Durere la deget mana raspuns medic

Oase si articulatii
Intrebare postata de viogal cu 14 ani in urma

De 2 luni de zile ma confrunt cu o mancarime,insotita de durere la ,,buricul"degetului mare de la mana stanga;nu m-am intepat,nu am fost muscata,nu m-am taiat;a debutat cu mancarime dar acum s-a transformat intr-o senzatie f.enervanta,ca si cum pui sare sau alcool pe rana deschisa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Dr. Medicina Interna MDr. Medicina Interna este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Trebuie sa va examineze medicul dermatolog. Nu se poate preciza un diagnostic fara examinare si investigatii de laborator. Este posibil sa fie o ciuperca dupa celel descrise de d-voastra.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Oase si articulatii.

Dr. Cristina - Recuperare medicala MDr. Cristina - Recuperare medicala este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

v-ati dozat acidul uric din sange?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcu Mihail (acum 13 ani)

Buna ziua stiu ca probabil ar fi trebuit sa postez alt...subiect dar e urgent si am vazut ca sa raspuns aici... mam lovit la deget cam de 2 luni cand am cazut pe gheata si mam lovit tare ..., mi sa umflat dar in 3 4 zile a trecut umflatura insa durerea o am si astazi ma doare cateodata cand imi ingheata degetul si il misc ma doare mai tare ca restu.. iar daca apas usor pe mijlocul degetului chiar pe os ma doare... cant la chitara si ma ingrijoreaza va rog sa ma ajutati ... Multumesc:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vlasceanu Liliana (acum 12 ani)

Dati-mi va rog un raspuns. Am cazut pe palma si ma doare de 10 zile ,degetul mare,pana jos spre incheetura. Parca din ce in ce mai tare.Am sperat ca dupa ce i-mi trec vanataile .i-mi va trece si durerea,dar nu este asa. Va rog sa-mi dati si mie un raspuns specializat,cat mai aproape de adevar.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viogal (acum 12 ani)

Buna ziua,
pentru intrebarea pe care am postat-o cu un an si ceva in urma,vizavi de mancarime insotita de durere,raspunsul l-am gasit acum 2 luni,in urma unui EMG la Spitalul de Neurologie din Bucuresti.Concluzia?
Sindrom de tunel carpian.
Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: