Obezitate

Obezitatea
Intrebare postata de montana cu 13 ani in urma

Fica mea in varsta de 12 ani are 105 kg nu are probleme cu tiroida sau cel putin asa mi sa zis nu are vointa sa slabeasca daca slabeste 5 kg pune2 inapoi . ce ma sfatuiti sunt disperate aa si are 1.65 inaltime

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Iuli (acum 13 ani)

Ati facut analize endocrinologice complete si ecografie abdominala? Pare a fi o dereglare hormonala sau un chist de vina. Are ciclu? Daca nu este nimic hormonal, apelati la un nutritionist NEAPARAT, eventual si la un psiholog daca este cazul! Este vital sa slabeasca pentru sanatatea ei, pe langa aspectul estetic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 13 ani)

Stiati ca produsul revolutionar Mandura Trim regleaza nivelul de leptina din organism, clarificand semnalul catre creier?Creierul va primi astfel mesajul sa “arda” garsimile direct din celulele grase, ceea ce va duce la accelerarea metabolismului si va face procesul de slabire mult mai usor si fara efect yo-yo.
Mandura TRIM este un produs natural, derivat din plante, nu are efecte secundare, nu contine zahar, sare, grau, gluten, porumb, soia, lapte, oua sau conservanti.
Rezultatele testelor clinice au demonstrat:
- o scadere medie de 9 kg in 8 saptamani;
- o scadere de aprox. 10 cm in jurul taliei;
- reducerea de grasime a fost in medie de 7,35%
- reducerea continutului de leptina cu 42%
- scaderea inflamatiilor interne;
- scaderea glicemiei;
- scaderea colesterolului.
- cresterea nivelului de adiponectina-hormon raspunzator de dezvoltarea muschilor.
Mandura TRIM este acum mijlocul prin care iti poti ajuta corpul si metabolismul,este mijlocul prin care poti ajunge la greutatea dorita si, in final, la sanatatea optima.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.I. (acum 13 ani)

Cred ca ar trebui sa mergeti la un mediv nutritionist, care sa discute cu dumnevoastra si cu fiica dumneavoastra, sa ii faca un meniu, sa va spuna ce trebuie sa manance si ce nu...mai ales ca ea are doar 12 ani.Nu cred ca ar trb. sa urmeze orice dieta pentru ca este inca in crestere si poate sa ii afecteze cresterea.
Si nu uitati de sport...sportul ne face mai frumosi si mai buni!
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: