Numai stiu ce sa fac ? raspuns medic

Sanatatea mentala
Intrebare postata de florentino009 cu 8 ani in urma

Buna ziua problema sta in felul urmator ,am inceput sa port niste ochelarii din 2010 pana in 2014 in tot acest timp ochelarii i-am purtat numai si numai pe varful nasului cam tot timpul ,practic nici o secunda nu i-am purtat normal,din cauza purtarii mele prosteste am un fel de dezlipire de orbita ca sa zic in termenii mei si am o stare de incordarea a buzelor din cauza ochiilor astora( e foarte greu de explicat ce am la ochii ) si de vreo 4 luni mi s-a creat o tensiune in frunte Din cauza ochiilor ,
Din cauza ca stau mai tot timpu cu buzele incordate ,mi-au aparut la frunte niste senzatii foarte deranjante,uneori numai simt fruntea deloc,alteori o simt foarte putin ,si deseori mi se increteste fruntea si trebuie sa ma frec cu mana la frunte ca sa imi revin
Parca mi s-au slabit muschii la frunte
Chestia asta la fruntea ma incurca uneori si la vorbit ,trebuie sa ma ating cu mana la frunte ca sa o `simt cat de cat ` ca sa pot vorbi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan MPsihoterapeut Gabriel Pîrvan este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

florentino009, inteleg ca te sperie aceste simptome deranjante. Pare mai degraba o problema psihica. Pentru a primi un diagnostic corect, poti apela la medicul psihatru. Daca este necesar, poti apela si la sedintele de psihoterapie cognitiv-comportamentala, probabil ca te va indurma medicul.

Alte detalii despre diferenta dintre psiholog si psihiatru, poti citi accesand in bara de cautare acest link:
http://www.psihoutil.ro/bine-ati-venit/deosebirile-dintre-psiholog-si-psihiatru/

Multa sanatate!
Psihoterapeut Gabriel Pîrvan
Telefon: 0764.443.184
Mail: [email protected]

Website:http://www.psihoutil.ro/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: