Amortire picior

Oase si articulatii
Intrebare postata de valentina208 cu 15 ani in urma

Numele meu este Raluca, am 25 de ani, si mentionez ca de cateva luni, atunci cand ma asez noaptea in pat, simt ca imi amorteste piciorul stang, de la glezna in jos. Este o senzatie ca si cum mi s-ar infunda canalele de circulatie.
Mentionez ca nu am avut nici un fel de probleme ortopedice sau de alta natura.
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (14)

andrei iulian (acum 15 ani)

Raluca poate ar fi cazul sa mergi la medic sa-ti faca un doppler ceva... Problema ar putea fi si de la coloana, cred. Oricum, nu lasa problema asa, sa nu se agraveze. Trateaz-o din timp...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana26 (acum 15 ani)

Stimata Domnisoara,
Va sfatuiesc sa consultati mai intai un medic neurochirurg, care va efectua un consult competent, putand confirma sau infirma o discopatie lombara. Daca nu se confirma, urmatoarea vizita va fi la chirurgul cardiovascular, pentru decelarea unei probleme circulatorii.
Nu trebuie sa neglijati, problema se poate agrava iar sechelele pot deveni ireversibile.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia gleznei si a piciorului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina208 (acum 15 ani)

Buna ziua!
In primul rand doresc sa va multumesc pentru informatiile foarte utile pe care mi le-ati oferit (atat ca raspuns pe acest forum, cat si in urma citirii site-ului dvs.)
In al doilea rand, as dori, daca se poate, sa imi recomandati un medic neurochirurg , din Bucuresti, pentru o eventuala consultatie (un site/ pret consultatie etc.).
Cu stima, Raluca Apetrei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina208 (acum 15 ani)

Buna ziua!

Va multumesc pentru informatia furnizata!
Mi s -a recomandat sa fac mai intai, o vizita la un medic neurochirurg. Credeti ca este mai bine mai intai un consult, sau pot merge la un cabinet pentru o ecografie doppler?
Raluca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana26 (acum 15 ani)

Stimata Domnisoara,
Va rog sa ma apelati pe mobil, 0722.302.316 si va voi recomanda un coleg neurochirurg, specializat in churgie spinala.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia gleznei si a piciorului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina208 (acum 15 ani)

Buna ziua!
Va multumesc mult pentru informatii si imi cer scuze ca am raspuns atat de greu. Am fost plecata in tara cu serviciul.
Vreau sa ma contactez anul viitor pentru o posibila consultatie.
va urez sarbatori fericite si un an nou plin de motivatii, satisfactii si realizari!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 13 ani)

Buna ziua,va rog,daca puteti sa-mi raspundeti si mie ce as putea face,am piciorul stang amortit,dar si durere la nervul sciatic(am L4-L5 deplasate)si la glezna stanga si in sus pe picior dureri si carcei.Valentina,ce ai mai facut cu piciorul?Va multumesc foarte mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan loredana (acum 12 ani)

si eu am probleme de acest gen si am crezut ca e de la sarcina si m-am cam speriat.multumesc ca m-ati linistit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CORIN (acum 10 ani)

Buna ziua, am si eu o problema de aproape 40 de zile am piciorul drept amortit , o senzatie de rece permanenta, cand pun apa foarte fierbinte pe el simt ca ingheata, si cand pun apa rece simt ca i-a foc. Am fost la medic la spitalul Sf Pantelimon m-a vazut un medic la coloana am facut o radiografie unde apare o vertrebra deplasata la nivelul bazinului, mi-a spus ca imi apasa o vertrebra pe un nerv dar nu este sigur, in plus m-a vazut si un neuro chirurg. mi s-a data un tretament cu anti-inflamator si niste vitamine, l-am urmat dar nici o ameliorare. Mai nou s-a extins senzatia de rece si spre scrot si cu o usoara intepatura in zona apendicului, degetele de la picior sunt amortite si talpa, coapsa si o senzatie de mancarime usoara in talpa si degete. In rest nu ma doare nimic nu ma simt rau doar ca imi oboseste piciorul si imi provoaca o senzatie de discomfort in zona coapsei si in special in zona tibiei si a muchiului. Crede-ti ca am apendicita?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

reli (acum 8 ani)

o aspirina pe zi fluidizeaza singele care e prea gros si circula mai greu prin vene bea si mai multa apa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 8 ani)

pentru cei alergici la aspirina ce recomandati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vintu adriana (acum 8 ani)

numele meu este Adriana si am 23 d ani, de doua zile ma confrunt cu aceeasi problema..mi.a amortit p***a piciorului dar nu si talpa , mentionez ca inainte de a observa acest lucru, am stat in genunchi vreo 3 ore, am avut o lucrare(pictura) de facut , si asa au fost circumstantele.... Oare mi se datoreaza statului atata timp in genunchi? as fi recunoscatoare daca mi.ati da un sfat. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Matei Cristina (acum 7 ani)

Buna ziua.De cateva zile imi simt piciorul drept amortit mai ales p***a piciorului.Nu ma doare dar simt un mare discomfort.Ce credeti ca ar putea fi?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela nayra (acum un an)

buna seara, am ceva timp de cand imi tot amorteste piciorul stang intreg si nu pot calca in el, dintro data. multumesc pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: