De la ce ar putea fi?

Sarcina
Intrebare postata de DeeutzaV cu 14 ani in urma

Buna
numele meu este Andreea,am 20 de ani,locuiesc cu prietenul meu de 2 ani si de un an de zile incerc sa raman gravida si nu reusesc...nu styu care ar putea fi cauza....nu am avut raceli jos,nu am ramas niciodata gravida pana acum,nu am avut nici o problema in afara faptului ca am niste scurgerii,secretii,am apelat la sfatul medicului de aici si mi-a raspuns cum ca as avea cervicovaginita si trebuie vazuta starea colului..credeti ca ar putea fi asta motivul pentru care nu am ramas pana acum....dar voi putea ramane...???ce sa fac???noi 2 ne dorim foarte mult un copil....mai ales ca luna viitoare avem si nunta .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

raluca (acum 14 ani)

Buna,
Pentru ca iti doresti asa de mult un bebe te sfatuiesc sa mergi sa-ti faci niste analize mai amanuntite, o ecografie sa vezi cum stai cu ovarele si apoi trebuie sa-ti gasesti si medicul potrivit care te poate indruma ce sa faci sau ce tratament trebuie sa urmezi pentru a ramane insarcinata. Pe curand si sa ma tii la curent

Citat:
buna
numele meu este Andreea,am 20 de ani,locuiesc cu prietenul meu de 2 ani si de un an de zile incerc sa raman gravida si nu reusesc...nu styu care ar putea fi cauza....nu am avut raceli jos,nu am ramas niciodata gravida pana acum,nu am avut nici o problema in afara faptului ca am niste scurgerii,secretii,am apelat la sfatul medicului de aici si mi-a raspuns cum ca as avea cervicovaginita si trebuie vazuta starea colului..credeti ca ar putea fi asta motivul pentru care nu am ramas pana acum....dar voi putea ramane...???ce sa fac???noi 2 ne dorim foarte mult un copil....mai ales ca luna viitoare avem si nunta .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DeeutzaV (acum 14 ani)

buna,
revin cu informatii noi si dureroase...stiti ca va spuneam ca nu pot sa raman insarcinata,uite ca dumnezeu mi-a ascultat rugamintile si am ramas...ma rugam in mom in care am facut testul sa iasa 2 liniute..asa a fost au iesit doua,dar nu stiam ca aceasta imensa bucurie v-a fi urmata de o mare dezamagire si ranire sufleteasca.Am dat fuga la bucatarie i-am spus prietenului meu vestea ce mare,si ce credeti nu a reactionat nici pe departe asa cum ma asteptam,tinand cont de faptul ca imi spunea tot timpul ca vrea un bebe.am avut,de fapt a avut la dispozitie o sapt sa se gandeasca ce sa facem mai departe,eu nu am avut nici un cuv de spus...dreptul care mi l-au dat mie a fost sa plang si atat.mama lui nu,mama mea nu(si o inteleg stiind certurile dintre mine si el),si EL nu mi-a spus nu,l-am rugat sa-mi spuna ce a decis si a zis doar ca imi promite ca ma va iubi mai mult dupa "asta" si ma roaga sa nu-l urasc.adica cu alte cuvinte ati inteles.Vreau ,vreau,vreau...si ce sa vezi cand a fost nu a mai vrut.acum exact 12 zile,bebe a plecat din burtica mea...mi se rupe sufletul,mi-am dorit din inima si din suflet acest copilas cu persoana care am crezut ca isi doreste acest lucru,cu pers care o iubesc din suflet.Dar....Stiu ce veti spune ,sa renunt la el,ca nu ma merita,ca e parsiv...Am incercat de atatea ori...\in lunea in care am fost la doctor ,seara,el,fara nici cea mai mica durere,mila,pt mine a spus ca vrea sa pleace la fotbal.Ma raneste atat de mult si totusi nu pot renunta la el.Mi-a omorat copilul,sufletul meu,mi-a omorat puisorul care mi l-am dorit din suflet.SA IL PAstrez chiar daca el a zis ca nu...???!!!si ce ar fi urmat de la 20 de ani,cu 1 an pe cartea de munca,sa fac un copil care sa creasca fara tata.nu am optat pt avort din cauza gandului ca imi va fi greu mie sa-l cresc...nu fug de responsabilitati...am optat(de fapt am ales varianta lor) cu mare greutate numai pt ca styu ce inseamna sa cresti fara tata...eu am crescut fara,chiar daca mama mea a avut grija ca mie si surorii mele sa nu ne lipseasca nimic..undeva acolo s-a simtit lipsa lui.si stiu cat a suferit si mami...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

BUCIUMANU (acum 14 ani)

Poate este si de la stresul cauzat de nunta.dupa nunta relaxativa mult plecand in "luna de miere"cateva zile si ai sa vezi ca da rezultate,la altii au dat,daca tu zici ca nu ai nimik deosebit.mult noroc si sanse si reusite!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MIHAELA16590728 (acum 14 ani)

dupa ce vei merge la doctor, eu iti recomand tratament naturist: multimaca, abetacare, gel aloe, 2 luni la rand si vei avea rezultate.(nu se gasesc in farmacii) pt comenzi sunati tel 0740 469 668, dupa ora 18.30

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nevasta lui florinpurice (acum 14 ani)

si eu am aceasi problema,nu raman gravida,dar spre deosebire de ANDREEA,am ramas gravida acum vreo 4ani dar am avortat pt ca nu era momentul potrivit,iar acum cand ne dorim si eu si sotul meu nu mai raman.....ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elenaely (acum 14 ani)

Te-ai gandit ca ar putea sa fie el de vina si nu tu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nevasta lui florinpurice (acum 14 ani)

m-am gandit ca poate e si el de vina dar el este mai mare cu 10 ani fata de mine si are o fata,dasta am zis ca poate sunt e cea vinovata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DeeutzaV (acum 14 ani)

eu una nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme...tinand cont de faptul ca ai ramas odata...cumnata mea la fel a ramas insarcinata a facut avort....si am inteles ca abia la 2 ani de zile a mai ramas....dar daca nu pastra copilul atunci i-a spus medicul ca are sanse foarte mari sa numai ramana....poate ar trebui sa-ti faci niste analize sa vezi daca ai ceva,daca nu eu am mai auzit de o varianta....cea cu gentamicina...sa faci vreo 5 zile injectii si pe urma cica ramai...in leg cu problema mea..am citit despre aceasta cervicovaginita si trebuie sa ma duc neaparat sa-mi fac analize si sa vad ce tratament trebuie sa urmez..pt k am inteles ca nu e de glumit,mai ales ca ma regasesc in ceea ce zice despre ea...mai nou am dureri cand facem dragoste din cauza (nuj cum sa va explic..undeva inauntru pe partea dreapta simt ca e mai umflat...uuffff...si ma deranjeaza)aceste probleme...si am inteles ca daca nu e tratata duce la infertilitate si asta sunt sigura ca e ultimul lucru pe care mi-l doresc.PROBLEMA CU MEDICUL este ca nu am mai fost pana acum la un ginecolog (de fapt la nici un medic pt k nu am avut niciodata probleme de sanatate...nici macar la stomatolog,si imi e greu intr-un fel) ,dar trebuie sa-mi gasesc curajul necesar pentru a putea face toate astea...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AMALIA6124470 (acum 14 ani)

eu incerc de 4 ani Andreea draga sa fac un copil si inca nu a venit
nu dispera totul e sa nu fi stresata
stresul este inamicul sarcinii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AMALIA6124470 (acum 14 ani)

sa stii ca nimic nu e intamplator.
totul e sa ai credinta ...si se va rezolva...dar nu uita TOTUL LA TIMPUL LOR!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: