SINUZITA MAXILARA raspuns medic

Sinuzita
Intrebare postata de petro00 cu 11 ani in urma

BUNA ZIUA...AM DE 24 DE ANI SI IN URMA CU TREI LUNI AM FOST DIAGNOSTICATA IN URMA EFECTUARII UNUI TOMOGRAF CU SINUZITA MAXILARA!!AM MERS LA UN MEDIC NEUROLOG SI MIA DAT TRATAMENT CU AFLAMIL,BETASERC SI MILGAMA!!!A FOST BINE UN TIMP DUPA CARE AU INCEPUT IAR DURERILE PUTERNICE DE CAP SI AMETELILE!!!AM FOST INTERNATA LA BOLI INFECTIOASE UNDE AM URMAT TRATAMENT CU ANTIBIOTICE..MAU EXTERNAT TOT CU DURERI DE CAP..DOAR MIAU AMELIORAT DURERILE!!ACUM A INCEPUT SA MA DOARA SI CATE PUTIN DANTURA!!!TIN SA PRECIZEZ CA SUNT OPERATA DE FIERE,IAR ACUM MIAU GASIT SI FICATUL MARIT SI CU GRASIME!!!!AM PRIMIT TRATAMENT DIN SPITAL CATINOFORT,LIV 52 ,BETASERC SI ANXIAR!!!!VA ROG FRUMOS DACA IMI PUTETI SPUNE DACA VOI TREBUI SA MERG SA FAC PUNCTIE,SAU CE TRATAMENT SA IAU?VA ROG FRUMOS!!!MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este indicat sa fiti reevaluaa de catre un medic ORL-ist care va decide, in urma analizei datelor medicale, daca se impune sau nu punctia sinusului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sinuzita.

a (acum 11 ani)

mergi si fa o punctie inainte sa se agraveze

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petro00 (acum 11 ani)

imi este foarte frica de punctii..am inteles ca sunt foarte periculoase...si ca nu as fi bine doar cu o punctie.ci voi fi nevoita sa fac mai multe punctii...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulian (acum 11 ani)

Merita sa cauti un produs nou, Capsio alergie si sinuzita. E ieftin si se gaseaste si online. Trateaza sinuzita natural fara obisnuinta fara dependenta! Merge Garantat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 10 ani)

buna ziua! in urma cu 10 luni am fost diacnosticaca cu sinuzita maxilara cronica pe partea stanga,am facut o radiografie si sa confirmat.am urmat un tratament cu antibiotice 2 sapt.dupa terminarea tratamentului am repetat radiografia si doctorul mi.a spus ca trebuie sa fac punctii!am facut 3 punctii si nu a iestit nimic,dupa care am mai facut tratament o sapt cu Sinuprep(sau ceva de genu), am mai facut inca 2 punctii dar la fel nu mi.a iesit nimic decat ultima data a iesit un lichid foarte gelatinos de culoare galbuie si foarte urat mirositor.doctorul mi.a spus ca nu se poate elimina cu punctii si ca trebuie sa ma operez! pentru siguranta mea am mers in Italia pentru a vedea daca se poate face ceva fara operatie,acolo la fel am urmat un tratament antibiotic injectabil timp 2 saptamani,dar nici un rezultat la fel mi.a spus ca trebuie interventie chirurgicala dar cand am facut analizele pentru anestezie mi.au gasit probleme la plamani si din cauza aceasta am anulat operatia! acum am inceput sa am dureri foarte mari de cap si ameteli mai tot timpul,care in trecut nu erau! oare din cauza sinuzitei,s.a agravat? un sfat va rog frumos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaiela (acum 10 ani)

buna ziua ! Am 25 de ani . In urma cu 3 zile am fost diagnosticata cu sinuzita frontala si sinuzita maxilara . Doctorul de familie mi-a dat eficef 200 mg ( una la 12 ore ) si tador 2 pe zi . In plus eu mai fac si inhalatii seara inainte de culcare . As dorii sa stiu daca e un tratament adecvat pt acest diagnostic .
As dori un sfat . Multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 9 ani)

Pentru toti cei diagnosticati cu sinuzita,faceti un tratament cu serraplus !!!
Reusita 1000%,fara interventie chirurgicala !

http://www.farmacia-naturista.com/serraplus-serrapeptaza-forte-seraplex-120.000-ui-30-capsule.html?gclid=CNq37qP8-L0Cf*tMtAodUhMAVQ

Va doresc sanatate maxima!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aurora (acum 9 ani)

Pe ce perioada se face tratamentul cu serraplus.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cruceru robert (acum 9 ani)

Am inteles ca se poate trata sinozita si prin acupunctura

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalina (acum 9 ani)

Eu am scapat de o sinuzita cronica pe care o aveam de ani buni de zile cu Serrazimes.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lungu virgil (acum 8 ani)

am suferit de rinosinuzita alergica cronica timp de 15 ani si am rezolvat probema cu 0 lei dupa ce am cheltuit o gramada de bani la doctor. M-am tratat cu "castravete de mare" care este o planta ce se dezvolta in perioada septembrie octombrie.Mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ardeleanu lucia (acum 8 ani)

am avut sinuzita maxilara faceam punctie de doua ori pe an dupa un cocediu la mare am facut punctie o saptamana deoarece din cauza caldurii am avut o infectie cu dureri insuportabile cred ca am suferit 20 de ani de aceasta boala Am inceput sa pisez penicilina v foarte fin si cand raceam un pic trageam din acel praf in ambele nari si dupa 3zile i-mi trecea raceala Acum nu mai am probleme si am varsta de 69ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: