Alaptare

Nou nascutul
Intrebare postata de Bexi cu 12 ani in urma

Buna, am si eu o mica poveste...alaptez copilul de 5 saptamani fara probleme, mananca bine, se satura, dar azi, dupa ce a terminat de mancat, a eructat ca de obicei, a inceput din nou sa maraie de foame. i-am dat celalalt san si in 15 minute l-a golit si pe acesta. exista posibilitatea sa imi perd laptele, sau copilul meu incepe sa ceara mai mult ? si as vrea sa stiu daca e ok sa ii dau din ambii sani, pana acum n-a fost necesar. copilul s-a ingrasat 800 de gr in 4 saptamani mancat concomitent: la o masa dintr-un san(si mai ramanea) si la urmatoarea masa din altul. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

claudia (acum 12 ani)

in primele trei luni trebuie sa-i dai din ambii sani tocmai pentru a stimula lactatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bexi (acum 12 ani)

claudia, de cand mi-ai recomandat sa il alaptez la ambii sani, a mancat 2 zile foarte bine din ambii sani, si acuma iar incpem povestea...ori imi pierd pe bune laptele, ori nu ii ajunge. am incercat sa ma mulg cu pompa manuala si nu curge decat putin, intr-adevar, dupa alaptare, in ideea de a goli total sanii. dar copilul meu tot plange. io ce sa mai cred? deja incep sa ma panichez...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex Jurja (acum 12 ani)

Buna,

Pompele de san Medela Lactina Select, sunt singurele pompe de uz spitalicesc testate clinic. In acest moment ele pot fi inchiriare de pe laptepentruingeri.ro Este demonstrat faptul ca pot mentine cantitatea de lapte extrasa si sunt benefice pentru multe alte lucruri. Cele bune

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

teo04 (acum 12 ani)

trebuie sa ii dai din ambi sini si vei avea lapte suficient sa ii dai ca sa se sature el de cite ori iti cere de mincare nu te impotrivi si dai.
succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11705887657 (acum 2 luni)

Iar copii cand vor san, nu e doar pentru ca le e foame. ci vor sa se si hidrateze , vor sa se calmeze , vor sa se simta protezati sunt mai multe motive pentru care vor sa suga asa ca nu e un motiv de îngrijorare . Si mai ales daca are colici suptul il calmeaza si il face sa se simta cum erau cand erau in burta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: