Tratament cu prednison raspuns medic

Reumatisme degenerative
Intrebare postata de drobot cu 14 ani in urma

Buna ziua

mi sa prescris in tratamentul poliartritei reumatoide timp de 1 luna tratament cu prednison 2 pastilute pe zi seara la culcare insa as dori sa stiu daca trebuie sa am in vedere si altceva mai exact daca pot minca sare(nu maninc prea sarat insa nici nesarat) zahar la fel nu sunt amatoare as dori sa stiu trebuie sa nu manain nesarat deloc si nici un pic de dulce ???multumesc poate mai aveti si alte recomandari

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

sorina (acum 14 ani)

Ac***a in vedere ca sunt probleme reumatice e normal sa nu mananci sarat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marinela (acum 14 ani)

deci nici un pic de sare???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorina (acum 14 ani)

Puteti folosi putina sare, atat cat sa dea gust dar sa nu exagerati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marinela (acum 14 ani)

multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Medicina Interna MDr. Medicina Interna este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Cortizonul determina retentie hidrosalina - nu trebuie sa mancati sarat cat timp luati tratamentul cu prednison! alimentele in comert sunt sarate, nu adaugati sare la mancarea preparata!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Reumatisme degenerative.

camy (acum 10 ani)

Mi s-a recomandat de la ginecologie sa urmez timp de 5 zile tratamentul cu prednison si azitrox, dar nu am inteles pt ce mi-a fost dat acest tratament deoarece eu nu am o inflamatie, ci am cerut un tratament pt a grabi ovulatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geanina (acum 10 ani)

Urmez un tratament cu prednison pentru o urticarie acuta de 1 saptamana si mai am 5 zile si termin.dupa cat timp de la terminare pot relua sarea in mancare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: