca nu ai facut testul inca.
Te pup mult!!
P.S: Sa imi spui daca te-ai simtit la fel si azi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Buna, Iuli.
Testul este negativ, Doamne-ajuta!
L-am facut si m-am linistit!
Hai acuma sa iti spun ceva: m-am gandit la si eu la o problema neurologica (mai precis, dupa cum ti-am zis, la spondiloza cervicala). Stii de ce? Pentru ca mama se confrunta de 15 ani cu afectiunea asta si ii stiu simptomatologia ca pe "buzunarul" meu. Dar ei ii este rau, cand intra in criza, NON STOP, are greturi, voma, ameteli de de-abia se mai tine pe picioare toata ziua, nu numai dimineata sau seara! Asta ma intriga si m-a dus cu gandul la sarcina: ca imi este rau numai dimineata si seara!
Cu endocrinologia sa stii ca e posibil sa ai dreptate: adevarul este ca am avut o usoara hipotiroidie, descoperita in jurul varstei de 23-28 de ani, nu mai stiu chiar exact, am facut tratament cu Euthyrox 0,25 mg si apoi glanda a inceput sa functioneze din nou si sa secrete cantitatea normala de hormoni. La Parhon am aflat si de uterul retrovers, de ovarele polichistice, am luat si Logest si am terminat si cu problema cu ovarele.
Mai stii, poate ca tiroida mea iar "a luat-o razna"...
Dar acum am o "mica" problema: luand Carbamazepina, cum Dumnezeu sa imi fac eu analizele, caci acest medicament influenteaza rezultatele??
Trebuie totusi sa-mi fac timp sa dau o fuga pana la Parhon... Dar stau GROAZNIC cu timpul, mi-e cumplit de greu sa ma invoiesc de la serviciu si, cand fac lucrul asta, chiar mi-as dori sa-mi pot rezolva problema, nu sa-mi spuna endocrinologul ceea ce stiu deja, si anume ca nu are cum sa-mi faca analizele daca nu intrerup medicamentatia... Ori eu tocmai asta nu pot, mi-e frica sa nu fac vreo criza, asa cum am mai patit-o, intrerupand pastilele...
Voi merge insa la policlinica, la doctorita mea neuroloaga, pentru problema cu epilepsia... Poate Carba sa fie de vina pentru starile astea, mai stii?? Habar nu am...
Ieri am uitat sa-ti spun ca am luat Tador si Midocalm - cate 2 pastile din fiecare, fractionate in asa fel incat sa fiu "acoperita" de efectul lor toata ziua, in presupunerea ca ar fi totusi ceva la coloana... Dar azi dimineata si ieri seara simptomatologia a fost identica... Parca nu inghitisem nimic: nici antiinflamatoarele, nici Colebilul...
Iti multumesc inca o data mult-mult de tot pentru ajutor si raspunsuri...
Voi incerca sa-ti raspund prompt, desi azi am zis ca stau acasa dar nu am mai putut si m-am dus totusi la serviciu...
Te pup si inca o data iti multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Te-as sfatui sa faci testul pentru Helicobacter Pylori. Ar fi bine sa inlaturi si aceasta acuza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Voi face toate analizele de sange, numai ca trebuie sa ajung la medicul meu de familie ca sa mi le prescrie. Saptamana asta nu pot merge, pentru ca nu mai erau ore la dansa pentru programari. La policlinica mea se fac analizele compensate, eu lucrand la minister apartin de Centrul de Giagnostic, Tratament si Medicina Preventiva de la strada Washington, langa Guvern, este o policlinica f.bine dotata, dar dupa cum am spus trebuie sa ma programez la medicul de familie si ieri la ora 17.00 deja se epuizasera toate orele pentru saptamana asta si cea viitoare. Ori a ma duce la "privat" nu mi se pare OK, pentru ca dau "o carca" de bani la Asigurarile de Sanatate (cca. 200 lei lunar) si chiar nu am chef sa mai dau alti bani in plus, pentru ca mi se pare aiurea sa dau asemenea sume lunar si sa nu beneficiez macar de o consultatie si niste amarate de analize o data la "7.000" de ani (n-am mai fost la "intepat" din ianuarie, cand mi s-au facut analizele standard, anuale, pentru protectia muncii). Ca sa nu mai spun ca nu a fost nevoie nici de vreun consult medical, eu fiind o persoana care nu am avut probleme de nici un fel pana acum... Deci... mai astept, daca se agraveaza ma voi duce totusi la "privat", ce pot spune...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Doamne ce bine ca e negativ! Ma bucur mult pentru tine si sincer ma incurajeaza si pe mine, ca si noi folosim prezervative si m-am speriat de cateva ori - nefondat, desi le punem cu mare atentie, le verificam, le umplem cu apa dupa etc...
Cred ca cel mai bine e sa mergi intai la neuro, sa vada daca totul e ok cu tratamentul. Nu mi-ai spus o chestie: atunci cand nu iti e bine, se intampla cumva dupa ce iei carbamazepina imediat sau inainte de a lua? Ai cum sa legi starea de rau de carba (fie ca iti e rau dupa ce iei, fie ca iti e rau daca nu iei)? Sau de alt medicament poate. Incearca sa nu iei nimic in afara de medicamentele tale pt epilepsie (si un emetin sau ceva pt starea de greata, dar atat) si urmareste cu atentie simptomele incercand sa le legi de medicamente. Daca iti exclude cauza neuro, atunci ramane fie endocrino fie a la limite gastroenterologica. Incearca sa te programezi cat de repede la tine, din cate stiu e f buna policlinica aceea. Daca nu poti de nici o culoare si nu iti e deloc bine, sacrifica niste bani si mergi in privat, dar sper sa nu fie asa rau...
Te pup mult si tine-ma la curent!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Iti dai seama ca si eu m-am gandit atat la tine, cat si la milioanele de femei (sau fete) care sunt responsabile ca noi si folosesc prezervativul ca mijloc de protectie... Eu am luat si Logest, dupa cum ti-am spus, dar am folosit si prezervativul din cand in cand (in perioada fertila mai exact) pe langa acest mijloc de protectie! Sotul meu (pe atunci prietenul meu) spunea ca sunt nebuna... Si gandeste-te ca nu aveam epilepsie, pur si simplu doream doar sa termin facultatea si apoi sa am un job "ca lumea", nu sa ma "inham la jug" la un copil...
Iar cu starile mele proaste... Acum, ca m-ai facut atenta, chiar mi se pare un pic bizar: orarul meu de carba este: 4.00-5.00 AM, apoi ora 12.00-13.00 PM, apoi ora 22.00. Deci, cand mi se face rau, e chiar inainte de carba! Bromazepamul e "pe reducere", incerc sa "tai" din doza cat de mult pot, de vreo 2-3 luni iau 1/2 comprimat de 3 mg., un sfert dim. si un sfert seara. Si starile mele de rau sunt apropiate de ora la care iau pastilele... Crezi ca poate avea vreo legatura cu asta?
Voi suna la policlinica pentru a ma programa pentru saptamana viitoare la neuro, dar imi trebuie trimitere de la medicul meu de familie - absurd, dar asta e "moda" de la inceputul anului incoace: desi avem specializari si specialisti chiar in cadrul aceleiasi policlinici, ne trebuie trimitere de la medicul de familie, si el tot din aceeasi policlinica! E chiar haios si cam stresant de altfel: stai intai la o coada la medicul de familie si iei trimiterea, apoi mergi la specialist cu ea... Si, pentru ca "faci" doua cozi, e cel mai bine sa o "brodesti cumva cu programarea la ambii medici, sa fie in aceeasi zi si in la ore aproximativ apropiate... Nebunesc, dar asta e... Voi reusi eu cumva, nu e prima data ca fac asta, am stat la destule cozi pentru parintii mei...
Am si medic gastroenterolog la policlinica, voi cere trimitere si acolo de la doctorita mea de familie!
Acuma... ce pot sa-ti spun, simptomatologia mea nu s-a agravat, deja mi-am baut cafeau de la serviciu si am si mancat 2 pateuri cu un iaurt, nu mi-e rau deloc, sunt OK! Iti spun, e ceva aiurea aici! Pizza mancata ieri avea chiar si kaizer pe ea si nu am avut nici pe naiba, nici greturi, nici nimic!
Mai vorbim.
Te pup mult de tot!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Buna, Iuli.
M-am gandit la alt aspect (in functie de ceea ce am simtit ca si simptom aseara si azi-dimineata): nu e posibil sa fie o problema cu ochii?
Sa-ti spun de ce: aseara nu am mai avut nici un fel de ameteli sau stari de greata si voma. In schimb, m-a "pocnit" o durere de cap care era localizata la nivelul ochilor, fruntii si tamplelor. Aceasta a trecut dupa ce am luat 2 Antinevralgice, altfel nu a cedat. Acum, dimineata, am avut din nou o stare de ameteala asociata cu greata, dar mai sp***a ca intensitate (si deci nu am mai "dat afara" cafeaua), insa aceste stari s-au asociat din nou cu aceeasi durere de cap, localizata tot la nivelul ochilor si fruntii. Aceasta a cedat de data asta fara sa mai inghit nimic, pur si simplu a... trecut repede, de una singura, odata cu greata si ameteala.
Ma gandesc: eu lucrez la calculator, din pacate pe un monitor de tip mai vechi, din acela care iradiaza ca naiba. Nu e posibil oare sa am aceste probleme din cauza ochilor??? Ce spui?
Te pup.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ai posibilitatea sa imi dai un id sau o adresa de mail sau vreo modalitate sa vorbim direct? Daca nu vrei, spune-mi, ca sa scriu aici.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Iuli, se poate sa vorbim diseara (in jur de ora 21.00-22.00)? Acuma sunt la serviciu si este dementa la noi, a venit ceva f.f.urgent si e nebunie...
Ca si adresa de mail sper sa mearga [email protected]
Te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona74 (acum 13 ani)

Sau [email protected]. Asta e cea oficiala, de serviciu. Sper sa mearga cealalta, dar mi-a cam facut figuri in ultima vreme. Nici nu primeam notificare ca mi s-a scris in acest tag, trebuia sa intru in site ca sa vad daca am raspuns. Oricum, vad eu... poate isi revine, mai stii...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mirona.74 (acum 13 ani)

A trebuit, printre picaturi, sa-mi schimb nick-ul si adresa de mail (marie.harsan) ca nu mergea deloc. Vorbim pe cea de-a doua, OK? Este veeeeche si functioneaza perfect, prima e mai noua, dar yahoo-ul s-a p***at de tot si cam face fite la adresele mai recente, o colega are aceeasi problema.
Sper sa "te prind" diseara, ajung tarziu ca e o forfota pe-aici...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2