HPV?

Remedii naturiste
Intrebare postata de mirunasorana cu 13 ani in urma

BUNA!am fost la medic,dar nu stiu exact daca am HPV pt ca nu mi s-a recomandat analiza HPV si a zis dr ca acum nu poate sti exact daca aceste mici condiloame de pe labiile externe sunt date de HPV.mi s-a prescris Isoprinosine,dar eu am luat doar NONI sirop.Ce ma sfatuti?as putea lua si NONI si Isoprinosine in acelasi timp?sau as putea lua Noni si Cat.s an Claw in acelasi timp?Am si colul inflamat si am primit doar ovule Cervugid.de atata stress am facut si tensiune .intr-o zi am avut 14,5 si azi 13,8.Credeti ca e deajuns Noni sirop pt HPV?ca am inteles ca Isoprinosine poate chiar distyruge virusul,nu soar stimuleaza imunitatea.Ce ma sfatuti?Va multumesc! DAca nu e HPV si imi doresc din suflet sa nu fie atunci ce alt microb poate cauza aceste condiloame?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Ionascu Andreea (acum 13 ani)

Draga mea, te sfatuiesc sa mergi sa iti faci tipajul pentru hpv sa stii sigur daca ai sau nu virusul si ce anume tulpini ai si sa iei masuri in consecinta. Nu am auzit despre noni si cat claw, isoprinosine cervugid ti-au fost recomandate de medic si cred ca medicul stie mai bine ce anume trebuie sa faci. Dar medicul nu ti-a recomandat criogenizare sau cauterizare? Poate fi vorba despre molluscum contagiosum, de exemplu, dar doar medicul dermatolog care a vazut condiloamele se poate pronunta exact.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: