Cat se traieste cu boala parkinson

Parkinson
Intrebare postata de daviddaniel cu 10 ani in urma

Am 43 ani de 2 ani am fost diacnosticata cu boala parkinson si wilson iau tratamentul mirapexin de 2,1 1tab. pe zi si madopar 250 una pe zi.de vre-o6-7 zile ma simt de parca nici nu mai iau tratamentul.durerisi mers tarsit,vorbire greoaie,simana stanga nu opot folosi iar gatul este intepenit.credeti ca nusi mai face efectul medicamentele sau mai am putin de trait?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

pina perescu (acum 10 ani)

ingrijesc o doamna bolnava de parkinson de 7 ani.
este o boala distructiva chiar daca tratamentul este bine tintit ameliorarea este f.lenta
starile rele daca dispar unele apar altele .
dar medicina neconventionala are 3/4 contributie in imbunatatirea simptomelor si 1/3 medicamentele.
recomand doctorul mircea peia din timisoara despre care citesc in formula as multumiri de la apartinatorii bolnavilor .
singura ,cu familia,prieteni cititi mult sunt si informatii salvatoare descoperite de neurologi asa..accidental.
viata cu parkinson este mai usoara cind cei apropiati vin cu noutati {hrana,sport,dialog,jocuri,gradinarit ,sport usor }
asa se pacaleste timpul si boala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pina perescu (acum 10 ani)

ingrijesc o doamna bolnava de parkinson de 7 ani.
este o boala distructiva chiar daca tratamentul este bine tintit ameliorarea este f.lenta
starile rele daca dispar unele apar altele .
dar medicina neconventionala are 3/4 contributie in imbunatatirea simptomelor si 1/3 medicamentele.
recomand doctorul mircea peia din timisoara despre care citesc in formula as multumiri de la apartinatorii bolnavilor .
singura ,cu familia,prieteni cititi mult sunt si informatii salvatoare descoperite de neurologi asa..accidental.
viata cu parkinson este mai usoara cind cei apropiati vin cu noutati {hrana,sport,dialog,jocuri,gradinarit ,sport usor }
asa se pacaleste timpul si boala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 9 ani)

buna,mama mea are parkinson de aproape 2 ani anul trecut dr de fam i-a intrerupt tratamentul fara sa-i spuna ce risca ...timp de 6 luni...boala a evoluat cu mare viteza ,astazi mama este in spital nu poate merge,are viziuni urate simte ca cineva o palmuieste cu putere...etc. ac***a in vedere ca sufera de ani buni cu rinichii pielonefrita gradul 4...astm bronsic si alte probleme,as vrea sa stiu daca mama va mai reusi sa mearga bine ca acum merge doar ajutata ...si daca are sanse sa scape de viziuni sau o usoaraameliorare...multumesc frumos pentru timpul acordat citind acest mesaj si eventual raspuns!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 9 ani)

buna,mama mea are parkinson de aproape 2 ani anul trecut dr de fam i-a intrerupt tratamentul fara sa-i spuna ce risca ...timp de 6 luni...boala a evoluat cu mare viteza ,astazi mama este in spital nu poate merge,are viziuni urate simte ca cineva o palmuieste cu putere...etc. ac***a in vedere ca sufera de ani buni cu rinichii pielonefrita gradul 4...astm bronsic si alte probleme,as vrea sa stiu daca mama va mai reusi sa mearga bine ca acum merge doar ajutata ...si daca are sanse sa scape de viziuni sau o usoaraameliorare...multumesc frumos pentru timpul acordat citind acest mesaj si eventual raspuns!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bursuc paula (acum 9 ani)

Buna,eu nu vreau sa te speri dar sanse sa mai mearga fara sprijin nu cred,eu de 5 ani am boala parkinson si de un an jumate am facut hernie de disc lombara cu sciatica productiva.De atunci merg in carje i-mi este frica sa ma operez de hernie cu toate ca am dureri insuortabile care se pare ca mi-a afectat inima.Iar cu halucinatia trebuie mers la un specialist si daca nu reusesti ultimul sfat calea biserici.Va tranzmit sanatate si mult optimizm si speranta .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: