Tulburari... raspuns medic

Psihologie si psihoterapie
Intrebare postata de Iulian Gl cu 13 ani in urma

Buna...As avea si eu nevoie de un sfat. Sunt mereu "bantuit"de anumite idei obsesive. De exemplu ma duc sa verific de 10 ori robinetele pana ma culc ca nu cumva sa le fi lasat deschise,dupa ce vorbesc cu cineva,ma gandesc daca nu cumva a inteles ceva gresit din ce am vorbit cu el si l-am jignit sau altcv.. cu toate ca stiu ca totul este doar in psihicul meu. pana acum nu prea le-am dat importanta dar de 2 luni chestia asta cu ideile chiar a devenit o obsesie deoarece imi dau seama ca sunt nijte idei banale dar totusi ma chinui sa le combat.am devenit foarte anxios ac***a mereu o stare de disconfort puternica...multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

ce varsta aveti? ati incercat sa mergeti la psiholog ?

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Psihologie si psihoterapie.

Iulian Gl (acum 13 ani)

Am 17 ani.Nu...nu am fost pana acum la psiholog. Am incercat sa intru pe diverse site`uri si am dat de maladia obsesiv-compulsiva...Aceleasi criterii prin care se manifesta aceasta tulburare le am si eu. se poate vindeca aceasta boala psihica?o sa incerc sa merg si la un psiholog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Pare a fi o tulburare obsesiv-compulsiva. O psihoterapie este foarte indicata pt a rezolva problema si a preveni agravarea sa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulian Gl (acum 13 ani)

Am 17 ani.Nu...nu am fost pana acum la psiholog. Am incercat sa intru pe diverse site`uri si am dat de maladia obsesiv-compulsiva...Aceleasi criterii prin care se manifesta aceasta tulburare le am si eu. se poate vindeca aceasta boala psihica?o sa incerc sa merg si la un psiholog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Cel mai bine mergeti sa va vada un psiholog

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

si da ,se vindeca, daca incepeti o psihoterapie

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: