Ciocuri la coloana

Reumatisme degenerative
Intrebare postata de nickruican cu 13 ani in urma

Buna ziua!
Numele meu este Nicu si am o problema cu tatal meu. Tata are 58 de ani si traieste la tara. Avea dureri de spate(mai bine zis la coloana) si am fost cu el la un medic unde a facut o radiografie si i s-a spus ca are "ciocuri la coloana". I-a fost dat un tratament pe care l-a luat, insa fara nici un rezultat. Eu am inteles ca, odata create aceste ciocuri, nu mai pot fi indepartate dar as dori sa stiu daca exista o modalitate, tratament naturist, orice, prin care poate scapa macar de durere? Daca aveti vreo informatie despre cineva care a scapat sau macar si-a ameliorat aceste dureri sau cunoaste-ti vreun remediu va rog, scrieti-mi chiar pe adresa de mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

catinca (acum 13 ani)

eu am avut ciocuri pe coloana si m-am operat de 2 ori dupa care boala a recidivat si e la fel ca inainte. Sper sa nu aiba si tatal tau aceeasi soarta .Eu ii doresc multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Nickruican, v-am trimis un email.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mariana (acum 13 ani)

Buna ziua,
Am ca si solutie la problema dumneavoastra un aparat medical ce foloseste lumina polarizata,daca sunteti din Bucuresti sau Constanta si doriti sa il testati gratuit dati-mi un mail la [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lidia (acum 13 ani)

Tatal dumneavoastra poate incerca si un tratamentu cu Piascledine 300, este un medicament natural facut din extracte de avocado si soia si este recomandat in bolile reumatice si artrozice. Il gasiti la orice farmacie si nu va trebuie reteta. Atentie ca trebuie luat o perioada mai mare de timp (minim 6 luni) fiind un medicament pe baza de plante efectele se vad in timp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anelis (acum 13 ani)

Lidia,

Problema domnului pare serioasa... si eu iau Piascledine pentru osteoartroza, dar asa ca medicatie ajutatoare, ca ma incanta ca e din plante. MEDICUL trebuie sa vada si sa spuna exact ce si cum. Aveti grija cu coloana ca ajungeti sa fiti nevoiti sa invatati din nou sa mergeti sau chiar mai rau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

melania (acum 13 ani)

Hello,

Mama mea ia piascledin pentru durerile articulare si e tare multumita. Avea asa multe probleme saraca... a incercat o groaza de medicamente care ii fac bine pe-o parte si rau pe alta... Macar asta e din plante si nu tulbura alte afectiuni.

Numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ambrozia (acum 13 ani)

hey,

si eu recomand piascledin, nu ma despart de el. imi simt articulatiile mai intinerite de cand il iau. nu ca as fi vreo baba, dar am simtit ca face bine. inainte ma jenau cand faceam sport, iar colona mea ziceai ca n-are cartilaje intre vertebre, o simtea asa mai fragila si ma durea.

bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 13 ani)

Bunicul meu a scapat de ciocuri pe coloana (zona cervicala) consumand otet de mere (se prepara o solutie -cca 2 degete otet de mere intr-un pahar cu apa) zilnic.
Tratamentul este intr-adevar pe o perioada lunga (el consuma de f multi ani), dar dupa 1-2 ani a avut rezultate f bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoara sorin (acum 11 ani)

am ceocuri pe coloana si dureri isuportabile multi zic ca e bine sa fac ifiltratie in coloana acuma fac un tratament injiectabil dar fara rezultate mari poate cineva poate sa zica ce pot face si cum sa procedez va multumesc sunt din constanta si sper sa gasesc ceva ajutator

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 11 ani)

Ptr Sorin
SCRIE-MI TE ROG PE MES LA nicolaelena08 sa-ti dau o solutie ptr coloana
asa ma tratez eu acum si ma simt mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tatiana (acum 10 ani)

de ce nu postati aici...asa sunteti de ajutor la mai multi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoara sorin (acum 11 ani)

buna scumpo te-am bagat in lista de mes astept sami dai aceptul pupici dulci si o duminica frumoasa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

zavoiu1991 (acum 11 ani)

nicoara sorin ai cumva un id d mess o adresa de mess sau un nr de telefon?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emanuel (acum 9 ani)

Buna.
Am fost in e sibiu la o doamna care face imprima cu băiatul ei. Au UN Dar de la Dumnezeu, m.au pus pe picioare imediat. Aici aveti numaru lor 0742886017

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11544631541 (acum 5 ani)

Nu am inteles ce ati spus despre d-na din Sibiu.Fiica mea are ciocuri pe coloana.D-na de care spuneati este doctor?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: