Amortire picior raspuns medic

Oase si articulatii
Intrebare postata de tzepeshh cu 11 ani in urma

Buna am aproape 20 de ani si de 3 zile mia amortit p***a piciorului, dau nu si in talpa.am facut ceva miscare si degeaba ma deranjeaza si mai tare.ce ar putea sa fie si cum as putea scapa de asta?

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Dr. Marius Uscatu MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua!
La varsta D-voastra cel mai probabil este un sindrom compresiv lombar, de tipul herniei de disc.
Trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Oase si articulatii.

tzepeshh (acum 11 ani)

acum a inceput sa ma si doara....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marius Uscatu MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua!
Sfatul ramane acelasi: repaus maximal si consult la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tzepeshh (acum 11 ani)

multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adi (acum 10 ani)

salut si eu intampin aceeasi problema, imi amorteste p***a piciorului, fara talba. tu ce ai facut in legatura cu asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vintu adriana (acum 8 ani)

numele meu este Adriana si am 23 d ani, de doua zile ma confrunt cu aceeasi problema..mi.a amortit p***a piciorului dar nu si talpa , mentionez ca inainte de a observa acest lucru, am stat in genunchi vreo 3 ore, am avut o lucrare(pictura) de facut , si asa au fost circumstantele.... Oare mi se datoreaza statului atata timp in genunchi? as fi recunoscatoare daca mi.ati da un sfat. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petre (acum 2 ani)

Eu am amortit partea superioara a labei piciorului drept ,
Ce sfaturi aveti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marius Uscatu MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM (acum 2 ani)

Buna seara,
Singurul sfat logic este sa gasiti cauza problemei, printr-un examen clinic atent si competent.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Institutul Piciorului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: