Umflaturi in zona ochiului drept raspuns medic

Afectiuni oculare
Intrebare postata de cor1na cu 12 ani in urma

Buna ziua! Am si eu niste probleme de cateva zile mai intai mi s-a inflamat pleoapa superioara a ochiului dar fara durere si roseata a ochiului, dupa ce s-a desumflat aceasta m-am trezit cu zona de sub ochi umflata, nu pot sa-mi dau seama care este cauza si ce as putea face in aceasta situatie, mentionez ca n-am avut probleme de genul acesta pana acum. Vas fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde!

Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Consultatia la oftalmolog va poate clarifica situatia. Poate fi vorba si de o reactie alergica la piscatura unui tantar,daca este numai unilaterala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Afectiuni oculare.

Dan (acum 10 ani)

Daca ar fi consultat un oftalmolog nu ar mai fi scris pe forum, logic. Sfatul acesta puteam sa-l dau si eu. Multumim oricum pentru bunele intentii!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan (acum 10 ani)

Am aceeasi problema ca si tine Corina. Ti-as fi recunoscator daca mi-ai raspunde cum s-a rezolvat in cazul tau si care a fost cauza!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan (acum 10 ani)

Apropo, reactia alergica la "piscatura" cred ca a fost UNILATERALA daca a fost PISCATA (caci tantarul PISCA), intrucat tantarul nu s-a plans ulterior de alergii dupa ce ar fi PISCAT-o. M-am prins ce fel de sfaturi dai domnu'''''''''''''''' Emil! Zici ca sunt scoase din Caragiale. Apropo, poate ar fi bine sa o intrebati pe Corina daca nu-si aminteste sa mai fi fost PISCATA de vreo GAZA sau MUSCULITA, caci am auzit ca de la PISCATURILE astora faci niste ALERGII de ti se umfla ambii ochi, nu doar unul. Dar pe tine ce te-a PISCAT EMI ????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mony (acum 10 ani)

buna!si m am trezit cu partea superioara a ochiului umflata si nu stiu cauza.astept sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

avram victor (acum 9 ani)

fara sa vreau am inchis ochiul si am opbservat o mica umflatura , se vede doar cand inchid ochiul ...e motiv de alarma?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: