Buna am nevoie de un sfat

Sarcina
Intrebare postata de criss27 cu 14 ani in urma

In urma cu 2 luni am facut o intrerupere de sarcina inaintea chiuretajului medicul ma consultat si era totul ok dupa chiuretaj ciclul a fost foarte mult cantitativ si dupa o saptamana de la terminarea ciclului am sangerat din nou.AM fost din nou la medic si mi sa spus ca am o rana pe col eu inainte nu am avut astfel de probleme si de o luna de zile sangerez in continuu.CE MA SFATUITI? MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Adrienne (acum 14 ani)

Medicul nu ti-a spus mai mult de atat ? De ce natura este rana.?....nu ti-a vorbit despre tratament medicamentos sau cauterizare ? Ranile pe col [mai ales ca si sangerezi] trebuiesc tratate neaparat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Citat:
in urma cu 2 luni am facut o intrerupere de sarcina inaintea chiuretajului medicul ma consultat si era totul ok dupa chiuretaj ciclul a fost foarte mult cantitativ si dupa o saptamana de la terminarea ciclului am sangerat din nou.AM fost din nou la medic si mi sa spus ca am o rana pe col eu inainte nu am avut astfel de probleme si de o luna de zile sangerez in continuu.CE MA SFATUITI? MULTUMESC

Buna Criss,
Indicat ar fi sa scapi de aceasta rana pe col. Cu asa ceva nu este de glumit. Mergi la medicul ginecolog, poate iti va da o simpla reteta pe care s-o urmezi ca sa nu ajungi mai tarziu la cauterizarea ei. Daca ti-a depistat-o abia acum, poate va trece cu tratament adecvat dat de catre medcul specialist. Nu vreau sa te sperii, dar nu e de glumit cu ranile de pe col. Multa sanatate si sa ma tii la curent. Pe curand

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: