Durere in zona coccisului

Refluxul gastroesofagian
Intrebare postata de Irina81121132 cu 15 ani in urma

Buna ziua,
Am avut acum 2 ani probleme cu scaunul, adica constipatii frecvente si aparitia sangerarilor si am mers la medicul de familie.Medicul m-a lamurit ca este vorba de hemoroizi si mi-a prescris un un tratament pe care l-am urmat si care m-a ajutat o perioada.Apoi problema iar a revenit si fara sa mai merg la medic am mers la farmacie si am cumparat unul din acele unguente pentru hemoroizi.Acum nu mai am probleme cu hemoroizii, adica tin un regim alimentar si ies cu scaunul normal, dar de vreo 2-3 luni resimt o durere in zona sezutului la ultima vertebra a coloanei vertebrale, cred ca se numeste coccis.Ma doare atunci cand masez in zona,cand apas si uneori chiar stand pe scaun pur si simplu. Am fost la un medic gastroenterolog, dar nu prea m-a lamurit.Mi-a spus ca henoroizii sunt mici, iar durerea este de la coloana si mi-a prescis Diclofenac.
Va rog daca este cineva care a avut o astfel de problema sa ma ajute cu cateva sfaturi.Multumesc mult!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Tudor55 (acum 15 ani)

Buna , si eu am avut probleme cu constipatia si inca am , nu ma ajuta nici un tratament sau regim , insa pentru siguranta mi-am facut o colonoscopie care nu e prea placuta dar e pentru linistea ta. te sfatuiesc sa fci asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela nicoleta122065 (acum 15 ani)

cu TRANSFER FACTOR RIOVIDA sigur va puteti rezolva problemele de constipatie si nu numai,Riovida ac***a u spectru foarte larg de acctiune,fiind un imunostimulator foarte puternic,stimuland activitatea sistemului imunitar cu pana la 283% !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mircea20 (acum 13 ani)

buna nu situ daca aici se spun probleme astea dar deja nu mai suport, si nici nu stiu cum sa ma exprim cu privire la problema mea... am tras niste porcarii etno pe nas asta vara si din seara aia de cand am tras.. am simtit in fiecare zi ca am scurgeri jos la fund.. adika.. nush ce mirosuri... si tot timpul patesc asa cand stau pe scaun sau etc.. ce ar trebuii sa fac? ceva sfaturi.. mersi mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 11 ani)

dureri de coccis ,constipatie..este din cauza ca v-ati jucat cu gaoazul D-voastra largindu-l prea mult "zona erogena". Medicii stiu dar tac ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Geo (acum 11 ani)

Cristi : ,,dureri de coccis ,constipatie..este din cauza ca v-ati jucat cu gaoazul D-voastra largindu-l prea mult "zona erogena". Medicii stiu dar tac ...''''

Esti pe dinafara total. Cum sa cauzeze ceea ce ai spus tu.....,constipatie si durere in zona coccis-ului. Alo !!! vad ca este un forum foarte profesionist... multi se dau medici...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Russu (acum 11 ani)

... multi se dau medici... dar si mai multi sunt cretini ( vezi cristi )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 10 ani)

Cristi esti un mare cretin.Daca sti ca esti prost pastreaza p***aa pt. tine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doctor caius (acum 10 ani)

este din cauza ca dumneavoastra aveti dinc ate se pare sindromul de penetrare anala la nivelul 25 de cm in sus,Sfatul medicului:incercati sa reduceti volumul organelkor genitale si sa aveti o etica demna de o femeie si nu de un veceu cum sunt majoritatea femeilor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionut (acum 9 ani)

aici nimeni nu vorbeste serios asa ca nu are rost sa-mi spun problema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: