As putea slabi cu sveltcola?

Nutritia copiilor
Intrebare postata de byanka-aryana-sonya cu 13 ani in urma

Va rog sa ma ajutati..vreau sa slabesc in jur de 15kg ,dar nu stiu cum.mentionez ca am 16ani si imi doresc urgent ..sunt dsperata...si sunt complexata de aceasta chestie..va rog sa ma ajutati cu o cura,dieta,un regim ceva,insa daca as putea slabi in maxim un an..pls help meeeeee

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

ina (acum 13 ani)

byanca ceea ce vrei tu sa faci nu e o alegere buna la carsta ta, corpul tau e in dezvoltare, se produc dereglari hormonale pe care nu le prea poti controla.
Dar ce inaltime si greutate ai?
Intr-un an de zile cred ca vei reusii sa slabesti fara un regim drastic ci prin alimentatie sanatoasa si multa miscare.
Care este motivul pt care iti doresti ata de mult sa slabesti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

scuze..am si uitat sa imi mentionez niste date...am 1.70 si 70kg..am niste colacei ,burtika si la coapse ceva mai mult...nu am vrut sa spun exact juma de an..insa imi este rusine sa ies din casa desi toata lumea imi zice ca nu sunt grasa,ci doar plinuta...si la mare nu prea ma duk desi e la 10minute de mine..sunt in cipru...si mi-as dori enorm sa slabesc ..sa fac 60de kg...ajutati-ma..orice sfat este binevenit...am insa o problema..nu pot bea 2l apa pe zi..pur si simplu nu pot...hellpppp meeee plssssss....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 13 ani)

Nu poti la inceput, nici eu nu am putut pana am avut o criza de rinichi pe baza de deshidratare. Acum m-am obisnuit si simt nevoia sa beau poate nu 2 litri dar 1,5 sigur.
Acei colacei de care vorbesti nu o sa reusesti sa-i faci sa dispara fara aerobic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 13 ani)

Lasa sveltcola si alte p***a de care auzi la tv sau le gasesti pe net. Cel mai bine inlocuieste sucurile cu apa plata, dulciurile cu fructe si fast-foodul cu mancare gatita in casa si multa miscare, zilnic pt ca esti eleva si ai timp suficient
Doar asa vei reusi sa silueta dorita(in limita naturii, nu ne putem organiza metabolismul asa cum ne-am dori).
Cum zicea si Ina nu este recomandat pt tine ac***a in vedere ca esti in crestere sa ti diete sau sa consumi, prafuri, pastile care iti vor distruge stomacul
Numai bine si tine cont de aceste sfaturi pt sanatatea ta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

multa miscare..stiu si eu asta...dar imediat ce fac miscare am o febra muscularaaaaa....si mentionez ca merg pe jos la scl 1kmm....si k durerea aia..nu prea e bn...offff...am mai slabit cateva kg in jur de 5-6 datorita faptului k nu mananc dupa ora 19-00 si ca nu pap paine delok..dar vreau mai mult..makar pana la 60de kg daca nu mai mult..helpp..ms pt comm tau..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

pai nu manac fast-food-uri delok...nu tu paine..nu sucuri...de acceea va cer ajutorul..pt ca nu manac duliuri delok...apa beau max 1lpe zi...fac si miscare 30min pe zi..si tot degeaba nu slabesc..parca s-a oprit brusc notiunea de slabire la mn..offf..ma si doare capul cand ma uit in oglinda...ms pt comm-uri..pwp

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

aerobic..da-mi niste exemple..exercitii sau ce mai exact...ambitia mea a cam scazut de cand am vazut ca slabesc mai dificil desi nu pap dulciuri nu sucuri nu paine ...beau apa si fac 30min miscare..dar degeaba..help meee...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 13 ani)

Cel mai bine ar fi sa poti merge le o sala unde sa ai un instructor, acasa nu cred ca vei avea acelasi spor.
Uite un link unde gasesti mai multe tipuri de exercitii //sfatulmedicului.ro/articole-medicale-sanatate-sport_25
Daca nici asa nu reusesti inseamna ca organismul tau a ajuns la o limita si indiferent ce metoda aplici nu vei reusi sa mai dai jos.

Referitor la febra musculara, daca vei face zilnic exercitii febra va dispare in timp

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

ok..ms pt raspunsuri.va sunt recunoscatoareee.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valentina (acum 13 ani)

oooooooooooo

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

De fapt e o p***ae svelt cola aia....eu imi doresc sa slabesc 10kg in maxim 1an..sooo.....advices please???D:D::D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

byanka-aryana-sonya (acum 13 ani)

pe cale naturalasa ii zic asa...:))sanatos ,un timp mai indelungat..dar...sigur..so?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina (acum 11 ani)

Am 1.68 si acum 70 kg si imi doresc sa slabesc 15 kg.Am primit e-mail cu acest produs si as dori sa stiu dak este bun dak resusesc sa slabesc 15 kg....???multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CARMEN (acum 11 ani)

SLABESTI....?DELOC SAU NICIODATA!!!!!!!!!AM LUAT 3 STICLE SI NICI MACAR 1KG NU AM SLABIT!ASA CA E TACA.....TACA!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ina (acum 11 ani)

azi mi-a venit comanda la svelt cola.....are gust de sirop de tuse.....se prepara cu apa minerala sau sifon.......1.5 l.am sa va tin la curent cat slabesc sau cat nu slabesc .am sa va tin la curent daca e ok acest produs sau este o plasa luata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

izabela (acum 11 ani)

sa imi spui te rog daca ti-a fost de folos.. sa nu mi-l comand si eu degeaba si sa nu ma ajute la nimic..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: