Helicobacter

Refluxul gastroesofagian
Intrebare postata de raf cu 15 ani in urma

Ce este helicobacter si cum se manifesta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (19)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna Margo,
Helicobacter Pylori este o bacterie care infecteaza mucoasa stomacului si a duodenului. Din cate stiu aceasta bacterie se transmite oral sau poti sa o iei si de la restaurant in cazul in care tacamurile nu au fost spalate si sterilizate corect sau de la pahare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Adaug in plus fata de ce a spus Misi, prezenta helicobacter poate sa nu se manifeste nicicum si sa nu deranjeze purtatorul, dar poate sa favorizeze ulcerul, unele tipuri de gastrita si sa se manifeste foarte violent, cu dureri, slabiciune etc. Cateva idei despre simptome, poti sa gasesti tot aici pe forum, dand cautare in lista de discutii (in dreapta) - dureri de abdomen. Daca vrei sa fi sigura ca ai sau nu bacteria, se recolteaza cel mai corect si nedureros din scaun, dar mare atentie la seriozitatea laboratorului! Sanatate deplina!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raf (acum 15 ani)

cum se poate trata aceasta bacterie Heliobacter Pylori? ce medicamente se pot folosi? se scapa asa greu de ea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

In lume exista numai cateva scheme de tratament cu antibiotice si antiacide atestate care au efect. Un medic gastroenterolog iti poate prescrie exact ce trebuie sa iei. Daca ma intrebi pe mine, nefiind specialist, ti-as spune ca atunci cand iti faci analiza sa ceri si antibiograma (de obicei nu se face...) pentru a stii exact ce antibiotic este cel mai bun. Eu nu am facut tratament cu antibiotice in primul rand pentru ca sunt alergica si nu am vrut sa risc si apoi am si probleme cu intestinele, ceea ce la dozele astea mari care trebuie ar fi fost dezastrus. Adica, ai grija sa ti se prescrie si ceva care sa-ti menajeze flora intestinala si cea a stomacului. Am incercat diverse naturiste, nu am fost prea multumita, am facut cura cu argila si ma simt minunat. Urmeaza sa-mi fac teste sa vad daca mai e Helicobacteru. De asemenea, sa nu uiti, dupa tratament, sa verifici daca mai exista bacteria, prin analiza scaunului, in sange pot ramane anticorpi care sa dea rezultat fals pozitiv, sau din stomac sa-ti recolteze dintr-un punct unde sa nu mai fie, dar in altele da...Deci, depinde, unii au scapat repede, altii mai greu. Sanatate deplina!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

toty (acum 13 ani)

Puteti incerca un tratament cu broccoli sprouts, mastic gum si coostrum, este foarte eficient, eu am luat timp de trei luni si acum ma simt foarte bine. Cautati pe olx.ro despre helicobacter si o sa dati de tratamentul asta, e facut de americani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela362124924 (acum 15 ani)

Multumesc pt.raspuns,Dora.Poti sa imi spui si mie mai multe despre cura cu argila?Cum se procedeaza?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

http://herbanet.vstore.ca/product_info.php/pName/argila-algo-bocan-1kg

eu argila din asta mi-am comandat. Nu uita ca daca incepi cura, musai minimum 21 de zile! Eu nu am luat de 3 ori pe zi, am luat numai dimineata pe stomacul gol, inainte cu o jumatate de ora de masa dar tin de 2 luni cura. Dar am 50 kg...conteaza poate si greutatea...Sper sa-ti fie de folos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raf (acum 15 ani)

am sa tin cont de sfatul tau .mersi mult!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela nicoleta122065 (acum 15 ani)

pentru helicobacter pilori,foarte eficient este si TRANSFER FACTOR PLUS de la 4Lifer Research...cel mai puternic stimulent natural al sistemului imunitar,creste raspunsul imun cu pana la 437% !!!detalii gasesti pe www.4life-romania.ro sau www.4life.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan (acum 14 ani)

mama mea a scapat de helicobacter luan 4 luni TRANSFER FACTOR PLUS !

si asta dupa ce in alte 2 randuri, tratamentul cu antibiotice nu a dat niciun rezultat pozitiv !

felicitari celor de la 4 Life fiindca isi dedica activitatea si timpul pentru cercetari, iar in urma acestora scot pe piata si pun la dispozitia noastra asemenea remedii !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kelemen (acum 13 ani)

Am facut eu tratamentul cu broccoli sprouts de 2000mcg, colostrum si mastic gum si ma simt foarte foarte bine acum. Am incercat si eu antibioticele dar nu mi-au facut bine, ime era rau de la ele, nu le suportam. Acum pot manca aproape orice si am scapat de dureri si de greata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kelemen (acum 10 ani)

Tratament Natural Eficient Helicobacter

www.naturanoastra.ro
Cluj

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kelemen (acum 10 ani)

Tratament Natural Eficient Helicobacter contine Broccoli Sprouts, Mastic Gum si Colostrum, si sunt facute un America de Source Naturals.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gina (acum 13 ani)

si eu dupa 3 luni de cua cu cate 6 transfer factor zilnic, numai mi-a iesit nimic la analize si ma simt excelent !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alex (acum 12 ani)

unde gasesc tratamentul cel mai potrivit pt helio.?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

corina (acum 11 ani)

va rog as vrea un sfat ptr tratamentul contra helicobacter,sint speriata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adriana (acum 10 ani)

Si eu am un rezultat pozitiv la helicobacter. Cum sunt impotriva antibioticelor, ma intereseaza cum se administreaza tratamentul cu "Transfer Factor Plus", care deduc ca e o alternativa mai buna. Il cumpar efectiv si administrez conform prospectului pe care trebuie sa-l aiba?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrian (acum 10 ani)

Buna ziua,
La analize mi-a iesit testul pozitiv, aveam dureri groaznice de stomac dupa fiecare masa.
Am vazut pe internet ca esxista un tratament natural si eficient pt Helicobacter P si am inceput sa-l iau si eu.
Dupa primele doua zile ma simteam mult mai bine si am facut 2 luni de tratament in total.

L-am luat de la Cluj, se gaseste si pe site www.naturanoastra.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gigel (acum 8 ani)

Salut as dori si eu un raspuns 'daca se poate' am facut analize in sange si mi-au gasit heliobacter.se poate manifesta cu stari de ameteala si de voma .

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: