Nu doar cei mici dau dureri de cap :(

Psihologie si psihoterapie
Intrebare postata de ramona-florina121863 cu 14 ani in urma

Buna! eu am 19 ani si in ultima vreme cam am probleme cu parintii mei...in special cu mama; eu am o relatie care a durat 5 ani pana acum si tocmai dupa atatia ani ma trezesc ca mamei mele nu ii place daca stau in bratele iubitului meu sau daca ne sarutam atunci cand e si ea prin preajma..ii displace sa ne sarutam cand e ea acasa dar o deranjeaza saruturile noastre si atunci cand iesim prin oras sa ne plimbam. cum sa procedez si ce sa fac ca sa inteleaga ca eu am parte de respect, rasfat si toata dragostea din lume? ce pot face ca sa vada si ea ca noi intr-adevar ne iubim si din cauza acestui fapt ne sarutam si incercam sa fim cat mai mult unul langa celalalt? e foarte greu sa cresti copii mici dar credeti-ma ca e si mai greu sa te descurci cand acestia cresc........as vrea sa pot sa vorbesc altfel cu ai mei dar ei tot timpul fac comparatia cu felul in care au avut ei o relatie cu felul in care am eu sau sora mea o relatie. atunci era altfel dar acum mie mi se pare absolut normal felul in care ma comport eu cu iubitul meu in relatia noastra.....ne iubim si chiar avem de gand sa ne casatorim peste vreo 3-4 ani de asta am nevoie de ajutor ca sa pot sa ma descurc si cu ai mei dar sa nu il indepartez nici pe el de langa mine.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

ionica (acum 14 ani)

Buna,
Incearca sa vb orice cu parintii tai, mai ales cu mama ta. Mama in primul rand iti vrea binele orice s-ar intampla si tot ea te invata de bine oriunde te-ai duce. Poate o deranjeaza aceste fapte pe care le faci tu in prezenta ei. Incearca sa te abtii sa te mai saruti in prezenta ei, oare vei reusi? Nu cred ca mama ta ar avea ceva cu aceasta relatie care dureaza de ceva vreme. Capul sus si succes in continuare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mona13152562 (acum 14 ani)

petrece mai mult timp cu mama ta ajut-o la treburile casnice.ideea este sa va creati amindoua un pod de relatii si comunicare ca ea sa-ti inteleaga motivele.conflictul intre generatii astazi este o problema.depinde mult daca stii sa o rezolvi pt ca asta va conta mult pt viitorul vostru ca familie mai ales daca vreti sa va casatoriti si cred ca vrei sa ai o relatie buna cu mama ta toata viata nu-i asa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: