A mai folosit cineva postinor - 2?

Sarcina
Intrebare postata de Simona378 cu 14 ani in urma

Va rog sa-mi spuneti daca a folosit cineva pastila de a doua zi, este foarte important pt mine, nu-mi pot permite sa raman insarcinata deoarece fac tratament injectabil cu Moldamin si am si coxartroza 9am avut fractura tripla de bazin). Va rog frumos sa-mi spuneti pt ca nu stiu ce sa fac, daca sa iau sau nu pastila. In prospect scrie de reactii adverse cum ar fi varsaturi , sangerari .
Astept raspunsul vostru si multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

marialeea (acum 14 ani)

Eu una personal am luat si tot pentru ca nu am avut incotro (am epilepsie si sunt sub tratament care nu imi permite sa raman insarcinata). Nu am avut reactii adverse de tipul celor descrise de tine (sangerari, varsaturi), dar mi-am dat peste cap ciclul mai mult de jumatate de an, si anume imi venea putin dar de doua ori pe luna, sau intarzia cu o saptamana-doua... Tot felul de nebunii, dar nu mi-a fost rau tare si, chiar daca se intampla sa-ti vina ciclul dupa ce iei pastila, parerea mea este ca, decat sa faci un avort si sa-ti omori copilul, mai bine iei o mie de pastile, nu una!!!!! Cu tratament probabil nu vei putea pastra sarcina, si e mai bine sa previi decat sa te confrunti cu trauma unei intreruperi de sarcina!!! Nu-ti fa griji, nu-ti va fi rau, oricum ceea ce vei simti nu se va compara nici pe departe cu ce simti la si dupa un avort. Ia pastila repede, nu mai astepta, ca timpul trece si e o perioada in care poti sa o iei ca sa-si faca efectul, dupa aceea degeaba o mai inghiti! Sfatul meu este sa uzezi de ea, ca e mai sigur, crede-ma!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea (acum 14 ani)

E bine de stiut... fie ca iei medicamentul asta, sau faci avort mai tarziu... e cam acelasi lucru pentru copilul tau... va fi mort! Gandeste-te bine... si nu doar la tine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 14 ani)

Doamne sfinte, acum chiar ca am trait sa o aud si pe asta!!!! Domnisoara (sau doamna) Andreea, cu tristete constat ca nu ati auzit inca de cuvantul PREVENTIE!!!! A PREVENI inseamna A IMPIEDICA SA SE PRODUCA!!!! POSTINORUL PREVINE, NU UCIDE ABSOLUT NIMIC!!!!! Sunt stupefiata si as dori sa va dau un sfat: mai documentati-va, cititi, internetul nu exista numai ca sa palavragim pe mess, el initial a fost facut pentru ca oamenii sa se poata informa! Incercati si dumneavoastra, aveti multa nevoie!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: