CE SA MAI FAC?

Psihologia cuplului
Intrebare postata de SCUMPIK4414 cu 9 ani in urma

BUNA DIN NOU!AM AJUNS IN ACEL MOMENT IN CARE NU STIU CE SA MAI FAC CA SA MI FIE BINE,SA NE FIE BINE...AM MAI POSTAT MESAJE,DAR CONTINUI CU ACELEASI PROBLEME...NU MA INTELEG NICI EU,NU STIU DE CE INCA MAI TIN LA EL DUPA CATE SE INTAMPLA INTRE NOI...AVEM O RELATIE...DOAR CA SA FIE,EL NU ARE TIMP DE MINE,DE VIATA NOASTRA DE CUPLU,NU POATE SA MI OFERE DIN TIMPUL LUI,IMI SPUNE CA TIMPUL ESTE SCURT,DAR AM IMPRESIA CA DOAR PT MINE ESTE,EU LUCREZ DOUA ZILE CATE 14 ORE PE ZI SI 2 LIBERE,EL LUCREAZA O ZI 24 ORE SI 3 LIBERE,IN PRIMA MEA ZI LIBERA EL ESTE DE SERV,IMPREUNA,ACASA,SUNTEM IN A 2 A MEA ZI LIBERA,DAR NU POT SPUNE CA NE O PETRECEM IMPREUNA,ADICA SA IESIM LA UN SUC,SA VD UN FILM,CV DE GENUL,SIMT NEVOIA SA SCAP DE ACEASTA RUTINA(SERV,ACASA,SI INVERS)SIMT NEV SA IES CU EL,DAR NU SE POATE PT CA EL ISI IA FETITA O ZI DA SI UNA NU,SI PICA EXACT SA O IA CAND SUNT EU ACASA ,SI FAC TEME IMPREUNA,O DUCE ACASA ABIA PE LA 8 POATE SI 9 SEARA,ADICA IN SG NOASTRA ZI LIBERA ,ASTA SE INT MEREU,NU AM NIMIC IMPOTRIVA CU ACEST LUCRU,DOAR CA DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE CD CA AR TREBUI CA MAKR IN ACEA ZI SA FACEM SI NOI LUCRURI IMPREUNA,SA NE FACEM PLANURI,PT CA NU PREA STAM MAI DELOC AMANDOI SI AVEM MULTE DISCUTII PE ACEASTA TEMA,DAR NICI NU VREA ACEST LUCRU SI NU II POT ZICE NIMIC CA NU MA INTELEGE,IMI SPUNE CA SUNT NERVOASA SI CA TOT EU NU IL INTELEG,DAR OARE PE MINE CINE MA INTELEGE?!AVEM ATAT DE MULTE DISCUTII SI CERTURI INCAT MA GANDESC SA NU II MAI SPUN ABSOLUT NIMIC,SA TIN IN MINE CA M AM SATURAT DE DISCUTII,ULTIMA DISCUTIE PE CARE AM AVUT O MI A SPUS CA TREBUIE SA MA ADAPTEZ.CUM ADICA?CUM VINE ASTA?TREBUIE SA SUPORT ORICE?SA NU SPUN NIMIC?ASTA ESTE O RELATIE INTRE 2OAMENI CARE SE IUBESC,ASTA INSEAMNA IUBIREA?CA TREBUIE SA TE ADAPTEZI?DE CE NU POT RENUNTA?CAND VOI AJUNGE IN ACEL PUNCT?PRIN CATE MAI TREBUIE SA TREC?LUI I SE PARE NORMALA RELATIA NOASTRA,EL SPUNE CA EXAGEREZ EU,OARE ASA ESTE?AM ATATEA INTREBARI FARA RASPUNS....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

luminita270 (acum 9 ani)

Imi pare rau ca nu ti-ai rezolvat problemele,noi am mai comunicat si era vorba ca vei stabilii anumite reguli in frumoasa familie pe care tu ai avut puterea sa o intregesti.Ce face burtica,creste?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SCUMPIK4414 (acum 9 ani)

BURTICA?CD CA AI GRESIT...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

antoneta142936 (acum 9 ani)

Nu-i usor. Ai intrat intr-o relatie care nu-i usor de trait nici cand ai 40-50 de ani, cu atat mai greu la anii tai. Rezolvarea este la tine. Invata-te sa privesti lucrurile mai cu usurinta ... e copilul lui deci trebuie sa-i poarte de grija, asta dovedeste ca daca veti acea copii impreuna se va ocupa si de copii tai. Nu te gandi ca o face in detrimentul tau ...fa-ti si tu prietene, invata sa te intalnesti cu ele, sa nu depinzi doar de el ca sa iesi. Vei vedea ca pe parcurs lucrurile se vor aranja daca sentimentele sunt puternice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: