Dupa cat timp iti vine menstruatia dupa ce ai luat Postinor?

Sarcina
Intrebare postata de D_ioana cu 11 ani in urma

Buna ziua am nevoie de sfatul vostru!
Pe 12 mai mi-a venit ciclu.Pe 27 dimineata am avut un contact sexual neprotejat la ora 16:25 am luat prima doza de Postinor dupa 13 l-am luat si pe al doilea.
Intrebarea mea este daca isi face efectul pilula chiar daca a doua doza a fost luata dupa 13 h!Eu nu am auzit ceasul daia am luat mai tarziu din cauza ca era dimineata!
Sunt in a 5 zi dupa ce am luat pilula si nu mi-a venit ciclu!Cat mai intarzie.
VA ROg frumos ajutati-ma cu un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

marilena36 (acum 11 ani)

Postinor este un contraceptiv de urgenta care poate fi utilizat in prevenirea sarcinii daca este administrat in intervalul de 72 de ore care urmeaza unui contact sexual neprotejat. Ciclul ar trebui sa vina normal in iunie. Sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

D_ioana (acum 11 ani)

Sa inteleg ca nu trebuie sa-mi fac griji?!Mersi ca mi-ai raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lavy (acum 11 ani)

buna am nascut de 10 luni...o alaptez....mia venit ciclul regulat timp de 8 7luni...de 2 luni nu imi mai vine...mi-am facut 5 teste toate au iesit negative...astept un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dobre giorgiana (acum 9 ani)

Bună ziua va rog frumos dați - mi și mie un răspuns pentru ca sunt foarte îngrijorată pentru k mi sa rupt prezervativul cu unul dimineață la 6 și am băgat 2 aspirine înăuntru mai pisat și mam șters cu un șervețel înăuntru și a doua zi la 9 am luat norvelo dar nu mia venit încă ciclu. Am doua zile azi de când am luat pastila norvelo . Ce sa fac oare am rămas gravida????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: