Ajutor!!!

Sarcina
Intrebare postata de alexandra199636 cu 9 ani in urma

Buna fetelor!Astazi am aflat ca sunt insarcinata.Am avut un soc ptr ca tatal copilului,prietenul meu a devenit foarte agresiv,ma bate,injura.Nu era de ajuns tot ce mi se intampla acm a mai venit si o minune.Nu stiu ce sa fac,cu cine sa vorbesc,cu cine sa ma consult.Cum sa creasca copilul meu fara tata.dupa toata chestia asta ne-am despartit dupa 2 ani jum de relatie,a zis ca nu il intereseaza ,chiar a vr sa ma bata rau ca il tot intrebam ce sa fac.Sufar foarte mult si imi este foarte frica de Dumnezeu sa fac avort ,dar sa creasca fara tata ,iar eu am decat 19 ani ,parintii mei nu vor accepta...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Maria (acum 9 ani)

Buna seara,Alexandra! Cu mama ta ai vorbit? Este singura pers. care te poate ajuta in acest sens!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra199636 (acum 9 ani)

nu ma va intelege,cred ca ma va da afara din casa...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o mamica (acum 9 ani)

buna alexandra,
eu sunt mama a unei fetite de 8 ani jumate acum.Am nascut-o la 20 de ani iar de tatal fetitei m-am despartit cand fetita avea decat 3 luni.Am hotarat ca decat cu un tata ca el,mai bine fara!
Eu am crescut tot fara tata si recunosc ca nu mi-a fost usor dar sunt foarte mandra de mama mea pentru cresterea si educatia care mi-a dat-o.
Cred ca familia ta pana la final v-a fi de acord si te v-a ajuta cu bebitzul :)
Tu trebuie sa stii cel mai bine ce ai de facut,dar gandeste-te bine si nu lua decizii pe care le poti regreta mai tarziu....
Multa bafta iti doresc si Dumnezeu sa te ajute!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: