Ciclu peste sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de mirela268 cu 15 ani in urma

Buna tuturor! As avea si eu o nelamurire... poate cineva mar putea lamuri putin... Am auzit de ciclu peste sarcina, si as vrea sa stiu daca acesta se poate recunoaste in vreun fel...Intreb deoarece menstruatia din ultimele doua luni, a fost mai ciudata... a durat mai putin decat era normal, si a fost ceva mai redusa cantitativ... Sincer, ma cam sperie gandul... Am facut pana acum trei teste de sarcina, si toate au iesit negative... Poate fi vorba de o eventuala sarcina? Multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (29)

mirela268 (acum 15 ani)

Buna tuturor! As avea si eu o nelamurire... poate cineva mar putea lamuri putin... Am auzit de ciclu peste sarcina, si as vrea sa stiu daca acesta se poate recunoaste in vreun fel...Intreb deoarece menstruatia din ultimele doua luni, a fost mai ciudata... a durat mai putin decat era normal, si a fost ceva mai redusa cantitativ... Sincer, ma cam sperie gandul... Am facut pana acum trei teste de sarcina, si toate au iesit negative... Poate fi vorba de o eventuala sarcina? Multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna Coraa,
Se mai intampla sa para o "menstruatie peste sarcina, dar nu este o menstruatie propriu-zisa.
Bine ar fi sa mergi la un control ginecologic.
Doara asa vei putea afla daca e vorba de o sarcian sau o dereglare a ciclului.
Sanatate maxima!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stell_bebe (acum 14 ani)

Am auzit de ciclu peste sarcina de la o cunostinta de-a mea si vreau sa-ti spun ca i-a venit ciclu normal, nici macar nu se gandea ca ar fi insarcinata, numai ca dupa vreo doua luni a inceput sa aiba greturi, ameteli stari de somnolenta, iar in urma unui control la medic a aflat ca este insarcinata in 12 saptamani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 13 ani)

Am patit-o si eu in urma cu cativa ani...am avut ciclu peste sarcina..ciclu normal..nu doar cateva picaturi pana intr-o zi cand mi s-a facut rau de la o ciorba de burta..dupa cateva zile mi-am facut testul de sarcina si eram insarcinata cand m-am dus la doctor..12 sapt...asa ca eu am patit-o..exista ciclu peste sarcina!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina BFA (acum 10 ani)

buna tuturor, acum 2 luni jumatate eram in perioada de ovulatie, am avut contact sexual apoi dupa 2 saptamani am avut un ciclul de 2 zile foarte putin,in aceasta perioada am avut dureri la sani , greturi de dimineata cand ma spalam pe dinti imi venea sa vomit, o data am mers la un supermarket si am trecut pe langa standul de peste mia fost un rau de nu mai puteam, si la fiecare miros parca mi se intorcea stomacul iar la aproximativ 4 saptamani dupa ciclul de 2 zile ma trezit intr-o dimneata cu niste dureri ingrozitoare de spate si la ovare in fata , mia venit din nou ciclul nu foarte abundent ce a tinut doar 3 zile.. am facut un test de sarcina dar este negativ, apoi in ziua respectiva am ajuns si la spital de rau ce imi era, mi sa facut un test de urina in care asistenta mia spus ca nus insarcinata . Intrebarea mea este am fost insarcinata sau a fost o dereglare a ciclului?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Didi (acum 10 ani)

Deci.... mi-a venit mentruatia normal ...ca in fiecare luna...dar a durat mai mule zile decat de obicei, iar sanii continuau sa ma doara chiar daca mi-a venit menstruatia si asta a fost factorul care m-a nelinistit! Mi-am luat un test ...apoi al doilea si au iesit pozitive! :) Apoi am facut analize si un ecograf aveam 3 luni de sarcina! Fetita mea face luna asta 6 anisori! Multa sanatate voua!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina89 (acum 8 ani)

Buna ziua!Sunt ingrijorata si va rog sa imi dati un sfat..cm trebuia sa imi vima pe 5 mai..mia venit pe 4 mai in prima zi cateva picaturi, mai mult cand ma stergeam, a doua zi la fel si pe urma un pic mai mult pana joi seara pe 7...ciudat mi sa parut ca deobicei mie imi vine abundent la inceput si cu dureri destul de mari...vinei seara am avut contact sexual si a doua zi m-am trezit patata..si de atunci imi curge in fiecare zi, nici azi nu mia trecut.am stari de greata mai toata ziua ..agitatie.azi mi-am facut si un test de sarcina si mia iesit negativ e posibil sa fiu insarcinata si sa fie rezutatul testului gresit avad in vedere ca lam facut pe sangerarea asta ???? va rog sa imi raspundeti urgent.va multumesc din suflet 1

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 8 ani)

Ciclu peste sarcina!tocmai am pățit-o!deci....Am un ciclu foarte regulat,luna asta a venit pe 9 cum îmi venea și pana acum,aceeași cantitate același culori nimic suspect!până alaltăieri când am observat ca am o ușoară durere de sâni și am observat un lichid moro închis pe hârtie și eri a fost mai abundent,m-am spălat inauntru și după nu mai curgea nimic,pe lângă asta zilele astea am avut niște puternice amețeli când mă ridicam brusc de mi se inegrea tot în fața ochilor și îmi era foame chiar după un interval scurt după ce mâncăm,când vedeam farfuria cu mâncare îmi venea sa mănânc tot dintr-o dată!infine am zis ca poate nu prea am avut poftă de mâncare în ultimul timp iar acum îmi revin,dar lichidul ăla maro ca nu prea părea a fi sânge a început sa mă îngrijoreze mă pus în suspiciuni,ori am vreo boală ceva ori sunt însărcinată,așa ca eri mi-am luat 2 teste,le-am făcut pe amandoua dimineață și ce sa vezi pozitive!Sunt așa de nervoasă ca nu știu pe cine sa mă răzbun!Acum nici nu știu dacă totul e bine,la doctor nu pot sa ajung prea curând!Toate întoarse sunt😡

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaeala (acum 8 ani)

Buna!
Urina nu ti-a fost modificata macar o data in perioada asta? Nu ai observat ca dimineata ai avut urina consistenta, foarte inchisa la culoare si un moros foarte foarte ciudat, puternic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 8 ani)

Pe Madalina o intrebam in legtura cu urina. Acelasi lucru l-am patit si eu. Am un ciclu foarte neregulat. In 10 iulie a.c. am avut menstruatia, în 24-25 am avut contact iar in 28 dimineata am observat o schimbare majora a urinei de dimineata, ceea ce s-a intamplat doar in acea zi. In 29 mi-a venit menstra care e normala, ca altadata. Insa acea urina m-a pus pe ganduri. Asa ceva nu am mai avut niciodata. De infectie nu poate fi vorba deoarece am mai avut infectii urinare si niciodata nu am avut urina asa si, in plus, in fiecare luna fac consult gine.E posibl sa fiu insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 8 ani)

Buna am si eu o problema .luna trecuta am avut menstruatia pe data de 1iulie apoi iarasi pe data de 25iulie .pe 1iulie ma tinut vreo cinci zile pe 25 doar trei zile.pe data de 8august am anceput sa simt sani grei si durerosi stari de voma ameteli si rau ca si cand ami scade glicemia transpir si ma ia cu lesin.am facut test de sarcina stind ca este prea devreme si binenteles ca a iesit negativ.acum pe data de 18 septembrie mia venit ceva rosu cu cateva crampe si dureri dar nu foarte mari .foarte mult nu a curs iar acum am o scurgere maronie cremoasa tot foarte putin am burta tare jos si unflata .anca am ameteli si ma cam doare mijlocul iar senzatia asta de lesin care nu o am tot timpul zilei doar dupa ce mananc mancare.sunt programata tocmai vineri la doctor .va rog sa ma ajutati cu un sfat .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cryss (acum 8 ani)

Buna ziua. In data de 02.09.2015 trebuia sa-mi vina menstruatia, am avut doar o picatura mica rozalie, in a doua zi a fost o picatura maronie iara foarte mica, apoi nimic, dupa 3-4 zile iar purtin maronie si atat. Ma doare spatele si sanii ma deranjeaza. Am mai avut intarzieri de menstruatie dar pur si simplu nu mi-a curs nimic, iar cand a venit a venit normal. Oricum in data de 16.09 am sa merg la doctor sa vedem ce este, daca nu vine.
Intrebarea mea este: Pot fi acestea semne de sarcina? Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrea (acum 8 ani)

Buna .Am facut dragoste cu iubitul meu si sa terminat in mine . Dupa câteva zile mi-a venit menstruatia m-a tinut maxim 4 zile cat e normal . E posibil sa fiu însărcinată ?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1517484236 (acum 6 ani)

nu,nu esti stai linistita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Loli29 (acum 7 ani)

Buna mamici am si eu o problema 'am un cm neregulat deobicei dar luna asta mi a intarziat 8 zile dupa care mi a veni dar era mai "curat"fara chiaguri cum se intampla deobicei si ma tinut 3 zile dar putin cantitativ totusi am niste simtome stari de greata dureri de cap ma simt mai obosita si parca ma arde pe gat sanii mau durut inainte sami vina dupa care mia trecut' oare sa fie cm peste sarcina?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss (acum 7 ani)

Buna ..sunt noua pe aici dar as avea o intrebare , inainte cu 5 zile sa-mi vina menstruatia( menstra neregulata am ) mi-au curs cateva picaturi de sange timp de 2 zile .....sanii imi sunt tari si ma dor foarte tare .La 2 zile de la contactul sexual au inceput sa mii se umfle sanii si sa ma doara dar pe areole au aparut niste pete maronii am dureri de cap si ameteli greata nu tot timpu dar o am ,si picioare umflate ...Oare sa fie o dereglare hormonala sau sarcina ?Daca ar fii sarcina mi-as dorii foarte mult si eu si sotul meu Multumesc frumos ca aveti timp sa-mi raspundeti O zii buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp150330210427561 (acum 7 ani)

Bună. Ultimul contact sexual a fost pe 15 ianuarie, de atunci pana acum mi a venit menstruația în fiecare luna, adică de 6 ori pana acum. Pot sa fiu însărcinată? De o luna simt niște grețuri și parca se misca ceva in burta. M-am uitat pe internet la poze cu burta în 5 luni, eu nu o am cat arata în poze adică nu e mare. Va rog sa îmi răspundeți.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela (acum 7 ani)

Buna fetelor am si eu o nelămurire menstruatia imi vine normal in fiecare luna cate 5zile ma tine dar luna asta mia venit cand trebuia dar am avut prima zi mai mult am schimbat 5 obeuri a doua zi cred ca doua dar nu pline si a treia zi nici macar un plin si sa oprit cu un lichid maro .eu cu sotul meu vrem bebe si nu ne protejăm daca as fi ar fi minunat dar nustiu ce sa cred ma puteti ajuta .eu as bănui sa nu fie menstruatie peste sarcina cum se spune eu am deja o fetita de 5 ani jumate si as mai vrea un bebe

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp150330210424364 (acum 7 ani)

buna ziua mamici
pe 28 octombrie am avut CM innainte de ciclu mi s au umflat sani foarte rau si au inceput sa ma doara,dupa CM sani mau durut in continuare si ma dor mai nou simt un pic de greata si foame la greu
e posibil sa fiu insarcinata sau sa fiedereglare hormonala??
e prea devreme pt test de sarcina?
precizezca dupa ciclu nu am avut contact sexual

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11542188403 (acum 5 ani)

Bună mămici am și eu o întrebare... Am un bebe de 10 luni. Și am observat ca mia întârziat menstruatia timă de 9 zile am făcut un test de sarcina și a ieșit pozitiv... acum dupa 2 zile de la test am observat ca mia venit niste sangerari ca la menstruatie dar de o culoare mai inchisa... întrebarea mea e.. , este posibil sa fie o sarcină? ? Am programare peste câteva zile la doctor 😑

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2