Durere abdominala raspuns medic

Sarcina
Intrebare postata de OanaS1989 cu 9 ani in urma

Buna ziua.,
Am 25 de ani si de circa 3 saptamani ma confrunt cu intepaturi in partea stanga. Uneori ma doare in spate , uneori in fata, si uneori in zona pelvina.Durerea ia uneori si forma unei arsuri. Intepaturile se resimt uneori si in mana, piciorul stang si degete.
Totul a inceput cu niste simptome de infectie urinara; usuturime, greutate la urinare.
Pentru ca initial am crezut ca e o problema la rinichi am fost la medicul de familie care mi-a prescris Cystone si antibiotic, Cuminol.Saptamana trecuta, un control urologic si analizele de urina au infirmat o astfel de problema, si am primit diagnosticul de Lombalgie intermitenta.
Intepaturile continua si cedeaza doar la No-spa .In plus, de doua zile, simt ca am mai multa saliva ca in mod normal. Ma intreb daca ar putea fi vorba de o sarcina extrauterina, desi iau anticonceptionale de aproape 2 ani fara intreruperi si luna trecutaa am avut ciclu menstrual. Sau ar putea fi o problema la coloana
As vrea sa stiu daca s-a mai cofruntat cineva cu o astfel de problema si la ce medic ma sfatuiti sa apelez. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Petre Muresan MDr. Petre Muresan este un medic autorizat SFM (acum 9 ani)

Cred ca ar fi foarte potrivit sa faceți atât un consult ginecologic cât și unul la un medic balneolog pentru posibilele probleme de coloana vertebrala.
Dr Petre Muresan

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sarcina.

OanaS1989 (acum 9 ani)

va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: