AJUTOR! raspuns medic

Oase si articulatii
Intrebare postata de annes28 cu 11 ani in urma

Buna ziua, va scriu cu speranta ca ma puteti indruma in ce directie sa merg cu simptomele mele, acum ceva timp cam un an ma durea in zona pelvisului, am fost la ginecologie am facut si o ecografie si nu au descoperit nimic, acum durerea s-a mutat pe piciorul stang si a avansat in cateva luni la mana stanga si acum ma doare urechea si partea stanga a capului, durerea este intermitenta , sunt foarte speriata mush unde sa mai apelez, am facut si un RMN la craniu si a fost ok si radiografie lombara si cervicala si analizele de sange mi-au iesit bine. Daca ma puteti indruma spre ceva anume m-ati ajuta foarte mult ! Multumesc pentru raspunsuri. Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Dr. Marius Uscatu MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua!
Un RMN cerebral nu este suficient, ci el trebuie interpretat de catre specialistul neurolog, in contextul examinarii clinice.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Oase si articulatii.

annes28 (acum 11 ani)

Buna ziua, va multumesc pentru raspunsul d-voastra si vreau sa completez prin faptul ca am fost la un medic specialist neurolog si mi-a fost interpretat RMN cu concluzia citez: Fara modificari meningo cerebrale .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marius Uscatu MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua!
Din pacate nu este suficienta interpretarea RMN-ului, ci mai ales este necesar un examen clinic direct.
Puteti apela la inca un neurolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

annes28 (acum 11 ani)

Multumesc pentru raspuns , credeam ca RMN este o investigatie destul de concludenta in a afla daca e vorba de o problema neurologica , puteti sa imi dati mai multe detalii cu privire la examenul clinic direct pentru ca doctorul la care am fost m-a consultat si apoi mi-a dat acest RMN .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marius Uscatu MDr. Marius Uscatu este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua!
Examenul clinic complet cuprinde, pe langa anamneza (istoricul suferintei), examinarea clinica directa, o serie de manevre clinice specifice.
Acest examen clinic este coroborat cu imaginile RMN si conduce la un diagnostic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

annes28 (acum 11 ani)

Multumesc mult pentru raspuns , o sa apelez la un alt neurolog si apoi voi reveni cu mai multe detalii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cornelia (acum 11 ani)

Buna,
Cel mai bine ar fi sa incercati Homeopatia.
Eu am avut rezultate foarte bune cu Homeopatia la copiii mei. Cand erau micuti, mereu le dadeam antibiotice(la 3 saptamani) - raceau des.
De cand folosim Homeopatia am avut rezultate foarte bune, nu am mai folosit antibiotice, folosim remedii homeopate.
Dar in homeopatie este foarte important sa gasiti un medic homeopat.
Incercati sa trimiteti un email la ***@yahoo.com, va va raspunde un homeopat foarte bun, care va va ajuta.
Multa sanatate va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: