Dureri de cap foarte mari si nimeni nu a gasit un medicament, leac

Migrena
Intrebare postata de cu 16 ani in urma

De aprovimativ 8 ani am o puternica durere la cap, undeva in spate stanga, sus. Am facut tomografie, RMN si nu mi-au gasit nimic.Am facut control la ochi, la coloana si nimic nu mi-au gasit Durerile nu sunt legete de vreme, menstruatie. Se manifesta ca un fel de zvacniri dintre interiorul capului spre exterior, teasta, parca ar coace ceva. Durerile sunt foarte puternice si sunt insotite de varsaturi dese. Ma tin de la 1-3 zile si trebuie sa stau in casa, in pat. Am stari de somnolente foarte mari. Pot sa apara saptamanal, sau o data pe luna, sau chiar o data la 2 luni. am incercat sa le tot leg de mai multe cauze dar nu am reusit. Am facut foarte multe controale. Au fost medici care au spus ca am migrena, altii ca din cauza bilei care este spiralata si dublu septata, altii ca am prins o raceala puternica, etc....insa toate tratamentele care le-am luat nu m-au ajutat cu nimic. Durerile continua si atunci cand le am nu imi trece cu nimic. De fapt si o cana cu ceai de beau in momentele dureroare o vomit. Corpul meu nu suporta nimic atunci. Ce sa fac? Am 30 de ani si aceste dureri si stari imi afecteaza serviciul. ba mai mult in ultimul timp, durerile sunt atat de puternice incat ma apuca cu tremuratul, cu frig. Ce sa fac? Ce sa iau?Nu mai stiu cui sa cer ajutor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

(acum 16 ani)

poti incerca sa aplici in zona respectiva comprese cu bitter suedez. Pe mine daca ma doare capul si ma masez cu el imi trece..

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

remus (acum 13 ani)

nu ca o sa te manance an cur

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolae147101506 (acum 15 ani)

Incearca si medicina homeopata. Cauta un medic homeopat cu experienta din orasul sau judetul tau si du-te cu toate analizele si rezultatul celorlalte investigatii facute.Pana atunci, daca vrei scrie-mi pe emailul [email protected], pot sa-ti dau cateva sugestii naturiste pana ajungi la homeopat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea.. (acum 13 ani)

Si eu am dureri foarte mari de cap la fel mi s-a spus si mie ca am sindrom migrenoid

,in urma tomografului facut acum 10 ani de atunci iau tt felul de medicamente . Am de 3-4 ori pe luna si ma tin cate 5-6 zile(nu pot sa mananc nimic tot ce mananc dau afara).Ajutati-ma daca stiti pe cineva care sa ma scape de aceste dureri groaznice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANONIM (acum 13 ani)

In romania...ne este foarte greu sa ne tratam...daca ai bani...dute intr-o alta tara....vor gasii ei cauza problemei!!! Cam aiurea post-ul...dar....e o idee buna...dar trebuie sa ai bani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

OVIDIU (acum 13 ani)

si eu tot aceleas probleme cu capul,dar cind ma doare imi afecteaza si vederea nu suport lumina si nici caldura de multe ori imi trece daca pun ceva rece pe cap ,cum spune si cineva aci ca sa mergi in strinatate si eu am fost si miau facut tot felu de analize si nu miau gasit nimic dar durerile continua incerc sa le suport dar citeodata imi vine sa ma dau cu capu de pereti de durere nici eu ni stiu ce sa mai incerc ,am incercat si naturiste si aupuctura,in 12 am incercat de toate si degeaba...oare exista remediu sau singurul care ma poater trata este popa ,sper sa nu fie asa....daca stie cineva ceva il rog sa-mi spuna si mie.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul (acum 13 ani)

am dureri puternice de cap, la interval de 3 zile, dureri in ceafa si in crestet, nu suport lumina , zgomotul si mirosurile de orice ntura in momentul in care ma doare capul. reusesc intotdeauna sa ma linistesc dupa ce iau o pastila de Quarelin, insa ajung de multe ori la 3, 4 pastile pe zi luate. Imi este frica sa nu-mi termin ficatul cu atata Quarelin luat dar este singurul calmant care-si face efectul. Pun totul insa pe baza stresului, oboselii acumulate cu serviciu, problemelor de zi cu zi. Am fost internat cu sinozita in urma cu cca 2 ani de zile, dar la trei zile de la iesirea din spital, durerile au reaparut. Cred ca trebuie sa facem un club al durerosilor de cap. Haz....de necaz....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 11 ani)

buna! cand sunt la ciclu am dureri groaznice de cap la temple si nu stiu ce sa fac! ma doare inaninte sa imi vina ciclu si dupa ce mi se termina! stie cineva ceva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru223225 (acum 11 ani)

AI FACUT O TOMOGRAFIE? NU AI CUMVA TUMOARE LA CAP AN TIMP CE TI SE PICURA SANGE PE CREEIER AI DURERILE FFF PUTERNICE? DE CAP? TE ROG SPUNEI MEDICULUI TAU SA TI SE DEA AUGUMENTIN ADULTI SIO AM AVUT DURERI FF PUTERNICE DE CAP MA DUREA CAPUL NU PUTEAM SA STAU NICI CULCATA PE PAT AM CREZUT CA O SA INEBUNESC MEDICI MIAU DAT MORFINA DE AU CALMAT DUREREA ACUM IAU AUGUMENTIN SI NU MAI AM DURERI FF MARI DE CAP

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

babybaby (acum 11 ani)

ghevadal nu stiu daca l-am scris corect !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

babybaby (acum 11 ani)

ghevadal nu stiu daca l-am scris corect !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 9 ani)

vad ca nu-s sg care am ajuns la capatul rabdarii cu aceste dureri de cap.numai ca eu le am din ce in ce mai des.in ultimele luni numar zilele in care nu ma doare, si sunt putine.mie, o perioada imi treceau cu Relpax, dar acum,nu numai ca nu-mi mai trec,dar cred ca ajung sa am o reactie alergica la Relpax,ca ma simt f rau dupa ce il iau.am fost la nenumarati medici,am facut RMN, urmeaza sa fac CT,dar am ajuns sa cred ca nu voi scapa niciodata de aceasta durere care e foarte puternica si o pot avea si 3-4 zile la rand.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriel (acum 9 ani)

sunt vraji..mergi repede la un preot sa te dezjle,e tine post si mergi la 7 ss9 s. masluri sa ati cteasca moliftele sf.vasile...si usor usor scapi.tot ce am scris e idn sursa sigura,caz asemanator.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: