Unde pot găsi un doctor oftalmolog excelent în România?

Afectiuni oculare
Intrebare postata de Isabela_ur cu 8 ani in urma

Bună ziua tuturor.

Sunt foarte stresată datorită faptului că nu găsesc un medic oftalmolog de calitate superioară. Tatăl meu, care este plecat din țară dorește să vină aici să facă o operație foarte grea la ochi. Foarte grea înseamnă că are niște dioptrii foarte mari, 8 și ceva la un ochi și 7 la celălalt. Îi este foarte greu datorită faptului că în fiecare an trebuie să-și schimbe lentilele întrucât se uzează și costurile sunt foarte mari. De aceea, s-a decis și își dorește mult să facă operație la ochi.
Eu fiind foarte îngrijorată de această decizie, m-am gândit să caut, să mă interesez, de tot ce înseamnă această procedură și de tot ce este mai bun pentru el. Vreau să precizez că țin enorm la tatăl meu și îi doresc tot binele din lume și nu mi-aș permite, în caz de găsesc un medic bun, să mă joc cu vederea lui.
De aceea, fac un apel la umanitate, pentru a mă ajuta și direcționa cu sfaturi în legătură cu ceea ce caut.
Știu că internetul poate fi nociv, nu toate informațiile și sursele sunt plauzibile, dar în același timp poate fi și de ajutor. Vă rog din tot sufletul să mă ajutați cu informații bine conturate, nu mă direcționați pe o cale greșită. Nu este de joacă.
Vă mulțumesc anticipat, oamenilor care îmi vor auzi strigătele din spatele unui monitor. Sper din tot sufletul să îmi ajut tatăl cu ceea ce are nevoie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Utilizator11536917970 (acum 5 ani)

Prof.Dr.Mihnea Munteanu este raspunsul meu!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: