Dureri de cap, ameteli

Migrena
Intrebare postata de membru245637 cu 10 ani in urma

Buna ziua! Sotul meu sufera de dureri de cap care se manifesta in fiecare zi, timp de circa 6 ani. Sunt zile in care durerea este mai intensa si zile in care durerea se manifesta mai putin intens mai mult precum o presiune asupra capului. Impreuna se manifesta vederea incetosata, ameteli, o stare ciudata ca si cum ar fi in stare de ebrietate, desi nu a asumat bauturi alcoolice de mai mult de 2 ani si nici nu mai este fumator. Uneori simte o slabiciune musculare, dificultati de concentrare, pierderi de memorie. Toate analizele RMN, TAC, Ecodopler, toate sunt in norma, dar el simte aceleasi simptome. A fost consultat de medici neurologi, orl, hematolog, medicina interna, fizic nu are nimic, in afara de o bacterie la stomac care cu un pic de antibiotic dispare. Nu stim unde sa mai mergem... pentru medici este sanatos ca un peste...dar el se simte rau...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Dr Anghelea Adina (acum 10 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Buna ziua,
daca toate analizele sunt bune si nu vi s-a dat un diagnostic cert, va recomand si o investigatie de biorezonanta , deoarece informatiile pe care le aduce sunt impresionante , si ,este posibil ,ca anumite deficiente sau disfunctii sa nu poata fi inregistrate de analizele de rutina dar se pot descoperi la aceasta investigatie simpla si neinvaziva.
Dr Adina Anghelea
*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru245637 (acum 10 ani)

Buna ziua! Sincer mi se pare ca am auzit o data de asa ceva, dar nu stiu exact despre ce este vorba. Adresa mea de email este [email protected]. Daca se poate sa obtin ceva mai multe informatii...v-as fi foarte recunoscatoare. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Anghelea Adina (acum 10 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Buan ziua,
va trimit acest link, ca sa aveti mai multe informatii.
Multa sanatate!
DR Adina Anghelea
. http://perfect-sanatos.webnode.ro/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11554492469 (acum 5 ani)

Bună ziua .cu stări de amețeală permanentă mă confrunt și eu .sunt într-o stare de plutire și câteodată seara am și dureri de cap îngrozitoare .am făcut analize de sânge unde mi-a ieșit fierul scăzut am făcut tratament timp de trei luni a urcat în limite normale dar starea de amețeală tot nu dispare .câteodată am și palpitații carena ia din senin .odată m-au apucat palpitațiile in supermarket altădată in tren sau pe strada .am 39 de ani și de când mă știu sunt așa doar că de vreo șase luni amețelile sunt mai altfel mai grave parca cu stare de leșin .mă epuizează starea asta mă obosește teribil .am făcut și eco unde mi s-au descoperit o aerocolie medie și fiere leneșă .in urma cu un an și jumătate copilul meu în vârstă de 18 ani a plecat dintre noi și tind sa cred că este totul pe fond psihologic dar nu sunt medic și nu știu ce ar putea fi .va rog să mă sfătuiți cumva încotro să a îndrept pentru un consult și pentru tratament .vă mulțumesc si sa auzim numai de bine .sănătate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: