Ajutorrr raspuns medic

Sarcina
Intrebare postata de cryare cu 10 ani in urma

Buna . An nevoie urgenta de ajutorul vostru....in luna martie am avut ciclu pe 21 mentionez ca am avut relatii sexuale neprotejate...pt ca imi doresc un bebe...in 11 aprilie mia venit un lichid maroniu inchis foarte putin pe 12 tot asa dar un pic mai deschis... Iar acum am ciclu dar numi vine normall... Aajutatima va rog... E sarcina sau nuu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.
Mai puteti determina din sange HCG- care va iesi crescut in caz de sarcina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sarcina.

Carmen (acum 10 ani)

Nu e mai sigur sa-ti faci un test de sarcina? Cine sa stie daca e sarcina sau nu? Intr-o situatie ca asta, imi doresc sa am un raspuns clar, care vine printr-o analiza de sange, nici macar prin testul de sarcina de la farmacie. Si voi veniti pe site si incepeti sa va smiorcaiti ca aia mici.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cryare (acum 10 ani)

Auzi draga eu am cerut un sfat nu un repros daca nu stii situatia nu te baga sa dai reprosuri...in primu rand am scolioza in forma de S.... Sunt in strainatate de putin timp si inca nu meau dat actele ca sa pot sa merg la un control...dar ce sa iti explic eu tie .... Judeci oamenii fara sa le cunostii situatiile si ingrijorarile...asa ca te rog tineti reprosurile pt tine. Acest forum e facut ca oamenii sa ceara un sfat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carmen (acum 10 ani)

Ce sfat ai cerut? Ca tu vrei raspuns de la noi daca esti gravida sau nu. Iar ca sa-ti faci o analiza de sange nu-tI trebuie acte de angajare. Se cheama beta HCG cantitativ si afli rezultatul in 2 ceasuri. Ce vrei mai simplu de atat? Ia-l ca pe un sfat si nu te mai ratoi la cei care binevoiesc sa raspunda.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cryare (acum 10 ani)

Auzi draga nu te mai baga te rog lasama asa cum sunt nu ma cunosti nu imi stii situatia lasama te rog in pace .... Si daca vrei sa stii in spania nu iti poti face nici un tip de analize fara tarheta medikala...care am facut-o dar inca nu mia ajuns asa ca vezitii de viata ta si nu te mai lua de alti daca nui cunostii si nu le stii supararile si necazurile...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: