Durere picior stang

Oase si articulatii
Intrebare postata de raluca2013 cu 10 ani in urma

Buna ziua,

De ceva timp, mai mult de un an, ma confrunt cu cateva probleme legate de piciorul stang. Cred ca ele au inceput odata cu exercitiile pe care le faceam pe stepper, acum ani de zile, fiindca gamba stanga este si mai umflata decat cea dreapta si o anumita parte a muschiului, pe partea interioara a piciorului spre glezna, pare usor denivelata, ca si cum ar fi o mica gaura. Nu ma doare insa. Sunt totodata predispusa la cresteri de pinteni, am unul la calcai in spate si ce ma deranjeaza acum este in talpa, sub degete, oarecum la buricul degetelor, am senzatia ca ori am oasele mai proeminente ca structura, ori a crescut un os acolo ca un fel de cioc. Simt durere la mers, in special cand indoi degetele sa calc si pare usor inflamata zona. Durerea este undeva sub degetul 2 si 3, dar nu chiar imediat dedesubt si uneori ma dor si degetele cand calc.

Si tot la piciorul stang, in spatele genunchiului exact la articulatie, imi pare ca zona este mai inflamata fata de dreptul. Este usor umflata, ca si cum ar fi un saculet. Insa nu este o umflatura conturata ca si cum ar fi un chist, ci ceva omogen, usor umflatit, ca o pernuta. Nu stiu daca din cauza problemelor de la talpa sau a celor de la genunchi, ma cam doare piciorul cu totul, de sus pana jos, in special cand il tin intins. Simt ca ma tine in spatele genunchilor, senzatia e de discomfort la extensie. Ma doare uneori. Am incercat sa vad daca simt ceva inauntru si fix in spatele genunchiului si pe lateral si parca simt si o umflatura nedureroasa undeva, oarecum ca un ganglion, dar ceva mai sus de saculetul acela. Nu stiu daca deja incepe sa mi se para mie ca simt diverse acolo mai ales ca eu mai am si puncte de grasime si celulita, deci nu stiu ce sa mai cred. Cert este ca dupa ce am incercat eu sa investighez , m-a cam durut zona, probabil am traumatizat-o putin.

Stiu ca am nevoie de un consult, ma intrebam insa daca aveti idee cam ce ar putea fi? Mi-e ingrozitor de frica sa nu fie ceva grav.

Multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

raluca2013 (acum 10 ani)

Trebuie sa mai precizez si ca am 38 de ani, sex feminin, am o inaltime de 1,66, 58 kg, sport moderat spre zero, mai mult mers pe jos, nu fumez, nu consum alcool

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Matache Lorena (acum 10 ani)

Din cauza sportului, eu am facut o tromboflebita. Aveam gamba dreapta cat marimea unei portocale. Dupa multe internari in spital, examene peste examene, mi s-a pus diagnosticul de tromboflebita. Am purtat ciorapi medicinali, m-am dat cu Trombostop si cat de cat e mai bine acum.
Suplimentar am folosit zeolitul lichid pentru probleme cu circulatia si
http://www. ***/articol/Produse/sub/Olimpiq_StemXCell_30-30-232.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eugenia (acum 10 ani)

Încearcă produsele cu siliciu organic al firmei Silicium din Spania. Sunt special concepute pentru tratarea problemelor articulare şi au la bază doar ingrediente naturale. Poţi găsi mai multe detalii pe www.silicium.com sau contactează-mă la [email protected] şi îţi trimit informaţia în limba română.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramona (acum un an)

Bună seara! Cu siguranță ați rezolvat problema pe care ați avut-o. În legătură cu zona umflată din spatele genunchiului, ce vi s-a spus? Am aceeași problemă...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: