Igiena intima la baieti

Nutritia copiilor
Intrebare postata de dumitru30120019 cu 15 ani in urma

Ma lamureste si pe mine cineva cum e cu igiena intima la baieti?!va rog!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

hci (acum 15 ani)

Trebuie sa aiba o igiena intima si baietii. Trebuie sa se spele cu apa si sapun. Sincer sunt de acord cu circumcizia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florian Alex (acum 15 ani)

Se spala cu apa si sapun scrotul, baza penisului, se decaloteaza penisul usor si se spala cu grija si se clateste zona genitala din abundenta. Majoritatea medicilor pediatri recomanda decalotarea nou-nascutilor de sex masculin inca de la nastere spre 6-10 luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dumitru30120019 (acum 15 ani)

Complicatiile pe termen lung ale circumciziei includ deteriorarea capatului extern al uretrei, un grad scazut de stimulare sexuala a penisului pe parcursul vietii si cicatrici ale penisului datorate infectiei sau erorilor actului chirurgical.
--asta am citit!!sunt si riscuri!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gtgalexa (acum 12 ani)

Eu am o fetita de aproape 12 ani si un baietel de 6 . nu mi-a spus nimeni cand a fost mic baiatul ca trebuie sa ii fac decalotarea , asa ca , in urma cu un an, cand am auzit m-am cam speriat .Am intrebat medicii - medicul de familie si un medic chirurg daca trebuie sa fac acest lucru si mi s-a spus ca nu. Intr-adevar, pot face fimoza , dar mi s-a explicat ca daca aceasta decalotare nu este facuta bine ii fac mai mult rau baiatului pe termen lung.
Noi suntem 4 frati - 2 fete , 2 baieti - si am certat-o pe mama ca nu m-a invatat si mi-a zis ca nu sunt sanatoasa , ce am cu baiatul. Iar nasa , care are si ea un baiat de 35 de ani la fel m-a certat.Am certat-o si pe soacra-mea si nici ea nu a facut asa ceva . Eu nu spun neaparat ca e rau , dar nu mai stii in ziua de azi ce e bine si cred ca trebuie sa te mai ghidezi si dupa instinctul tau de parinte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 12 ani)

si cand te trezesti ca baiatul e inca virgin la 20 si ceva de ani si te intrebi de ce si afli cu chiu cu vai ca nu poate decalota ca are fimoza? ce te faci?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: