Va rog sa ma Indrumati-probleme motorii si senzoriale

Neuropatii
Intrebare postata de MembruMobileApp303644 cu 8 ani in urma

Buna seara,

As dori sa ma sprijiniti/îndrumați in urmatoarea problema.

Ma numesc Cristian Popescu. Am 25 de ani si de 6 luni si jumatate ma confrunt cu o problema ce mi-a afectat stilul de viata si mi-a schimbat total modul de a aborda lucrurile zilnice.

Simptome vechi: amorteli ale mâinilor in special când ma trezeam din somn, amorteli in zona genunchilor, ameleala usoara-senzatie de deplasare spre dtanga, furnicaturi in tălpi si palme, usturime in zona abdomenului, tahicardie, durere superficială de cap, dureri musculare, atacuri de panica, senzatie de frica, izolare, anxietate, tulburari ale somnului, dificultatea in a ma concentra la serviciu. Mentionez ca eram extrovertit, entuziasmat, ambitios, pozitiv, incantat de tot ce era nou (spre exp. calatoream f mult) inainte sa se întâmple aceste lucruri.

Manifestari actuale: perceptie termică, dureroasă, tactilă, olfactiva diferita(acestea s au redus cu timpul comparativ cu momentul in care am inceput sa am aceste probleme), ma simt mai greu pe partea stângă si mai usor pe partea dreaptă (de asemenea percepția tactilă, termică, de presiune si dureroasă este diferita între cele doua hemicorpuri), amorteli ale degetelor mic si inelar de la mâini, mersul este dificil (datorită senzației dintre părțile corpului), senzatia de somnolență (ma simt inchis ca intr-un balon), stare neutră (nu mai am emotii puternice-apatie), uneori am dificultati in vorbire(rar), senzatie de uitare pt cateva clipe, ma odihnesc mult (8 ore), dar am o stare de somnolență permanenta, durere superficiala In zona cefei si in partea dreaptă a capului. De asemenea, când am contractii ale musculaturii stomacului, sau altfel de miscări digestive ("chioraitul intestinelor") simt imediat un scrasnit/piuit In spatele capului(In special dimineata si seara cu preponderență pe partea dreapta), uneori cand merg parca as pluti-abia simt picioarele.
Nu am vomitat deloc in acest timp, nu am probleme de erectie, am apetit (mănânc variat, ca si inainte).

In tot acest timp am mers la serviciu si am reusit sa ma achit de sarcini. Uneori a fost dificil. Lucrez intr o corporație (munca de birou cu calculatorul).
In ultima vreme am incercat sa fiu destul de implicat social, am si reusit, colegii ma apreciaza, numai ca eu nu percep acest lucru asa cum mi as dori.
De 2 luni iau cipralex 10 (o pastilă dimineata). Nu am simtit îmbunătățiri semnificative.
Am facut 2 investigații RMN in septembrie si decembrie. Au iesit normale, fara leziuni cerebrale. Analize de sânge in vara-bune inclusiv Ca si Mg, EKG in vara valori normale. Am luat 3 săptămâni Mg B6 in August..nu am simtit vreo diferenta.
Inainte de aceste manifestari mi am pus un premolar format dintr un schelet crom cobalt învelit in portelan aprilie 2015), o otita medie seroasa (februarie 2015-de asemenea, cand eram mic am mai avut otite), durere puternica in zona capului (dreapta) si gâtului, operatie de apendicită (14 ani) si extiroarea polipilor(4 ani).
Nu stiu exact ce am?
Mi s-a spus ca depresie insa manifestările sunt foarte ciudate si nu stiu ce sa cred. îmi doresc foarte mult sa îmi revin. Am fost si la psiholog-nu a funcționat. Sunt destul de îngrijorat.
Va rog sa ma sfătuiți. Ce pot face?
Multumesc mult!
O seara buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

membru317710 (acum 7 ani)

daca mai esti pe fir iti spun eu sigur ce ai ca am avut la fel si eu .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp303644 (acum 7 ani)

Iti multumesc din suflet pentru raspuns.

Da, si inca am problemele acestea..de altfel, ele s-au agravat (nu am gasit inca o cauza) as dori sa ma ajuti cumva cu un sfat.
Lasa-mi te rog un raspuns aici.

Inca o data multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp303644 (acum 7 ani)

Eventual sa pot lua legatura cu tine cred ca ar fi cel mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp303644 (acum 7 ani)

adresa mea de contact este [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: