Durere la incheietura raspuns medic

Oase si articulatii
Intrebare postata de Cristinakik cu 11 ani in urma

Buna!Am o durere la inchetura maini stangi cam de 2 saptamani, acum 5 zile am fost la medic si mi-a spus sa iau Omeran si Meloxicam
Ma doare doar cand imping o usa sau ma las cu palma pe o suprafata.
Ce ar trebui sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Poate fi vorba de o tendinita- inflamatia tendoanelor mainii.
Este recomandat sa purtati o orteza de pumn ( gasita in unele farmacii sau magazine cu tehnica medicala) si sa efectuati o ecografie de mana.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Oase si articulatii.

victoras (acum 11 ani)

Poate fi o inflamatie a incheieturii mainii.Incearca sa iti faci un masaj cu Diclofenac-gel sau,daca ai incredere in produse naturiste cu UNTUL-PAMINTULUI.Te vor ajuta cu siguranta!!! Sanatate !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Capraru Andrei (acum 10 ani)

Si eu am avut aceeasi problema si am incercat Ben-Gay.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gelu (acum 10 ani)

buna! Eu am fost la fotbal si mi-am dat palma peste cap (catre mine ) iar apoi a inceput sa ma doara,,,,Nu pot sa misc mana brusc si sa fac ceva cu ea. Ce pot face? Asi vrea raspunsul acum

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nimeni (acum 10 ani)

@gelu tai-o jos...iti creste alta la anu''

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gelu (acum 10 ani)

@nimeni am taiat-o dar creste foarte greu...de abia se vede buricul degetelor...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nimeni (acum 10 ani)

@gelu sa dai cu H2SO4. cat de mult poti pana ajunge la os si acolo crestezi cu o barda tendonul si vezi ca iti cresc mai multe degete

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gelu (acum 10 ani)

@nimeni formidabil functioneza mai repede decat am crezut...acum pot sa cant mai departe la pian mutumesc pentru sfat! raman dator . nu ma mai bag la fotbal cat traiesc eu!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gelu (acum 10 ani)

@ cristinakik solutia este sa nu mai impingi cu mana usa (eventual cu piciorul) si san u te mai lasi cu palma pe o suprafata...denota lene...si comoditate...3 la mana ai incercat sa asezi cu mana pe mai multe suprafete? poate nu te mai doare asa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Capraru Andrei (acum 10 ani)

Mi-a trecut problema..stiu de la ce am avut-o ...am gasit sursa!...o frecam la rece prea mult cu o mana...si uitam sa mai schimb cu celalata mana...m-am lasat prada placerilor labei si pur si simplu ma luau durerile dupa ce terminam!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

je (acum 9 ani)

e incantator sa vezi cati cretini zac in tara asta si sunt si plini de caterinca.tineti-o tot asa baieti.ii doresc baiatului cu p***a sa descopere si femeile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei (acum 9 ani)

 Suntem un fenomen in continua crestere! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: