Informatii

Obezitatea
Intrebare postata de ADA81 cu 13 ani in urma

In urma cu 3 ani am facut o alergie al paracetamol sinus ; dusa la urgente mi s-a dat un tratament cu prednison; in urma lui am pus aproapte 25kg. Am fost al endocrinolog nu mi-a fost afectata tiroida; dar se pare ca nu reusesc sa-mi revin la greutatea initiala. Nici inainte nu am fost vreo miss univers ;dar aveam la 1.80 inaltime in jur de 75kg+/- 2kg. Acum am la 29 ani 100. Si inca mai am in sange acea substanta din medicament. Nu pot spune ca ma omor cu mancarea; painea graham de 300gr imi ajunge aproximativ o saptamana. Ce spuneti oare imi voi mai reveni vreodata? Din pacate sport nu fac pentru ca serviciul nu-mi perminte. Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Ionescu (acum 13 ani)

Mergi la un medic homeopat cu experienta. Exista remedii care inlatura daunele aduse de cortizon. In general de la cortizon se deregleaza metabolismul la natriu si se poate regla cu remedii homeopat potrivite. Paracetamoulul este o substanta foarte toxica si care se consuma foarte neglijent de multi, insa sa tratezi o intoxicatie cu un medicament cu cortizon este o mare greseala atunci cand se stie ravagiile pe care le face acesta si exista si multe alte posibilitati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADA81 (acum 13 ani)

multumesc frumos; la homeopat chiar nu am fost. Voi incerca sa merg si la unul , nu cred ca as mai avea ce pierde. Inca odata multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Pierzi bani si timp. In rest...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADA81 (acum 13 ani)

chiar nu mai stiu ce sa fac? Am pierdut deja o groaza de timp si bani mergand la fel si fel de medici pentru a gasi o solutie; Au trecut 3 ani si eu inca am in sange substanta respectiva; chiar nu mai stiu .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

De unde stii ca ai in sange substanta? La ce medici ai fost (ce specializari)? Ai incercat sa tii o dieta drastica sa vezi daca asa slabesti macar cateva kg?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADA81 (acum 13 ani)

stiu pentru ca la ultimele analize facute mi-a reiesit ca mai inca substanta in sange.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ada, trebuie sa vezi ce se intampla. Consulta un medic cat de repede pentru a vedea de unde vine aceasta situatie. Homeopatia e apa de ploaie, dupa cum stii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Nu asculta de orbi si de femei casnice alopate care nu au ce face mai bun acasa decat sa dea sfaturi inutile si din pacate foarte proaste la lume - si chiar sa recomande medicamente - pe forumuri medicale, mai ales a vezi singura ca dupa 3 ani de zile medicina alopata a dat esec in cazul tau.

Un medic ca Dr. Cacoveanu sau ca Dr. Jurj, sau ca Dr. Dumitrescu si altii nu ar folosi "apa de ploaie," daca ar fi dupa cum spune desteapta de Iulia, care ii jigneste nu numai pe toti medicii homeopati din Romania, dar mai are tupeul si sa stie ce face homeopatia in toate cazurile desi nu a folosit-o niciodata.

www.dr-cacovean-adrian.ro
www.drjurj.ro
www.freewebs.com/starrchoice/

In plus acesta stiinta medicala nu numai ca este recunoscuta de stat, dar cursurile de homeopatie sunt facute sub egida Ministerului Sanatatii.

Cum poate cineva sa recomande cuiva care a primit daune de la medicamente alopate sa se duca la aceeasi medicina si medici ? In plus, in medicina alopate nu se cunoaste nici un medicament care sa inlature daunele aduse de cortizon, si daca ar exista ar fi coada pt. acel medicament !

Fiecare este liber sa-si aleaga ce vrea. Cum iti asterni asa dormi. Daca iti lasi patul asternut de altii s-ar putea sa te piste purecii lor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADA81 (acum 13 ani)

multumesc frumos de informatii ; Imi voi face o programare la unul din doctorii recomandati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Iulia nici macar nu citeste ce scri. Tu ai scris "mi s-a dat un tratament cu prednison; in urma lui am pus aproapte 25kg"

si ea iti spune : "Consulta un medic cat de repede pentru a vedea DE UNDE VINE aceasta situatie."

Pai de unde sa vina ? Toata lumea stie doar ca dupa tratamentele cu cortizon te ingrasi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Am citit foarte bine. Ma refeream la persistenta kilogramelor, a consecintelor cortizonului, nu la kilograme in sine. Si nu ma cheama iulia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kasho (acum 13 ani)

Ada te rog sa intri cand ai timp la Discutii pe teme medicale, rubrica Afectiuni respiratorii la copii, intrebarea Raceala la bebelusi postat de ani mari, asa vei vedea cine este "dr. ionescu".

Sfatul meu este sa ceri parerea inca unui medic din medicina alopata, si apoi concomitent sa consulti si un medic homeopat atestat, medicii homeopati adevarati sunt cei care colaboreaza cu medicii alopati. Ideea e sa mai ceri cel putin inca o parere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ADA81 (acum 13 ani)

multumesc frumos; m-au pus pe ganduri ceea ce am citit despre acest dr.ionescu, oricum aveam de gand sa mai cer inca o parere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: